olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Невідоме про Донбас: історія, яку варто знати // Част.1 (+ВІДЕО)

*
Невідоме про Донбас: історія, яку варто знати // Част.1

Частину Донбасу таки відрізали але не від Росї (як сказав Путін, невідомо чому), а від України ...

Колонізувати Дике Поле почали українські козаки у 17-му столітті. У 18 столітті Донбас - територія війська Запоріжського низового, непідвладного Московії.

Як Кальміуська Паланка чомусь стала називатись Новоросією ?

У 17 столітті на місті сучасного Бахмута з'являється козацьке селище, а вже на початку 18-го - Бахмут стає містом.
Це була територія для видобутку солі, для полювання, для вилову риби. Територія Донбасу - історично була територією Слобожанщини.

Однією з причин колонізації козаками Дикого Поля було зруйнування Петром-І Запоріжської Січі. Козаки досягли домовленостей з Татарським Ханством і Отаманською Портою і змінили підданство.

Спочатку козаки подались на територію Османської Імперії, і під її владою - заснували Лешківську Січ, потім перейшли під владу Кримського Ханства, і заснували Кам'янську Січ. Потім на Донччині виникла - Кальміуська Паланка.

У друій половині 18-го століття, запоріжські козаки піддалися на умовляння Російської імперії і змінили підданство, почалася чергова Російсько-Турецька війна, яка завершилася анексією Криму, і взяттю Росією під контроль Північного Приазов'я і Причорномор'я. Кальміуська Паланка тепер чомусь мали називатися Новоросією. Так її назвала Росія, через те що колонізувала її, і назва ця вживалася лише в документах, але ніяк не в народі, тому що ніякої Росіі в тих краях ніколи не було.

Згодом Катерина-ІІ, "віддячила" козакам за допомогу у війні з туреччиною руйнуванням Січі і закріпаченням. На відносно вільні землі Донбасу потяглися тисячі переселенців з Північної Слобожанщини.

Рік 1853.Засліплений імперськими амбіціями ІІІ-го Риму. цар Микола висловлює претензії на Константинополь. На захист туреччини від Російської агресії стають Британія і Франція, їх спільний дисант висаджується у Криму. В Ольмінській долині царська армія зазнає поразки. Розпочинається осада Севастополя, яка завершується здачею міста. На фоні звісток про поразки царської армії, помирає цар Микола. Новий цар Олександр погоджується на принизливий мир і намагається модернізувати відсталу феодальну імперію, зокрема за рахунок скасування кріпацтва та індустріалізації.

Одним із ключових районів у їндустріалізації стає Донбас, у Катеринославській губернії.

Політика обрусєнія на Донасі почалася ще у 19-му столітті. Греки, вірмени і серби Донбасу. Політика етнічних депортацій Катерини-ІІ.

Перша залізниця була збудована у Британії у 1825 році. Щоб цей винахід запрацював у Росії знадобилося майже пів століття. Перший поїздна Донбас вирушив у 1872 році. Разом із залізницею на Донбас приходить закордонний інвестор - відкриваються шахти і металургійні заводи.(8.50) Далі на ВІДЕО.https://olga-den-7.dreamwidth.org/167750.html

Tags: машина часу, про Донбас
Subscribe

Posts from This Journal “про Донбас” Tag

 • Ще раз про "російський" Донбас .

  * Хто навчався на філфаку, той добре знає, що таке фольклорна експедиція. У всіх літо як літо, а тебе з однокурсниками везуть в якесь село, заселяють…

 • Их'тамнет.

  * 22.10.2019. "Около 06-00 по к.в. на ж\д станцию Иловайск (вот, Донецкая область) прибыл эшелон из 36 вагонов и трех тентованых открытых платформ.…

 • Коли повернуться в Україну Донбас і Крим.

  * Донбас повернеться в Україну лише після того, як упаде Донецько-Луганська стіна. А так як Донецько-Луганська стіна ще навіть не побудована, то це…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments