Чим більше суден з реальними постачальниками і виробникам проходили українські тролі, тим більш витонченими вони ставали.
У липні в Україні було зареєстровано 229 патентів на промислові зразки. А щорічно Укрпатент видає кілька тисяч таких документів на інтелектуальну власність. Більше 90% реєстрацій проводять українські компанії. Іноземні виробники декларують в нашій країні права на свої міжнародні патенти набагато рідше українців. Наприклад, компанія Apple регулярно вносить в нашу базу ескізи нових серій своїх iPhone, картинки зі смарт-годинами, і навіть реєструє зовнішній вигляд ремінця до них.
Що ж реєструють українські винахідники і чому їх заявок на патенти набагато більше, ніж звернень з-за кордону? Поряд зі звичайними винаходами зустрічаються спроби приписати собі те, до чого «винахідник» не має ніякого відношення.
Україна - рай для патентних тролів. Прогалини в законах дозволяють їм легітимно красти чужі ідеї і намагатися на них заробляти. Найбільш гучні історії траплялися з самими звичайними побутовими товарами. Такими, наприклад, як плечики для вішання одягу. Тролі внесли інформацію про своі патенти до митного реєстру та намагалися отримати у рітейлерів Fozzy Group і JYSK «компенсацію» за ввезення в Україну будь-якої вішалки, яка на вигляд нагадувала ескіз їх промислового зразка.
В останньому оновленні бази мешканка Дніпра зареєструвала на себе патент на звичайну губку для миття посуду. Такі губки можна знайти в будь-якому супермаркеті, але це не завадило українці оформити права на патент із зображенням цього продукту на себе.
Сірники, рукавички, ручки, зубочистки, кришки та інші побутові товари хоча б раз ставали жертвою патентного троля в нашій країні. Бізнесмени нерідко відкуповувалися від них - проведення спеціалізованої судової експертизи обійшлося б в кілька тисяч доларів.
Присмак легкої наживи і почуття безкарності все більше розігрівали апетити ділків. В Україні з'явилися фірми, які не займалися нічим іншим, крім реєстрації сотень патентів на окремі групи товарів, наприклад на всілякі автозапчастини: фари, бампери, покришки.
Чим більше суден з реальними постачальниками і виробникам проходили українські тролі, тим більш витонченими вони ставали. У структурі власності їх фіктивних бізнесів з'явилися фіктивні акціонери з Китаю і США. Це дозволяло ділкам на довгі роки розтягувати судові процеси і примушувати чесний бізнес до того, щоб відкупитися.
ЦІНА ПИТАННЯ :
Більше 90% зареєстрованих в Україні патентів належать місцевим фірмам. Багато з них звичайні патентні тролі.
/ LIGA.net /
Journal information