olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Таємничі кам’яні скрижалі з написами прадавньою мовою були виявлені в африканському «місті мертвих»

*
Археологи, що ведуть розкопки в Африці, знайшли велике зібрання текстів на таємничій кушитській мові. Незвичайні скрижалі нараховують 2700 років. Таємничі кам’яні скрижалі з написами прадавньою мовою були виявлені в африканському «місті мертвих».

Кам’яна таблиця :Це одна з найстаріших письмових мов Африки.

Скрижалі були знайдені в місцевості Седейна в Судані, яка відома руїнами храму, котрий відносять до XIV ст. до н.е., тобто часів правління Тії — бабусі Тутанхамона.

Проте між VII ст. до н. е. та IV ст. н. е. там був розташований великий некрополь — «місто мертвих» держав Напата та Меро, в яких їхні власні традиції змішувалися з єгипетськими. Єгиптяни називали ці дві держави Куш.

Про ці культури залишається дуже мало інформації, але багато чого можуть розповісти похоронні предмети. Хоча значна частина некрополя знаходиться в руїнах, там збереглися залишки щонайменше 80 цегляних пірамід і 100 могил.

Давні написи :Саме в цих могилах були знайдені артефакти дослідницькою групою під керівництвом французького Національного центру наукових досліджень та Французької археологічної служби.

Кам’яні таблиці з написами являють собою найбільшу збірку текстів з мероїтськими написами.

Це перша відома письмова мова Африки на південь від Сахари, яка використовувала письмена, запозичені у давніх єгиптян, які були більш тісно пов’язані з Близьким Сходом, ніж з центральною Африкою.

«Мероїтська письмова система, найстаріша в регіоні, розташованому на південь від Сахари, як і раніше значною мірою суперечить нашому розумінню», — сказав Вінсент Франціні, археолог та учасник експедиції.

«Хоча похоронні тексти досить добре відомі і можуть бути майже повністю перекладені, інші категорії текстів часто залишаються незрозумілими. У цьому контексті важливий кожен новий текст, оскільки він може прояснити щось нове», — додає він.

Зображення Маат :Більшість могил і пірамід, знайдених археологами, відносяться до часів держави Напата. П’ять століть пізніше мероїти додали нові споруди — каплиці з цегли та пісковика на західних стінах пірамід, побудованих для поклоніння мертвим.

Одною зі значних знахідок була каплиця, що зображує Маат, єгипетську богиню закону, рівноваги, порядку, гармонії, миру та справедливості. Вона датується ІІ ст. н. е. і є першим відомим зображенням богині з африканськими рисами.

http:/www.global-analityk.com/noviny/%D1%82%D0%B0%D1%94%D0%BC%D0%BD%D0%B8%D1%87%D1%96-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D1%8F%D0%BD%D1%96-%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B6%D0%B0%D0%BB%D1%96-%D0%B7-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%B8/

Tags: Історичні Факти.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Дідько насіяв.

  * © Таку рослину міг насіяти лише Дідько Лисий щоб нашкодити людям. І росте тепер така гидота скрізь. А якщо заведеться в саду чи на городі, то так…

 • © Перші.

  * © Зацвіли перші нарциси. Вони низенького зросту, а сьогодні хлюпнув ливень, тож трохи їх забгуднив розкисшим ґрунтом. Фото: olga_den_f…

 • © Злісний шкідницюра.

  * © Почалося. Повилазили кравчики і давай щосили ритися. Вигони перериті повністю, нора біля нори. Лізуть на городи, у садки, у квітники. Покищо…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments