olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Приватизація на замовлення

(політичні послуги)

На заході президентської каденції Леоніда Кучми найбільші підприємства (кожне з яких вже тоді коштувало сотні мільйонів доларів) перейшли в повновладне володіння кількох олігархічних кланів. Інсайдерська неконкурентна приватизація стала одним з головних чинників формування України як олігархічної держави.

Існує безліч способів позбавити державу фабрик і заводів. В Україні випробували все: від ваучерної приватизації нібито в інтересах трудових колективів на самому початку 1990-х до виведення активів через процедуру банкрутства і санацію, як у випадку з Дніпроенерго в кінці нульових. Відверто шахрайські схеми легалізували через рішення Кабінету міністрів, Фонду держмайна і Верховної Ради.

Наприклад, щоб відсікти зайвих претендентів на покупку акцій обленерго, Кабмін виставляв на продаж невеликі пакети акцій, які міг купити тільки діючий міноритарій - велика ФПГ. Для стороннього незалежного інвестора така покупка означала б квиток на війну. У разі продажу контрольного пакета акцій підприємства ФДМ придумував інвестиційні зобов'язання, прописані під конкретного претендента.

Приклад присвоєння держмайна з особливим цинізмом - закони про «особливості приватизації» окремих заводів, коли майбутніх покупців визначали у Верховній Раді.

В результаті окремого закону парламенту 2000 року покупцем і номінальним власником Маріупольського меткомбінату ім. Ілліча став його трудовий колектив, а реальним власником - менеджмент заводу. У 2004 році до приватизації гірничо-збагачувальних комбінатів об'єднання Укррудпром депутати допустили тільки діючих міноритарних акціонерів.

Так, на заході президентської каденції Леоніда Кучми залізорудні підприємства (кожне з яких вже тоді коштувало сотні мільйонів доларів) перейшли в повновладне володіння всього трьох фінансово-промислових груп: СКМ Ріната Ахметова, Приват Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова і Смарт Вадима Новинського.

ЦІНА ЗАПИТАННЯ :

Всього через кілька років після вибухового зростання цін на руду приватизовані українські ГЗК зробили мільярдерами своїх нових власників.

/ LIGA.net /

Tags: системна корупція в Україні
Subscribe

Posts from This Journal “системна корупція в Україні” Tag

 • 26 прикладів системної корупції в Україні.

  1. Про Роттердам + 2. Лівела завдала держбюджету збитків близько 3 млрд грн ($ 380 млн). 3. Перерваний транзит. Збитки держави - в 7 млрд грн…

 • Продавці ефіру.

  (Телеком) Перепродаж прав на «повітря» в Україні стала непоганим гешефтом для ефірних спекулянтів. Одна з найбільш популярних «сірих» схем в…

 • Паралізувати бізнес: сервери і люди в погонах.

  (IT) «Всім на підлогу, залишатися на місцях!» - як не дивно, але таку команду часто можна почути в світлих офісах українських айтішників.…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments