olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Що таке свобода.

*
© Уявімо собі що людина живе у селі, має город, сад, курей, гусей, свиней ... Доглядає за всім що має, а це дуже великий клопіт. Людина працює з ранку до вечора, втомлюється, і живе завдяки результатам тяжкої праці. Іншої роботи в селі немає. Людина проста, не підприємлива. Щоб заробити на проживання без худоби, треба кудись їхати на роботу у місто, або взагалі за кордон.

Час від часу людина подумує збути худобу, але не наважується. І от таки худобу збуває.

А що далі ? Людина радіє – нарешті СВОБОДА !

Чи це свобода насправді ? Чи може навпаки, позбувшись худоби, людина позбувається і свободи ?

Доглядаючи худобу людина втомлювалась, звичайно, але мала дохід на проживання, і ні від кого не залежала. Працювала сама на себе.

А як жити тепер ? Шукати роботу? Мало того що робота десь далеко від дому, та ще й треба виконувати вимоги роботодавця. Хіба так виглядає свобода ?

Чи може свобода для кожної людини потрібна різна ? Може кожен відчуває її по своєму ?

Мені здається що свобода – це коли людина не залежить від роботодавця. У неї є обов’язки, але лише перед собою. А коли з’являються обов’язки перед роботодавцем, то це вже залежність.

А втомлюватися людина буде все одно, бо не буває роботи без втоми ... ніякої. Втома буде на будь-якій роботі – на якійсь фізична, на якійсь розумова, а на якійсь моральна.

====================

В даному випадку люди заробляли на життя тим що тримали худобу. А потім вирішили що краще заробити на житя на роботі. Знайшли роботу, за 150 км від дому. Одну добу працюють, дві дома.

Щоб добратися до роботи, встають о першій годині ночі, і йдуть пішки 8 км до електрички, потім їдуть електричкою 3,5 години. Працюють добу, потім їдуть додому ті ж 3,5 годин електричкою і далі пішки додому 8 км. В будь-яку погоду. Влітку вдень +35, а взимку буває до -35, і заметілі, і дощі.

Дома сад і город, ну і всяка домашня робота.

Може це і є свобода ? Люди скористалися можливістю вибору. На вигляд, у порівнянні з минулим, вони як варені. Але це їхній вибір.

https:/olga-den-f.dreamwidth.org/232028.html

Tags: Роздуми.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Прекрасна порада !

  * © Якщо Вам паскудно, аж до нудоти. Якщо Вам здається, що все кругом не так, і всі налаштованні проти Вас. Якщо Вам хочеться плакати і кричати. Не…

 • Інтерв'ю з Зеленським і його дружиною. (+ВІДЕО)

  * ЗеленсЬкий з дружиною на ТВ - Эксклюзивне інтерв'ю каналу ICTV. Хотілося б почути інтерв'ю рідною українською, але ... ((( Думаю, згодом він…

 • © Що загрожує Україні ?

  *( Оновлено ) © На Донбасі вже 5-й рік війна, постійно нависає зовнішня загроза. Але, є і внутрішня. Всередині країни, Україні загрожує впевненість…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 10
Buy for 50 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 13 comments