olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

У зв'язку з такою колотнечею коротенько історія Десятинної церкви.

*
Зараз іде колотнеча довкола Десятинної церкви, а точніше довкола незаконно встановленого попами МП МАФ-а який вони назвали не більше не менше як - Десятинним монастирем УПЦ Московського патріархату.

Коли керівництво Києва прийняло рішення знести той МАФ, за вказівкою глави РПЦ полковника Гундяєва і його українського намісника Онуфрія в той "монастир" терміново притягли мощі Георгія Побідоносця.

Ковчег з мощами зустріли в Десятинному монастирі 6 лютого о 9:30, після чого настоятель "Десятинного монастиря" архімандрит Гедеон звершив Божественну літургію.

Як тепер будуть зносити той МАФ - НЕВІДОМО. Адже там така святиня тепер ... ось такі щупальця московського спрута ... у самому серці Києва.

Ну і у зв'язку з такою колотнечею коротенько історія Десятинної церкви.


Трошки про історію Десятинної церкви - і про той кіоск, який туди незаконно втілити хлопці з Моспатріархата.

Десятинну церкву побудував Володимир Святославович, той самий, який Великий, Хреститель, Красне Сонечко і «ну той, вусатий, з однієї гривні». Сталося це ще тоді, коли цифр в роках було три, а не чотири, як зараз, а саме в 996 році. На місці нинішньої Москви в ті часи понуро парувалися вовки з вовчицями і жаби з гадюками, іноді змінюючись партнерами в рамках програми «Свінг-996».

Свою назву церква отримала тому, що на неї йшло десять відсотків від доходів великого князя - благодійність, сер - а побудували її на місці загибелі двох варягів, тобто вікінгів, батька і сина, які прийняли християнство замість язичництва і вбитих за це власне язичниками. Драма, сер.

Десятинна стала першою кам'яною церквою всієї Русі і серцем Києва. У цій церкві Володимир перепоховав останки своєї бабусі, княгині Ольги, тієї самої, з голубами і древлянами, ну ви пам'ятаєте. Батька не поховав з двох важливих причин: по-перше, князь Святослав був бадьорим язичником, і до християнства ставився, м'яко кажучи, стримано, а по-друге, ховати було нічого, тому що Святослав загинув незрозуміло де, і частково (а саме черепом ) став виконуючим обов'язки келиха у хана печенігів.

Після смерті Володимир з дружиною і самі по черзі поховалися в Десятинній церкві, а потім його син Ярослав Мудрий (див. Двогривневу купюру) підхоронив до батька парочку його братів, які загинули в тристоронньому конфлікті з власне Володимиром (так, знову драма, пані та панове ).

Історія першої Десятинної церкви закінчилася в 1240 році, коли церква стала останнім оплотом киян в захопленому ханом Батиєм місті. Церква була зруйнована, а Київ узятий і розграбований.

З тих пір було ще дві як би Десятинних церкви в тому ж районі. Першу, невелику церкву, в 1630-х роках побудував знаменитий Петро Могила, київський митрополит Константинопольської православної церкви (черговий привіт Московському патріархату), який крім іншого провів перші розкопки першого храму і взагалі зробив безліч всього хорошого (в число хорошого часто включають заснування Києво-Могилянської академії, але студенти КПІ не згодні). Третій храм на тому ж місці розташувався в середині 19-го століття, а в 1928 році його підірвали - сюрприз! - більшовики.

З тих пір на місці Десятинної церкви не було нічого, крім розкопаного археологами фундаменту тієї найпершої церкви, до тих самих пір, поки Московський патріархат під приводом «Та ну пару днів постоє, чи вам, шкода" не втулила туди спочатку намет, потім кіоск , а потім більш-менш повноцінну будівлю (тут могла бути штука про «і з неповноцінними всередині», але, як на мене, всякі служби збирають матеріали про розпалювання релігійної ворожнечі, тому я, як бачите, не вставив в текст фразу «і з неповноцінними всередині », хоча я б, звичайно, із задоволенням написав би «і з неповноцінними всередині», але не можна, ось я і не написав «і з неповноцінними всередині»).

Саме за цим сюди лізе Московський патріархат. За іменами. За історією. За Ольгою, за Володимиром, за Ярославом Мудрим, за Петром Могилою, в кінці кінців. У Києві не так багато місць, які є живою історією тисячолітньої витримки, і РПЦ до божевілля, до тремтіння в пальцях хоче мати їх усі. Тоді їх претензії і на історію Русі, і на «Третій Рим», і на «русскій мір» отримають вкрай вагомі аргументи, а аргументи - це віруючі, а віруючі - це вплив, це пропаганда, це двері, що відкриваються і пов'язані з цим пільги, це гроші, гроші, багато грошей ...

... Саме тому ми повинні як мінімум зробити все можливе, щоб кіоск з оптового продажу московської віри зник з розкопок Десятинної церкви. Це не ваше. Ви там не стояли. Ваше - це вовки-свінгери і комарі в болотах. Це наша історія. Тільки наша.

Вас там не буде. І не було ніколи.

А потім ... а потім поговоримо про Лавру. Це може бути вкрай цікавий розмова.

Юрій Гудименко

https:/olga-den-7.dreamwidth.org/

Tags: Історичні Факти., Історія України.
Subscribe

Posts from This Journal “Історія України.” Tag

 • Перформанс «ДНК»

  * Театралізована вистава історії України на День Незалежності 2021. Театралізований перформанс «ДНК» (День Народження Країни). Історичні віхи…

 • Таємне життя Анни Ярославни (+ВІДЕО)

  * Турецька султанша Роксолана – безперечно, найзнаменитіша у світі українка. Хоча якби про іншу українку – Анну Ярославну, королеву Франції зняли…

 • Історія, яку приховували : похід Сагайдачного на Москву

  * Про неабияку тактичну і стратегічну майстерність українських богатирів-воїнів нагадує московський похід Сагайдачного 1618 року. Похід руських…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments