olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Лівела завдала держбюджету збитків близько 3 млрд грн ($ 380 млн).

Частка Лівели в імпорті нафтопродуктів в окремі місяці досягала більше 50% всього українського ринку.

Схема безакцизного ввезення нафтопродуктів в Україну почала діяти через кілька місяців після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича. У липні 2010 року компанія Лівела (дочірнє підприємство СП Тайстра) на підставі ряду судових рішень почала імпорт нафтопродуктів, а потім і нафти без сплати будь-яких податків.

Приводом стало судове рішення, винесене ще в 2004 році. Тоді Автозаводський районний суд Кременчука на підставі закону про захист іноземних інвестицій дозволив українсько-польському СП Тайстра і його дочірнім компаніям ввозити в Україну паливо без сплати податків. Рішення суду лежало на полиці близько шести років. У травні 2010 року Харківський апеляційний суд підтвердив законність вердикту першої інстанції - і схема запрацювала.

Діяльність Лівели зводилася до надання послуг реальним імпортерам за певну винагороду - більшу частину суми оптимізованих податків. Схема діяла близько півроку. Частка Лівели в імпорті нафтопродуктів досягала в окремі місяці понад 50% всього українського ринку нафтопродуктів.

АМКУ під тиском громадськості в кінці 2010 року почав розслідування за фактом безакцизного ввезення палива. Державна фіскальна служба зацікавилася компанією лише через півроку після початку її активної діяльності. У березні 2011 року Лівелу ліквідували засновники. На цій підставі АМКУ і податкова закрили всі справи щодо компанії. За час діяльності через компанію в Україні ввезли близько 600 000 тон бензинів і дизельного палива, а також 410 000 тон нафти.

Бенефіціари схеми досі невідомі. Покарання за завдані державі збитки ніхто не поніс. Спеціальна комісія Ради з діяльності Лівели припинила своє існування в листопаді 2011 року.

ЦІНА ЗАПИТАННЯ :

За даними Держмитниці, в 2010 році діяльність Лівели завдала держбюджету збитків близько 3 млрд грн ($ 380 млн). Це стало однією з причин невиконання плану з надходжень митних зборів до казни.

/ LIGA.net /

Tags: системна корупція в Україні
Subscribe

Posts from This Journal “системна корупція в Україні” Tag

 • 26 прикладів системної корупції в Україні.

  1. Про Роттердам + 2. Лівела завдала держбюджету збитків близько 3 млрд грн ($ 380 млн). 3. Перерваний транзит. Збитки держави - в 7 млрд грн…

 • Продавці ефіру.

  (Телеком) Перепродаж прав на «повітря» в Україні стала непоганим гешефтом для ефірних спекулянтів. Одна з найбільш популярних «сірих» схем в…

 • Паралізувати бізнес: сервери і люди в погонах.

  (IT) «Всім на підлогу, залишатися на місцях!» - як не дивно, але таку команду часто можна почути в світлих офісах українських айтішників.…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments