olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Одна поїздка в ліфті сьогодні обходиться 52 копійки. Оплата спеціальною електроною карткою.

Господе! Повниться Земля чудними справами твоїми!

У Бородянці ввели в багатоповерхових будинках систему електронних карток в ліфтах.Днями у ЗМІ пройшла інформація, що в житлових будинках Бородянки під Києвом ввели платні ліфти. Оплата за кожну поїздку знімається з електронної картки, яку жителі можуть оформити в банку за 68 гривень на 100 поїздок.

Місцеві жителі підтвердили - у них дійсно платні ліфти. Але чому цю новину подають як сьогоднішню сенсацію, городяни не розуміють. Система електронних карток працює у них вже кілька років.

- У нас майже у всіх будинках ліфти платні, - розповідає місцева мешканка Ірина Іващенко. - Система електронних карток працює багато років. Правда, до цього роками у нас ліфти стояли зламаними, ми ходили пішки. Скільки не вимагали від Жеків їх відремонтувати - реакції ніякої. Потім з'явилася приватна фірма з Житомира, запропонувала жителям полагодити ліфти, але зробити їх платними. Люди погодилися.

Співрозмовниця каже, що купують картки ті, хто хоче. П'ять років тому одна поїздка обходилася 26 копійок, сьогодні вартість зросла до 52 копійок.

- Сто поїздок обходиться в 52 гривні. З урахуванням вартості самої картки виходить 68 гривень. До речі, якщо людина не користується ліфтом, він картку не купує і ніяких оплат за нього не робить, - сказала Ірина.

Так, але як бути тим, у кого немає зайвих 68 гривень? Ті, хто погодився купувати картки, парирують: "Коли ліфтом користувалися безконтрольно - він і стояв поламаний. Тепер ним користуються рідше, і він працює".

Головне питання в іншому: за законом в рахунку за обслуговування будинків оплата за ліфт вноситься автоматично. Виключення складають лише мешканці перших поверхів. Так що всі ми, по суті, так і за ліфти платимо. І якщо якась компанія вводить ще і додаткову вартість поїздки - явне порушення закону. Співрозмовниця з Бородянки запевняє - у них все по закону, Жеку за користування ліфтом вони не платять.

До речі

Не перший будинок в Україні

У Київській області це не перший випадок з платними ліфтами. Наприклад, ця система працює у Житомирській та Чернігівській областях з 2006 року.

- На ринку послуг ми працюємо більше 10 років. Зараз філії наших компаній є в Київській, Житомирській та Чернігівській областях. Договору на надання послуг ми підписуємо з Жеками або ОСББ, - розповіли у фірмі, яка придумала обслуговувати ліфти через схему платних поїздок.

Питання руба

А якщо хтось не хоче?

- Користувач сплачує за надані послуги керуючої організації вдома. В даному випадку обслуговування ліфта надає приватна компанія. ЖЕК за це оплату не бере. Тут немає нічого протизаконного, - пояснює юрист Ярослав Куц.

Адвокат Іван Ліберман доповнює: система платних поїздок в ліфті може бути легко введена в дію рішенням більшості мешканців.

- Більшістю голосів місцевих жителів ЖЕК може вводити в будинок ту чи іншу послугу, - каже Іван Ліберман. - Для тих, хто не хоче - це їх проблема.

Хоча спробувати оскаржити всі в судовому порядку все ж можна.

- Теоретично це вважається порушенням споживчих прав. Перед вселенням у будинок особа підписувала з Жеком або ОСББ договір про послуги. Потім ці послуги керуюча організація починає змінювати. Можна угледіти тут певні порушення, - вважає адвокат.

Звідси :

https://olga-den-7.dreamwidth.org/150192.html

Tags: Олівець, Отакої
Subscribe

Posts from This Journal “Отакої” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments