olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Обереги та обрядодії, спрямовані на знешкодження злих сил, запобігання лиха тощо.

*
У народі кажуть: "Нема таких чар, яких не можна було б відробити". Розвинута уява наших Предків з давніх давен сформувалась в багату систему символів і прикмет. Кожен предмет, явище чи істота несли свою смислову символіку.

Намагання вберегти себе від недобрих прикмет породило і дивовижну різноманітність магічних оберегів та обрядодій, спрямованих на знешкодження злих сил, запобігання лиха тощо. Деякі з них існують і досі. Радимо випробувати їхню магічну силу.

1. Якщо ЧОРНОРИЗЕЦЬ або ЧЕРНИЦЯ перейде дорогу, чи йтиме назустріч. Як негативну прикмету подав літописець: "Хіба се не по-язичницьки ми живемо, якщо в стрічу віримо? Адже якщо хтось зустріне чорноризця, або вепра одинця, або свиню, то вертається". Щоб запобігти поганому наслідку, який має спричинити гака зустріч, знахарки (відунки) радять тричі сплюнути через ліве плече і сміливо рушати далі — слина має магічний вплив на злі сили.

2. Якшо КІТ перебіжить дорогу. Зверніть увагу, з якого боку: в "пазуху" — добра прикмета, буде прибуток " якщо з пазухи" — втрата або збитки. Для чоловіків "у пазуху" означає справа наліво. Якщо таке сталося, пропустить уперед жінку, бо в жінок пазуха відкривається зліва направо.

3. Якщо Вам перейдуть дорогу з ПОРОЖНІМ ВІДРОМ. У давнину таких людей, які переходили з порожніми відрами, піддавали громадському осуду. Кожен знав правило народної етики: якщо йдеш з порожнім відром, зачекай, поки пройде стрічна людина, щоб не зашкодити їй. Адже порожнє відро — символ спустошення і невдачі. Нині, на жаль, трапляється таке часто, особливо в містах, де вже відбувся відрив людей від предківської етики й моралі. Якщо вирушаєте на базар, чи деінде з відром, покладіть в нього хоч газету, гаманець чи торбину — це вбереже вас від зворотньої магії. Адже, знахарки вчать: якщо вам перейшли дорогу з порожнім відром, промовте "Пусте — на твою голову". Отже, зло повертається туди, звідки прийшло. Дівка, яка не впильнує, щоб у хаті не стояли порожні відра, буде нещаслива.

4. Така словесна (науковий термін "вербальна") магія застосовується і тоді, коли ВОРОН КАРКАЄ або КУРКА КУКУРІКАЄ: "Кар! — на твою голову!", "Кукуріку! — на твою голову!" Якщо ж СОРОКА СТРЕКОЧЕ, то кажуть: "Якщо кажеш добру вість — хай тобі золотий хвіст, а як лиху — то щоб і той обліз!"

5. Якщо вам услід метуть ВІНИКОМ чи МІТЛОЮ. Людина з мітлою має негативну символіку: вважають, якщо дівчину обметуть навколо, вона не вийде заміж; замітання сліду означає відбирати в людини щось (її власність, здоров'я, уміння тощо). В таких випадках кажемо: "Моє — при мені й залишиться". Мітла може виступати і оберегом, якщо в певний день на світанку обмести хату чи подвір'я, щоб захистити своє житло від зла (особливо в сонячні свята весняного циклу "Кола Сварожого").

Ви почуватимете себе впевнено, якщо матимете при собі який-небудь оберіг: з рослин, тварин, речовин та ін. Це може бути зубок часнику, полин, шматок розбитого блискавкою дерева, мак, осика, зуби чи ікла кабана, "Перунові стріли", камінці, попіл з Купайлиці, освячена крейда, сіль. Велику силу мають наші українські вишивки, особливо китиці, якими зав'язують комір сорочки — це справжній язичницький науз. Від уроків чи пристріту радимо носити червоні пояски, стрічки, просто червону нитку, обмотану навколо пальця чи руки. Такими нитками оберігають також і домашню худобу, наприклад, корові зав'язують ріг червоною ниткою, а також городні чи садові рослини можна вберегти від зурочення, пов'язавши червоний шнурок. Магічну силу мають і зображення, наприклад — "око" від уроків, лунниця (місяць) — жіночий оберіг, що використовувався в шлюбних ритуалах, маленькі металеві чи дерев'янні ложечки й ножички також обереги. Звук і світло — кращі обереги від чаклунства, відомі й ритуальні дзвіночки, "шумні" сережки, дзеркальця, які носили жінки Київської Русі, і які можуть згодитися і сучасним українкам.

Виберіть свій оберіг, з яким почуватимете себе впевнено і надійно захищеними. В разі несподіваної небезпеки, згадайте, що ви — Дажбожі Онуки, і наші Рідні Боги дадуть вам силу і міцність.

Автор: Галина Лозко

https://olga-den-f.dreamwidth.org/215613.html

Tags: Магія, Язичництво
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Вечір.

  © Сонечко заховалося за горизонт, залишивши за собою яскраву заграву. Фото: olga_den_f Місяць вийшов на зміну сонцю. Біля одного з дворів вогонь…

 • © Повітря насичене димом.

  * © У селі повітря насичене димом. Люди топлять дровами, обігрівають хати. Зараз топлять дровами всі, тому що місяць добігає кінця, і вже зрозуміло…

 • © Доброго ранку !

  * Наш очерт. Фото: olga_den_f

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments