olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Яєчна шкаралупа – найцінніше добриво

Скільки важить шкаралупа від одного яйця? Приблизно 10 грамів. Прикиньте, скільки ваша сім’я з’їдає яєць в рік, і зрозумієте, що рахунок йде на кілограми шкаралупи. Кілограми найціннішого натурального добрива, викидається на смітник. Яєчна шкаралупа в основі своїй є чудовим добривом і легко засвоюваним карбонатом кальцію, доповненим набором важливих для рослин мікроелементів: калій, кремній, магній, фосфор і ще майже два десятки представника таблиці Менделєєва.Використання яєчної шкаралупи в якості добрива

Шкаралупу можна використовувати на городі в подрібненому вигляді або у вигляді настою. Чим дрібніші шматочки яєчної шкаралупи, тим легше речовини з неї засвоюються рослинами. Тому зібраний матеріал у більшості випадків рекомендується перетворювати в порошок, пропускаючи через м’ясорубку, розмелюючи кавомолкою або дроблячи молотком.

Потім цей порошок додають у лунку для розкислення грунту і живлення рослин. Норма внесення шкаралупи – до 1 кг на квадратний метр, якщо грунт сильно закислений. Правда, зібрати кількість шкаралупи, достатню для розкислення всього городу, дуже проблематично. З цієї причини садівники-городники обмежуються внесенням порошку в лунки. Шкаралупа у вигляді невеликих шматочків знаходить своє застосування при перекопуванні землі під зиму, а також коли потрібно захистити коріння рослин від нашестя гризунів (крота, наприклад).

Настій яєчної шкаралупи – ще один спосіб використати її для живлення рослин. Для приготування настоянки банку наповнюють шкаралупою, заливають окропом і настоюють під кришкою тиждень. Неприємний запах рідини та її помутніння не повинні лякати – це ознака готовності настоянки. Перед застосуванням її розводять в три рази.

Настойку можна приготувати й інакше (в цьому випадку не буде неприємного запаху): порошок зі шкаралупи насипати в банку, наповнити ємність теплою водою і настоювати добу. На 3 л рідини – 0,5 л порошку. Злив отриманий настій, шкаралупу можна залити водою повторно. Розбавляти отриману таким способом настойку не потрібно.

Правила збирання яєчної шкаралупи

При неправильній технології збирання та зберігання, яєчна шкаралупа дуже швидко загасне, і від неї доведеться позбутися. Щоб цього не сталося, потрібно дотримуватися трьох правил:
– стежити, щоб на шкаралупі не залишалося видимих слідів білка (сирі яйця обполіскувати всередині)
– підсушувати шкарлупки на повітрі перед закладкою їх у загальну ємність
– зберігати в картонній коробці, щоб уникнути загасання залишків білкової речовини.

Звідси :

Для яких рослин і як застосовувати шкаралупу

Перед застосуванням отриманого порошку з шкаралупи потрібно чітко уявляти, які рослини позитивно сприймуть таку підгодівлю, а для яких її краще не застосовувати. Сподобається таке добриво рослин, що віддають перевагу лужну реакцію грунту. Таку добавку в грунт позитивно оцінять болгарські перці, баклажани, томати, сподобається добавка порошку з шкаралупи будь-яких видів капусти, віддячать хорошим урожаєм за внесення подрібненої шкаралупи смородина, брокколі, диня мускатна, цибуля, салат-латук, буряк, шпинат.

А для яких не потрібно

Не сподобається така добавка в грунт при посадці квасолі, гороху, листовій капусті, огіркам, шпинату, кабачкам, суниці.

Удобрювання грунту яєчною шкарлупою

На городі порошок з яєчної шкаралупи використовується для зниження кислотності ґрунту. Для економної витрати, жменю порошку сиплють в посадочну лунку. Таке внесення знижує ризик захворювання капусти килою.

Використана при посадці цвітної капусти подрібнена шкаралупа діє як підгодівля, інших добрив можна не вносити.
Недолік кальцію на помідори і перці виражається в появі верхівкової гнилі на плодах. Заповнити нестачу цього елементу живлення можна з допомогою подрібненої в порошок яєчної шкаралупи. Порошком посипають грунт навколо хворих рослин.

Боротьба з шкідниками

Використовувати шкаралупу на городі можна для боротьби з шкідниками. Крупноподрібленою оболонкою від яєць змішаною з попелом посипають міжряддя. Це стає непереборною перешкодою для слимаків.Подрібнена шкаралупа, змішана з рослинним маслом і препаратом Регент, охоронить коріння розсади від капустянки.
Порошок з яєчних шкаралупок принесе істотну користь при добавці її в компост.

Добриво для квітів з яєчної шкаралупи

Знайшла застосування шкаралупа від яєць і при вирощуванні кімнатних квітів. Її використовують як дренаж, з неї готують настій добрива для квітів, застосовують у вигляді порошку.

Подрібнена в крихту оболонка від яєць використовується для розпушення грунту.

Із розчавленої до великих шматків шкаралупи виходить хороший дренаж. Її укладають на дно горщиків шаром не менше двох сантиметрів і засипають зверху землею. Далі рослину садять як зазвичай. Підходить для всіх рослин. Такий дренаж покращує вентиляцію коренів.

Ще один спосіб використання шкаралупи для домашніх рослин – приготування з неї настою, що використовується як добриво. У цьому випадку оболонки від десяти яєць подрібнюють, заливають 1 літром окропу. Посуд з сумішшю залишають в темному місці не менше тижня. За цей час більша частина потрібних речовин з оболонки переходять у воду. Готовність настою можна визначити по появі запаху сірководню. Це найбільший недолік. При використанні настою запах зберігається деякий час.

Ось така корисна яєчна шкаралупа. Використовуйте її при вирощуванні рослин і знадобиться помітно менше хімії.

Звідси :

https://olga-den-7.dreamwidth.org/151386.html

Tags: Город, САД
Subscribe

Posts from This Journal “САД” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment