olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Про Роттердам +

Монополіст з видобутку вугілля в країні - ДТЕК Ріната Ахметова. Їй же належить 70% потужностей теплових станцій
У березні 2016 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію.

За цією ціною теплові електростанції, що працюють на вугіллі, продають вироблену електроенергію в єдиний оптовий ринок. Згідно з методикою, вартість вугілля обчислюється за формулою «ціна вугілля в портах Амстердам - ​​Роттердам - ​​Антверпен (АРА) + вартість його доставки в Україну». Ціна вугілля, розрахована за такою методикою, закладається у вартість електроенергії, яку відпускають ТЕС. 70% потужностей теплових станцій знаходяться у власності ДТЕК Ріната Ахметова, решта належить державній Центренерго і Донбасенерго, яку пов'язують з Олександром Януковичем.

Цю методику застосовують до всього вугілля, яке йде на ТЕС, в тому числі здобутому в Україні. Роттердам + ввели незважаючи на те, що Україна - профіцитна вугільна держава. У 2016 році на частку імпортного вугілля довелося не більше 5%. Монополіст з видобутку вугілля в країні все той же ДТЕК.

Методика почала діяти з травня 2016 року. Прив'язка тарифів на електроенергію до ціни вугілля в Роттердамі з урахуванням доставки в Україну привела до подорожчання електроенергії для бізнесу. Це в свою чергу тягне за собою подорожчання вартості кінцевої готової продукції.

З травня 2016 року по червень 2017 го середньозважений тариф електроенергії ТЕС збільшився на 62% - до 1,70 за кВт-годину.

ЦІНА ЗАПИТАННЯ :

За підрахунками колишнього члена НКРЕКУ Андрія Геруса, з травня 2016 року генеруючі компанії додатково отримали від введення формули Роттердам + понад 15 млрд грн. Приблизно 80% цієї суми отримала компанія ДТЕК Ріната Ахметова. Решта дісталася компаніям Центренерго і Донбасенерго.

/ LIGA.net /

https://olga-den-7.dreamwidth.org/99557.html

Tags: Олівець, системна корупція в Україні
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment