olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Про Україну : Ставлення до Землі і трави.

© Не знаю як в інших краях а у нашому селі, за переказами мого дідуся, до приходу " сувітів", до Землі ставилися як до живої істоти.

Коли працюючи на городі, користувались лопатами і вилами, в перервах між користуванням ними, ні в якому разі не втикали їх у грунт, щоб поставити у вертикальне положення. Знаряддя обов'язково клали на землю і казали :" Землю можна копати, розпушувати, дбати про неї, а бездумно втикати в неї знаряддя - не можна, щоб не завдавати їй болю. Якщо будеш тикати Землю без потреби, то будь-які ранки на тілі, навіть маленькі, будуть дуже болючими і довго не гоятимуться".

Також дуже дбайливо ставилися до вигонів та лук, на яких росла трава. Ходили і їздили тільки протоптаними дорогами і стежками. Якщо хтось їхав або ішов навмання, ігноруючи дороги і стежки, то його і відлупцювати за те могли зі сповами : " Ти що, дороги не бачиш ? Чи тобі повилазило ? "

Худобу на випас ганяли на відведені для того ділянки і гнали її також не навпростець а стежками.

Заборонялося також палити траву, щоб не обпалювати верхній родючий шар грунту і корневища багаторічних трав, атакож не спалювати насіння трави. Траву лише косили косами, або жали серпами.©

https://olga-den-f.dreamwidth.org/9022.html
Tags: 1. Про Україну., 2.4.Про Україну: Ставлення до Землі і тр
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments