olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Сьогодні на Харківщині будили віщуна погоди Тимка ІІІ

*
© Традицію віщування весни на Харківщині започаткували з 2004 року.

В Україні з того часу 2 лютого кожного року за традицією відзначають День байбака. Сьогодні на Харківщині будили віщуна погоди Тимка ІІІ, який живе на біостанції Харківського національного університету Каразіна.У цей день потрібно спостерігати за гризуном, який вилазить з нірки. Якщо простежити за його поведінкою, то можна дізнатися як довго чекати потепління і чи чекати його взагалі найближчим часом.

Гризун-віщун, передбачив, коли прийде весна. Тварина не злякалося своєї тіні, а це значить, що весна в 2018 році в Україну прийде рано.

"Байбак каже, що через 6 тижнів буде тепла весна", - розтлумачив пророцтво бабака його охоронець Віктор Токарський.Другого головного віщуна-бабака країни, Мишка, який живе у Львівському дитячому еколого-натуралістичному центрі, розбудять пізніше. Пророцтва галицького метеоролога можна буде дізнатися 15 лютого, а також порівняти, чи співпадуть результати з прогнозами його побратима з Харкова.

Як визначити, коли прийде весна ?

Є дві основні прикмети, за якими визначають результат:

1. Якщо 2 лютого - сонячний день, тоді гризун побачить свою тінь і, злякавшись її, знову сховається в свою нору. Значить, зима триватиме ще довго - цілих шість тижнів, до середини березня.

2. У похмурий день тварині боятися нема чого - бабак спокійно вибирається зі свого помешкання і відправляється на першу прогулянку після довгого зимового сну. Така поведінка говорить про швидке настання весни і тепла.У нас, у Харкові, сьогодні було хмарно, тож харківський байбак Тимко ІІІ напророкував теплу весну. Це перше віщування молодого гризуна, нащадка Тимка ІІ. Тимко передбачив ранню весну, що настане за 6 тижнів. Байбак не побачив своєї тіні й одразу повернувся до теплої нори. Таким чином повідомив, що слід чекати ще кілька морозних тижнів. Крім того, гризун у пророцтвах себе не стримував, за його даними, на Марсі таки є життя.

А з 12 лютого в Україні починається святкування Масляної. По 18 лютого жителі всієї країни, за прадавньою традицією, готуватимуть вареники з сиром і смакуватимуть ними з додаванням сметани. Ще будуть готувати тоненькі млинці, але традиція готувати млинці - то вже більш пізня традиція.

https://olga-den-f.dreamwidth.org/117570.html

Tags: День Байбака
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments