olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Політеїзм - Багатобожжя і Монотеїзм - Однобожжя.

*
Політеїзм - БАГАТОБОЖЖЯ

Виникає природним шляхом як етнічна (національна) віра.

Поширюється в просторі, який займає даний народ, нація, в своїй країні, як спосіб збереження етнічної неповторності.

Передається предками Роду для молодших поколінь свого етносу як заповіт, як морально-етичний закон життя.

Поширюється через місіонерів іноземців, які часто здійснюють насильницьке навернення до своєї віри.
Відображає світ, як багатопроявність Божественної Істоти в різних стихіях космічного простору, які мають свої назви (імена Богів).

Толерантне ставлення до інших релігій та до релігійних святинь сусідніх земель або інших народів.

Наявність багатьох регіональних святинь та громад, поклоніння різним Богам етнічного пантеону залежно від традиції своєї місцевості, повага до їхніх богослужінь та обрядів.

Індивідуальна свобода особистості, активне повноцінне життя, впевненість у власних силах, повага до іншої особи незалежно від її релігійної належності.

Свобода вищих творчих і природних сил людини, почуття людської гідності, культ радості життя, кохання, родючості. Життєрадісність обрядів, міфів, пісень, ритуалів.

Віра в Богів Природи-Космосу (реально існуючих), яка виховує екологічне мислення і поведінку, дає життєвий календарний ритм, синхронний з ритмами Всесвіту.


Монотеїзм - Однобожжя

Створюється штучно засновниками, "пророками"як світова (інтернаціональна) релігія.

Поширюється на сусідні (чужі) з метою їх загарбати та створення світових імперій, нівеляція національних відмінностей.

Один Бог, як узурпатор, що проголошує свою єдиність або свою виключність та заперечує існування інших Богів, яких він не визнає.

Зневага і ненависть до сповідників іншої віри (особливо язичницької - етнічної), руйнування їхніх святинь, нищення їхнього святого письма, вбивство проповідників.

Намагання об'єднати всі церкви, створити світову релігійну імперію з єдиним центром, нетерпиме ставлення до національних відмінностей у богослужінні, уніфікація обрядовості.

Регламентація життя через сповідь, заповіді, пости тощо. Пасивність у земному житті через сподівання "царства небесного". Нетерпимість до людей інших віросповідань та конфесій.

Пригнічення всіх природних якостей і почуттів, ("умертвіння плоті"). Залякування "карою божою" чи "страшним судом", приниження людської гідності. Скорботність ритуалів, штучний аскетизм.

Перенесення віри з космічного обожнюваного начала на людину ("сина божого" чи "пророка"), якому приписується божественна здатність впливати на людське життя. Довільний календар, неузгоджений зі станом Всесвіту.

Автор: Волхвиня Зореслава

https://olga-den-f.dreamwidth.org/213854.html

Tags: Язичництво
Subscribe

 • © Кто такой МОСКАЛЬ ?

  * © Кто ж такой москаль? Мне в детстве рассказывали, что во времена "Запоріжської Січі", были КОЗАКЫ - защитники УКРАИНЫ, которые были, как…

 • ©Кто такой МОСКАЛЬ ?

  © Кто ж такой москаль? Мне в детстве рассказывали, что во времена "Запоріжської Січі" ,были КОЗАКЫ - защитники УКРАИНЫ, которые были, как правило,…

 • © Зливаємо воду ...

  * © Для тих хто має приватний будинок. DEFREEZE® - нетоксична рідина світло-жовтого кольору, що складається з природного гексагідрату хлориду…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments