olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Земля даром.

(АПК)

Корупційна такса чиновника Госгеокадастра - $ 300-500 за гектар.

Згідно із законом кожен українець має право безкоштовно приватизувати до 2 га земель сільгосппризначення. На практиці цей процес, як правило, супроводжується корупцією - землю набуває не законослухняний громадянин (такі зазвичай чують один відповідь від чиновників - «вільної землі немає»), а підставні фізичні особи, які потім передають землю організатору схеми мало не в безкоштовну оренду на 50 років. Корупційна такса чиновника Госгеокадастра - $ 300-500 за гектар.

За інформацією сайту zemderyban.in.ua, в 2013-2016 роках в Україні «безкоштовно» виділили 456 400 га. Подібним чином розподілялися і землі, призначені для учасників АТО.

Розсадником земельної корупції учасники аграрного ринку називають і найбільшого державного латифундиста - Національну академію аграрних наук, яка розпоряджається 400 000-600 000 га (точно ніхто не знає, навіть самі академіки). Замість того щоб проводити на цих землях дослідження, їх неофіційно здають в оренду. Оплата (близько $ 100 з 1 га) осідає в кишенях підприємців від науки.

Щорічні збитки від тіньових земельних схем НААНУ перевищують 1 млрд грн. Офіційний дохід дозволив би установі не залежати від державного фінансування і спокійно займатися науковою діяльністю. Схоже, в цьому ніхто не зацікавлений. Хоча на цей рахунок є постанова Верховної Ради і матеріали тимчасової слідчої комісії парламенту.

НААНУ вже зацікавилися правоохоронці. За даними НАБУ, протягом 2008-2016 років президія Національної академії аграрних наук ініціювала ряд рішень, в результаті яких 200 га державних земель перейшли у приватну власність. Слідчі оцінили збиток від діяльності посадових осіб академії майже в 1 млрд грн.

ЦІНА ЗАПИТАННЯ :

Обсяг корупційних послуг в сфері безоплатної передачі землі - не менше 500 млн грн на рік. НАБУ розслідує незаконні оборудки щодо майже 8000 га земель сільськогосподарського призначення, які перебувають у держвласності.

/ LIGA.net /

Tags: системна корупція в Україні
Subscribe

Posts from This Journal “системна корупція в Україні” Tag

 • Спільні діячі.

  (держкомпанії) Схема дозволяє блокувати призначення будь-якого нового менеджменту, крім свого. Класика спільної діяльності: інвестувати в покупку…

 • Заниження категорії будівництва.

  (Будівництво) Забудовники замість великого комплексу за документами будували кілька однопід'їздних будинків. Це дозволяло їм отримувати дозволи за…

 • Будівництво без правил.

  (Будівництво) Затвердити зонування центральної частини Києва місто намагається з 2003 року, але архітектори до цих пір не змогли домовитися між…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 7
Buy for 50 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments