olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Перший весняний зорепад Ліриди-2018. Його пік припаде на ранок неділі, 22 квітня.

*
Перший весняний зорепад Ліриди розпочався у понеділок, 16 квітня, а пік метеорного потоку припаде на неділю, 22 квітня. В цей день інтенсивність потоку зросте до 90 падаючих небесних тіл на годину.Традиційно у квітні над Землею пройде метеорний дощ Ліриди. У 2018 році пік метеорної зливи, яка почалася сьогодні, припаде на ранок неділі, 22 квітня. Закінчиться метеорний дощ 25 квітня.

Як інформують астрономи, середня щільність потоку Ліриди становить 10 метеорів на годину, але у найінтенсивніший період можна спостерігати до 90 зірок на годину.

Зорепад можна буде спостерігати при ясному небі. Падаючі небесні тіла будуть добре помітні з будь-якої точки планети, зокрема й на нічному небі Північної півкулі.Одне з найстаріших космічних явищ, за яким велося спостереження, — метеорний потік Ліриди — утворений кометою C/1861 G1 Тетчер. Мешканці Землі спостерігають його вже щонайменше 2,5 тис. років. Найдавніші згадки датуються 16 березня 687 року до н. е. Про зорепад йдеться в історичній прозі Стародавнього Китаю «Цзо чжуань».

Раніше активність потоку Ліриди була набагато вищою, наприклад, 20 квітня 1803 року над східним узбережжям США спостерігалося до 700 метеорів на годину. А у 1982 році кількість метеорів за годину сягала 90.Цьогоріч кількість метеорів буде невеликою, всього близько 20 на годину. Метеорні потоки зазвичай досягають піку в досвітні години (близько 5.00 ранку), коли нічні небеса знаходяться в найтемнішому місці. Сяюча точка потоку розташована прямо над зіркою Vega — однією з найяскравіших і найпростіших зірок в цю пору року.

https:/olga-den-7.dreamwidth.org/266954.html

Tags: Наукові новини
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments