olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Тролі на митниці.

(Інтелектуальна власність)

Чим більше суден з реальними постачальниками і виробникам проходили українські тролі, тим більш витонченими вони ставали.

У липні в Україні було зареєстровано 229 патентів на промислові зразки. А щорічно Укрпатент видає кілька тисяч таких документів на інтелектуальну власність. Більше 90% реєстрацій проводять українські компанії. Іноземні виробники декларують в нашій країні права на свої міжнародні патенти набагато рідше українців. Наприклад, компанія Apple регулярно вносить в нашу базу ескізи нових серій своїх iPhone, картинки зі смарт-годинами, і навіть реєструє зовнішній вигляд ремінця до них.

Що ж реєструють українські винахідники і чому їх заявок на патенти набагато більше, ніж звернень з-за кордону? Поряд зі звичайними винаходами зустрічаються спроби приписати собі те, до чого «винахідник» не має ніякого відношення.

Україна - рай для патентних тролів. Прогалини в законах дозволяють їм легітимно красти чужі ідеї і намагатися на них заробляти. Найбільш гучні історії траплялися з самими звичайними побутовими товарами. Такими, наприклад, як плечики для вішання одягу. Тролі внесли інформацію про своі патенти до митного реєстру та намагалися отримати у рітейлерів Fozzy Group і JYSK «компенсацію» за ввезення в Україну будь-якої вішалки, яка на вигляд нагадувала ескіз їх промислового зразка.

В останньому оновленні бази мешканка Дніпра зареєструвала на себе патент на звичайну губку для миття посуду. Такі губки можна знайти в будь-якому супермаркеті, але це не завадило українці оформити права на патент із зображенням цього продукту на себе.

Сірники, рукавички, ручки, зубочистки, кришки та інші побутові товари хоча б раз ставали жертвою патентного троля в нашій країні. Бізнесмени нерідко відкуповувалися від них - проведення спеціалізованої судової експертизи обійшлося б в кілька тисяч доларів.

Присмак легкої наживи і почуття безкарності все більше розігрівали апетити ділків. В Україні з'явилися фірми, які не займалися нічим іншим, крім реєстрації сотень патентів на окремі групи товарів, наприклад на всілякі автозапчастини: фари, бампери, покришки.

Чим більше суден з реальними постачальниками і виробникам проходили українські тролі, тим більш витонченими вони ставали. У структурі власності їх фіктивних бізнесів з'явилися фіктивні акціонери з Китаю і США. Це дозволяло ділкам на довгі роки розтягувати судові процеси і примушувати чесний бізнес до того, щоб відкупитися.

ЦІНА ПИТАННЯ :

Більше 90% зареєстрованих в Україні патентів належать місцевим фірмам. Багато з них звичайні патентні тролі.

/ LIGA.net /

Tags: системна корупція в Україні
Subscribe

Posts from This Journal “системна корупція в Україні” Tag

 • 26 прикладів системної корупції в Україні.

  1. Про Роттердам + 2. Лівела завдала держбюджету збитків близько 3 млрд грн ($ 380 млн). 3. Перерваний транзит. Збитки держави - в 7 млрд грн…

 • Продавці ефіру.

  (Телеком) Перепродаж прав на «повітря» в Україні стала непоганим гешефтом для ефірних спекулянтів. Одна з найбільш популярних «сірих» схем в…

 • Паралізувати бізнес: сервери і люди в погонах.

  (IT) «Всім на підлогу, залишатися на місцях!» - як не дивно, але таку команду часто можна почути в світлих офісах українських айтішників.…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments