olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

8 березня і 9 травня – робочі: в Україні вирішили скоротити вихідні дні

*
Інститут національної пам’яті виступив із пропозицією скоротити кількість святкових днів в Україні до десяти. Відповідний законопроект подали на узгодження Міністерству культури, передає Радіо Свобода.

Як заявила представник Українського інституту національної пам’яті Ганна Байкеніч, якщо цей проект закону буде прийнятий у такій редакції, то вже з 2018 року буде введено дев’ять неробочих днів, зокрема, чотири неробочих дні – державні свята: День Конституції, День Незалежності, День Захисника і день пам’яті та примирення – 8 травня.

Ще один вихідний – це Міжнародний день праці і ще чотири вихідних – це традиційні свята: Трійця, Новий рік, Різдво і Великдень.

Також 25 грудня вже стало святковим неробочим днем, відповідні зміни будуть внесені в законопроект.
Таким чином, 8 березня і 9 травня залишаться святковими, але робочими днями.

2 травня, як святковий день, пропонується скасувати : “Це радянський рудимент, не відзначається взагалі ніде, тільки в одній якійсь країні світу, як неробочий”, – сказала Байкеніч.

Крім того, законопроект пропонує скасувати практику перенесення вихідних днів, коли свято випадає на суботу або неділю. Тоді загальна кількість святкових вихідних у залежності від конкретного року може скорочуватися до 6-8 днів.
“Тільки Великдень, Різдво і Трійця будуть переноситися на понеділок. Україна погоджується на таку традицію, спираючись на загальноєвропейські практики”, – зазначила Байкеніч.

У рамках реформи державного святкового календаря Український інститут національної пам’яті хоче систематизувати категорії свят і поділити на державні, міжнародні свята, дні жалоби, пам’ятні дати, професійні свята, скорботні дні, традиційні свята.https://olga-den-7.dreamwidth.org/175129.html

Tags: реформи
Subscribe

Posts from This Journal “реформи” Tag

promo olga_den_f март 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments