olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Міністр фінансів О. Данилюк вимагає відставки Генпрокурора Ю. Луценка.

*


Міністр фінансів Олександр Данилюк звинуватив Генеральну прокуратуру в переслідуванні співробітників мінфіну, і затягуванні розслідування справ щодо колишнього керівництва і власників "ПриватБанку". Луценко вважає це спробою Данилюка уникнути відповідальності за несплату податків.

На своїй сторінці в Facebook Міністр фінансів Олександр Данилюк написав:

Ми вітаємо вчорашнє позитивне рішення Лондонського суду щодо заморозки активів колишніх власників ПриватБанку до моменту прийняття рішення по суті.

Але це вдалося зробити не завдяки підтримці прокуратури - як це мало би бути - а незважаючи на всі прямі спроби з боку Генеральної прокуратури завадити цьому процесу.

Справа Приватбанку – це лакмусовий папірець ефективності роботи правоохоронних органів. На сьогодні держава витратила майже 140 млрд грн на докапіталізацію Приватбанку через те, що раніше з нього були виведені гроші, або надані недостатньо забезпечені кредити, які ніхто не повертає. Це гроші кожного громадянина, кожного платника податків, і вони мають бути повернуті в державний бюджет. Тут неприпустимі кулуарні домовленності та бездіяльність правоохоронних органів.

Натомість, Генеральна прокуратура робить наступне:

1) Затягується розслідування справ щодо дій колишніх керівників і власників Приватбанку.

Так державним ПриватБанком було ініційовано порушення 5 кримінальних справ, що наразі розслідуються Генеральною прокуратурою України, зокрема щодо доведення банку до неплатоспроможності, незаконного виведення різними способами коштів з Банку, неналежного використання конфіденційної інформації з серверів банку. Однак, жодна із цих справ на сьогоднішній день не була передана на розгляд до суду оскільки досудові розслідування у даних провадженнях просуваються вкрай повільно, а в деяких із справ слідчі дії взагалі не ведуться.

2) Порушуються та активно просуваються справи проти чинних службових осіб Приватбанку, Мінфіну та НБУ.

Генеральною прокуратурою була порушена низка кримінальних справ з приводу начебто незаконних дій службових осіб Приватбанку, Мінфіну та НБУ, у яких слідчі дії активно ведуться.

3) Порушуються та активно ведуться кримінальні справи за фактами залучення Банком радників, які займаються документуванням масштабів і схем незаконного виводу коштів з Приватбанку колишніми власниками/менеджментом Банку, результати роботи яких будуть використані у судових справах, як в українських так і закордонних юрисдикціях.

І це тільки декілька прикладів.

В контексті цього, «випадкова» зустріч в Амстердамі Юрія Луценко з Ігорем Коломойським саме напередодні суду в Лондоні викликає ще більше питань.

Окрім цього, Генеральний прокурор дискредитував себе атаками на нові антикорупційні органи та неспроможній довести до суду важливі для країни справи. Таким чином він дискредитує перед українським народом та міжнародними партнерами Президента та Парламент, які довірили йому таку важливу функцію, та владу в цілому, і тому, має піти у відставку.

Я вимагаю відставки Генерального прокурора Юрія Луценка.

==================================

У свою чергу, Юрій Луценко заявив, що розглядає слова Данилюка як "банальне бажання уникнути кримінальної відповідальності". За його словами, Державна фіскальна служба провела перевірку і підтвердила несплату податків Данилюком на 700 тис. гривень.

"Податки Данилюку потрібно або заплатити, або сісти", – заявив Луценко.

https://olga-den-7.dreamwidth.org/177955.html

Tags: розслідування
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments