olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

То просто пережитки "совка", вони згодом зникнуть, і все у нас буде добре !!! Хто б там що не казав.

*
Цього року так склалося, що майже ціле літо прожила на дачі. Дача у селі де багато місцевих мешканців, які постійно говорять українською мовою. Звичайно ж я говорила з ними також українською. Телевізор дивилася дуже мало, і як правило, українські телеканали.

Приїхала в Харків, по телевізору дивлюся тіж канали, але ... тут замість реклами яка транслюється каналами з Києва, вмикається місцева харківська реклама. Деякі ролики нормальні, українською мовою, а деякі, мало того що вони чомусь попадають в телевізор з дуже гучним звуком, так ще і російською мовою.

Як же вони ріжуть слух !!! Яка ж вона, та російська мова, неприємна і бридка, якщо вона на українських каналах ! Всьому своє місце, російська в Росії - то нормально і прекрасно, вона їхня рідна, а коли вона звучить в Україні для українців, то складається таке враження що вони просто знущаються над нормальною українською мовою у ефірі. В багатьох словах позаміняли букву "и" на букву "і", букву "е" на букву "є" або на "я". І вийшли не слова а якась абра-кадабра.

Я в Харкові, з російськомовними знайомими також говорю російською, і без акцента. Російськомовні знайомі, які не знають що моя рідна мова українська, коли вперше чують що я вільно говорю українською, здивовано запитують : "А ти что знаєш украінській ? ". Але я говорю чужою мовою вимушено, то просто пережитки "совка", у якому примушували всі 15-ть республік говорити російською.

Кажуть що російська мова красивіша ніж українська. Так це ж просто смішно. ;)) Особливо коли послухати тих людей, яких у нас називають "кацапйо". Наприклад : " Ти чіво тудой пабєжала ? Ну куда тябє панясло ? " ;))) Та навіть літературна їхня мова якась писклява і чудна, у розумінні україномовної людини.;)

Хто б там що не казав, а українська мова для українців найкраща. І згодом вона витіснить нав'язану "совком" мову. В селах уже плюються і перемикають канали коли чують російську, і це не дивно, бо село завжди було колискою української ідентичності. А згодом і міста "підтягнуться". Потихеньку відротиться мова, як фундамент держави, і відродиться Україна.

І все у нас буде добре !!! Хто б там що не казав.;)

https://olga-den-7.dreamwidth.org/139295.html

Tags: Про мову
Subscribe

Posts from This Journal “Про мову” Tag

 • © Про українську мову.

  * © Сьогодні пройшлась по супермаркетах, та прислухалася, як же говорять касири і покупці після набуття чинності статті 30-ї мовного закону. Почула…

 • Ще раз про "російський" Донбас .

  * Хто навчався на філфаку, той добре знає, що таке фольклорна експедиція. У всіх літо як літо, а тебе з однокурсниками везуть в якесь село, заселяють…

 • © Святоє подріґєніє.

  * © Якщо хтось починає робити щось таке, що "ні на які вуха не натягнеш", або починає розгортатися якась подія, яку нормальній людині геть не можна…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment