olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Агава

Агава в перекладі з грецької мови - Прекрасна. Завезли її в Європу, як декоративнолисту рослину у другій половині 16-го сторічча. Має м'ясисті, суккулентні листки, іноді плямистого кольору, зібрані у розетки. По краю листка розташовані колючки, а закінчується листок добрячим твердим гостряком.

В природі буває дуже солідних розмірів. Діаметр розетки деяких видів може досягати до 5 метрів у діаметрі. Є також карликові види, у яких розеточка всього лише 3-4 сантиматри.

Квітне ця красуня, як правило. всього один раз у житті, а після цвітіння протягом, приблизно, 4-х місяців поступово гине. Зацвітає, в залежності від виду, на 10-15-ий рік життя, на 20-30-ий, а деякі навіть на 100-ий рік життя. Квітне дуже рідко, а коли зацвітає, то це справжне диво.

Деякі рослини викидають квітконос висотою від 3-х до 10-ти метрів, на якому, залежно від виду, "натикано" до 10000 квіток. Протягом кількох місяців квітконос розвивається, а потім ще протягом 3-х місяців на ньому поступово розкриваються квітки.

9-цветение агавы

10-агава
Фото з інету

Використовується агава і в хозяйстві. З неї видобувають досить міцні волокна, з яких виготовляють грубу тканину, вірьовки, канати, риболовецькі сітки а також тонкий папір, схожий на папірусний.

З соку деяких видів отримують патоку, з якої методом бродіння роблять алкогольний напій - Пульке.
У народній медицині використовують як засіб проти укусів змій та різних комах.

Tags: Рослини.
Subscribe

Posts from This Journal “Рослини.” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 10
Buy for 50 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments