olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Розгортання ЗРК С-400 у Криму .

*
Окупанти господарюють у Криму :

Російські зенітно-ракетних комплекси С-400 «Тріумф» в Севастополі, 13 січня 2018 рокуВ окупованому Криму в районі мису Фіолент у Севастополі розгорнули другий дивізіон російських зенітно-ракетних комплексів С-400 «Тріумф». Перший розгорнули ще на початку 2017 року за Феодосією, а найближчим часом на півострів прибуде і третій. За словами військового командування Росії, двох комплексів цілком достатньо для контролю всього повітряного простору анексованого Криму та Чорного моря.​С-400 «Тріумф» – це російська зенітно-ракетна система (ЗРК) великого й середнього радіусу дії. Система, як заявляють, може вражати аеродинамічні цілі на відстані до 400 кілометрів, а також балістичні цілі – до 60 кілометрів.

Військовий експерт та екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко пояснює, що самі по собі вони не несуть загрози, а призначені для знищення повітряних цілей.

Росія формує на півострові систему з сухопутних та повітряних військ, а також морського флоту.

Військово-космічні сили Росії складаються з військової авіації та військ повітряно-космічної оборони, елементом якої і є С-400.

«Путін бачить Крим як фортецю, тому відбувається його посилення сучасним озброєнням», – наголошує Романенко.

На його думку, факт розгортання ЗРК на півострові в першу чергу спрямоване на НАТО, хоча російські медіа наголошують, що комплекс призначений для «знищення загрози з боку України».

Російське агентство «РІА Новості» повідомляє твердження російських силових структур у Криму, що Україна посилює агресивну риторику щодо Криму і проводить випробування крилатих ракет.

Військовий експерт Олег Жданов погоджується, що Росія прагне перетворити Крим на військову базу, і зазначає, що у заявах Росії щодо «захисту від України» немає нічого дивного.

«Якщо подивитися соціологічні опитування, то наша країна друга після США, яку росіяни вважають своїм ворогом. Тому це досить логічно, що вони так кажуть. Тепер ми «маємо до них територіальні претензії», і вони б мали захищатися, якщо Україна вирішить військовим шляхом повернути територію Криму», – каже експерт.

Визначити рівень небезпеки С-400 для України поки неможливо

На думку експерта з питань безпеки і ризиків Юрія Костюченка, розгортанням цього типу озброєнь Росія реалізує положення своєї «Державної програми розвитку озброєнь на 2007–2015 роки» (від 2 липня 2006 року) та «Програму реформи Збройних сил Росії на 2008–2020 роки» (від 14 жовтня 2008-го).

«Усе це відбувається в межах як загального зовнішньополітичного курсу, визначеного ще «мюнхенською промовою» Путіна 10 лютого 2007 року на Конференції з питань безпеки, так і в рамках Воєнної доктрини Росії в редакції від 25 грудня 2014-го. Саме відповідно до цього документу НАТО й Україна визначаються як головні загрози безпеці Росії», – зазначає Костюченко.

Експерт також наголошує, що в розгортанні ЗРК С-400 немає нічого дивного чи несподіваного.

«Виконання положень згаданих програм іде із значним запізненням – як через брак фінансування, так і через нестачу технологій та комплектуючих, які раніше росіяни отримували на Заході та в нас», – каже Костюченко.

Про те, чи є ці дії загрозливими для України, експерт повідомляє, що визначити рівень небезпеки наразі неможливо, бо жодного використання цієї системи ще не було.

За його словами, у Сирії такого типу системи показали свою нездатність захистити повітряний простір і військові об’єкти не тільки від технологічно переважаючої зброї, але й від атак саморобних пристроїв.

Звідси :

https://olga-den-7.dreamwidth.org/197997.html

Tags: про Крим
Subscribe

Posts from This Journal “про Крим” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments