olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Яке воно, дерево олива

Олива або маслина - вічнозелене дерево, що досягає висоти 6-8 м. По досягненню 1.5 м її стовбур починає ділитися на товсті, викривлені гілки, з яких утворюються численні втечі. Кора молодих особин світло-сіра, гладка, дорослих - темно-сіра, шорстка, з напливами. Крона густа, широка, густообліствленная.

ОЛИВА


ОЛИВА 2


ОЛИВА ВЕЛИКА

Листя оливи щільні, шкірясті, вузькі, овальні, ланцетоподібні. Верхня сторона листової пластини темно-зелена, нижня - сіра. Її краї злегка підняті, що зменшує площу нагріву листа сонячними променями і допомагає дереву переносити тривалі посухи. Вічнозелені листя змінюються через кожні 1-2 роки. Ростовая нирка, розташована в підставі листа може перебувати в стані спокою довгий час. Набирає зростання при обрізанні пагонів і в разі сильного пошкодження листя.

ОЛИВА ПЛОДИ 2

Квіти оливи дрібні, двостатеві, біло-кремові, зібрані в суцвіття-кисті, складаються з чоловічої та жіночої частин, є і чоловічі квітки з тичинками. Цвітіння триває з квітня по червень. Якщо на ділянці висаджено кілька особин, відбувається перехресне запилення, що сприяє підвищенню врожайності.

ОЛИВА КВІТИ 4

Плоди - подовжено-овальні кістянки темно-фіолетового, майже чорного відтінку масою близько 15 г, з маслянистою м'якоттю середньої соковитості. Усередині міститься велика кісточка. Дозрівання плодів настає в жовтні-грудні.

ОЛИВА1


ОЛИВА ПЛОДИ


ОЛИВА ЧОРНА 1

Ця рослина росте на південному сході Середземномор'я, в субтропічному кліматі з теплою зимою і сухим жарким літом. Може витримувати нетривалі заморозки до -10 ° С. У дикому вигляді не зустрічається. Культивується в Середній Азії, Мексиці, Південній Америці, Австралії, Криму, Закавказзя.

Маслина воліє пухкі, добре дренованих грунту з низькою кислотністю. Любить яскраве освітлення. Не потребує високої вологості повітря і частих поливах, проте в період сильної посухи можуть опадати листя. Крім того, якщо за 1.5 місяці до цвітіння дерево відчуває нестачу вологи або мікроелементів, його врожайність значно знижується, так як формується менша кількість бутонів. Допоможе збільшити врожай в даному випадку перехресне запилення.

Всього в світі налічується 60 видів цієї рослини і лише один з них (олива європейська) має господарське значення. У рік одна особина дає близько 30 кг плодів. Плоди оливи є цінним продуктом харчування. З них отримують масло, багате вітамінами і мікроелементами, необхідними для людського організму. Оливкова олія використовується в кулінарії і косметології. Найбільшими виробниками цього продукту є Іспанія, Греція, Туніс, Італія, Франція. Незрілі зелені плоди використовуються в консервній промисловості, чорні служать для доповнення різноманітних страв, салатів і закусок.

Жовтувато-зелена, міцна, важка деревина добре піддається обробці, тому застосовується у виробництві меблів і сувенірної продукції. Листя, кора, плоди, квітки використовуються в народній медицині для приготування лікувальних настоїв і відварів. Листя і квітки заготовляють в період цвітіння, після чого сушать на сонці або в провітрюваному приміщенні. Збір плодів здійснюється з вересня по грудень.

Олива є ефектним декоративним рослиною, яка може прикрасити приміщення і садову ділянку. Завдяки потужній кореневій системі його висаджують для захисту грунтів від ерозії та зсувів. Історія даної культури бере початок у Давньому Єгипті, де його почали вирощувати більше 6000 років тому. Стародавні єгиптяни вважали оливу священним деревом, посланим людям богинею справедливості Ізідою. Вінки з оливкових листя надягали правителям і переможцям Олімпіад. Культивувати маслину здавна почали в Греції для отримання масла. У 16 ст. дерево було завезено в Америку, потім до Мексики і Перу. Поступово воно завоювало популярність в країнах Середземномор'я. На сьогоднішній день рослина олива займає мільйони гектар. В Італії дана культура є однією з найпоширеніших. Плантації оливкових дерев розташовані тут спільно з цитрусовими, виноградними, мигдальними насадженнями. До 1958 в Італії олива стала займати більше 220 тис. Га. Оливкова гілка символізує мир чи перемир'я. В ісламі ця рослина вважається Деревом Життя. Маслина здатна доживати до 2500 років. Її середній вік становить 500 років. Одна з найстаріших олив зростає в Чорногорії. Її вік сягає 2000 років.
Tags: Дерева
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments