Забудовники замість великого комплексу за документами будували кілька однопід'їздних будинків. Це дозволяло їм отримувати дозволи за спрощеною процедурою.
За планом чотириповерховий будинок, а по факту - житловий комплекс на 30 поверхів. В Україні, за даними Державної архітектурно-будівельної інспекції, подібні порушення є на кожному третьому будівництві.
Перевіряючі органи традиційно пред'являють до документів претензії, пов'язані з оформленням права користування земельними ділянками, браком інформації про об'єкт, відсутністю захисних касок у будівельників і т.д. Але найзначніше порушення минулих років - заниження категорії будівництва будинку, що дозволяло скоротити необхідну кількість дозвільних документів.
Для будівництва невисокого будинку або будинку на один під'їзд досить було відправити до Державної архітектурно-будівельної інспекції лише повідомлення про початок будівельних робіт. Проводити експертизу проекту, як перед початком будівництва великих будівель, необхідності не було.
Забудовники користувалися лазівкою. Вони здавали декількома чергами будинок, що складається з двох або трьох під'їздів, і економили не тільки на оформленні дозвільної документації, а й на будівництві об'єктів соціальної інфраструктури. Наприклад, на відкритті нових шкіл і дитячих садів.
В середині січня Верховна Рада ліквідувала цю схему.
ЦІНА ПИТАННЯ :
Порушення законодавства в минулому році зафіксовано більш ніж на 6000 будівництв.
/ LIGA.net /
Journal information