olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Чому у селі біля дворів не прийнято садити квіти ?

*
Глянувши на фото у пості, мене в коментарях запитали, : «З парканом якийсь не дуже привітний вигляд, ні?
Чи то наша ментальність ( "моє!")? Чи просто нема звички посадити перед парканом хоч півники (іріси)? . . .»

Я відповіла що у селі так не прийнято. А тепер вирішила написати чому не прийнято.

Ні, не тому що люди у селах геть усі байдужі до краси.

Все дуже просто, є така приказка : «Що ж то за двір, якщо в ньому півень не співає ?»

Так от : у селі, як павило, люди тримають свійський птахів – курей, гусей, вутят ( як кажуть у нас, хоча правильно треба казати качок ). А птахи, то такі істоти, що геть не розуміють що по квітах не можна ходити, що їх не можна топтати, їсти, і вигрібати з корінням. А якщо тримати їх весь час у заперті, як це роблять на птахофермах, то їх і годувати треба відповідно, спеціальними кормами і пігулками, щоб вони росли, не хворіли і неслися. Тоді вже птахи не будуть домашніми, і м’ясо та яйця у них будуть на смак як магазинні. ;))

Тож у селі птахів хоч і тримають у загородах протягом дня, а на прогулянку випускають хоча б на 1-2 години. А куриці, наприклад, навіть одній (!), цілком вистачить і 5-ти хвилин щоб вигребти з корінням грядочку квітів.

От і виходить, що птахів потрібно випускати на прогулянку. А куди ? Зліва - сусід, справа – сусід, за хатою – город, залишається двір і діляночка перед двором. Там птахи і гуляють. А де вони гуляють, там і траву косити не потрібно, вони її до землі вискубуть і з’їдять.

Люди квіти саджають (або сіють), і є вони у кожному дворі, але у обгороджених квітниках. А сіяти квіти за парканом, і обгороджувати їх ще одним парканом, то вже занадто, тим більше що обгороджувати треба не просто низеньким парканчиком, а напівпрозорим парканом або сіткою, щоб видно було квіти, і досить ВИСОКИМ тому що, КУРИ ЛІТАЮТЬ, і перелетіти низенький парканчик, то для них не проблема.

Щодо півників. Іриси це звичайно красиво, коли вони цвітуть. І багато хто їх саджає і в дворах, і за двором. От тільки цвітуть вони навесні, тиждень, а потім залишаються лише палки – квітконоси, і листя, яке швидко втрачає свою свіжість. Тож усе оте бадилля доводиться скошувати, і на ірисовій грядці залишаються лише некрасиві пеньки від стебел, а про красу ірисів нагадає хіба що фото.

Ще одна причина через яку не саджають квіти, це дуже спекотні літа і відсутність у більшості людей свердловин, бо свердловина то дуже дороге задоволення для більшості селян і колись, а зараз, коли нічим платити за газ, то взагалі, недосяжно. А у колодязях, води для поливу як правило у спеку не вистачає, бо рівень води і так низький, а в спеку зовсім знижується.

Ось такі справи з квітами у селі. ;))

https://olga-den-7.dreamwidth.org/124810.html

Tags: Будинки, Квіти
Subscribe

Posts from This Journal “Квіти” Tag

 • © Монастирські троянди.

  * © У дворі того Монастиря, про який я писала у попередньому пості, росте багато троянд. На той момент, коли я там була, вони вже були прихвачені…

 • Формула обильного цветения петуний

  * Формула обильного цветения петуний очень проста : 1. Корневая система у петунии очень мощная, поэтому землей нужно довольно много :5 л грунта на…

 • 10 растений, которые принесут в ваш дом любовь.

  * 1. Спатифиллум (известен еще как «Женское счастье»). Принеся это растение в дом, одинокие люди обязательно найдут свою вторую половинку. У молодых…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments