olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Паралізувати бізнес: сервери і люди в погонах.

(IT)

«Всім на підлогу, залишатися на місцях!» - як не дивно, але таку команду часто можна почути в світлих офісах українських айтішників. Правоохоронні органи створюють проблеми бізнесу все 26 років незалежності. Раптові маски-шоу, арешт майна, вилучення документів і техніки вже давно перестали викликати подив у бізнес-середовищі.

Постанова суду відкриває для людей в погонах будь-які двері. Щоб отримати санкцію на обшук, слідчому досить вказати якесь кримінальне провадження, в рамках якого можуть фігурувати окремі особи, речі або цілі компанії. Правда це чи ні - неважливо. Вердикт у справі буде нескоро, якщо взагалі буде.

В ході обшуку силовики особливо не церемоняться і вилучають всю техніку, включаючи мобільні телефони і ноутбуки співробітників. Паралельно слідчий отримує ще одне визначення суду про арешт майна для його вивчення. Експертиза може тривати роками.

Візити прокуратури, СБУ або МВС, як правило, означають одне: хочете розблокувати бізнес і продовжувати працювати - треба домовлятися. Ця примітивна схема давно працює і рідко дає збій.

В останні роки головною мішенню цієї схеми виявився IT-сектор. Новий ринок, новий бізнес, нові гравці. В Україні налічується понад 100 000 айтішників. Міжнародні компані все частіше замовляють нашим розробникам проекти «під ключ». За даними НБУ, IT-сектор щорічно експортує послуг більш ніж на $ 2 млрд.

Для роботи айтішникам потрібна техніка. Комп'ютери, сервери, комунікаційне обладнання та інші залізяки для них - робочі інструменти. Їх вилучення надовго зупинить життя всього офісу.

IT-компанії часто приховують факт обшуку і вилучення обладнання. Багато фірм входять в глобальні корпорації. Інформація про слідчі дії може стати приводом для закриття офісу в Україні. Тому з силовиками зазвичай доводиться в тиху домовлятися. Як то кажуть, від гріха подалі.

ЦІНА ПИТАННЯ :

Компанія Lucky Labs в 2015 році оцінила збиток українських IT-компаній від обшуків правоохоронців в $ 40 млн.

/ LIGA.net /

Tags: системна корупція в Україні
Subscribe

Posts from This Journal “системна корупція в Україні” Tag

 • 26 прикладів системної корупції в Україні.

  1. Про Роттердам + 2. Лівела завдала держбюджету збитків близько 3 млрд грн ($ 380 млн). 3. Перерваний транзит. Збитки держави - в 7 млрд грн…

 • Продавці ефіру.

  (Телеком) Перепродаж прав на «повітря» в Україні стала непоганим гешефтом для ефірних спекулянтів. Одна з найбільш популярних «сірих» схем в…

 • Тролі на митниці.

  (Інтелектуальна власність) Чим більше суден з реальними постачальниками і виробникам проходили українські тролі, тим більш витонченими вони ставали.…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments