olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

©Діалог дачниці і місцевих Йосі і Дусі, господарів корів.

*
© У селах багато сімей тримають корів. Одні ганяють їх пасти у череді. Інші прив’язують пастися на луках або вигоні неподалік своєї садиби, зранку одягають худобі нашийники до яких причеплені довгі ланцюги, і гонять на пасовисько.

Кожна корова чи бугай тягне за собою свій ланцюг. Там, на пасовиську, кінець ланцюга прибивають до землі прикорнем, і йдуть додому. А худоба залишається пастись до обіду. В обід корів забирають по домівках для доїння, після доїння знову ведуть на пасовисько і вони там пасуться до вечора.

Коли гонять худобу туди-сюди, по дорозі починається найцікавіше.

Худобину гонять не одну а череду 6-8 голів, і вона як звичайна худоба, розбігається у різні боки. Іноді забігає на чужі городи і їсть там усе шо їй сподобається. Іноді бігом біжить у якісь чагарники, якщо трапиться – то у сусідські декоративні, і чухає об них боки, або роги. Чухає пристрасно, так що з тих чагарників летить листя і навіть гілки.

Коли, наприклад, підрощений бичок починає чухати об чагарник роги, то може навіть викрутити рослину з корінням.
Іноді бичок вирішує почухати роги об сусідський паркан. Якщо паркан трапиться дебелий, то він встоїть, а якщо парканчик дерев’яненьки, старенький, то від нього можуть залишитися самі тріски.

Господарям городів, чагарників і парканів не подобається поведінка худоби, і вони пред’являють претензії господарям корів. Більшість господарів вибачаються, виправляють шкоду і стараються контролювати поведінку худоби. Але є і такі господарі корів, які просто посилають на три веселі букви тих господарів, яким худоба заподіяла шкоду.

Є у нас у селі господарі корів Йося і Дуся. Їхні корови, разом з довжелезними ланцюгами, частенько заскакують на чужі городи. А одного разу їхній бичок вивернув рогами з землі стовпчики, якими дачниця обгородила свої ялинки і квіти біля двору.

Дачниця підійшла до Йосі і попросила його поставити стовпчики на місце, а Йося їй каже : «Ніколи мені голову морочити з твоїми стовпчиками. Ти ж бачиш скільки у мене худоби ! Мені треба її доглядати, годувати, вичищати у неї у сараї, ганяти на пасовисько, а ти тут зі своїми стовпчиками ! ...»

А дачниця знову за своє : «Так твій же бичок повикручував рогами стовпчики з землі і потурляв їх , то візьми ж та й постав їх як було !»

«Ніколи мені !», - махнув рукою Йося і поплентав додому.

Ранком гонять череду Йося з Дусюю вдвох повз двір дачниці.

Дачниця виходить і починає знову просити Йосю полагодити стовпчики. Йося знову починає розказувати який він страшенно зайнятий, а Дуся каже Йосі : «Да шо ти с єю разгаваюєш, ти шо не видиш шо етой СКОТИНЕ об’яснять бєсполєзно, она всьо равно нічєго нє понимаєт ! Пашли !»

У дачниці і щелепа впала.

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/246963.html

Tags: У селі 2018
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Як павильно, Оброкоси, чи Абрикоси ? ;)

  * Онучка : - Бабусю, та не ОбрОкоси, а Абрикоси ! Бабуся : - ОбрИкоси. - Та не ОбрИкоси, а Аб-ри-ко-си !!! - Ну ладно, ЖЕРДЕЛІ ... ;))) А це…

 • © Зливаємо воду ...

  * © Для тих хто має приватний будинок. DEFREEZE® - нетоксична рідина світло-жовтого кольору, що складається з природного гексагідрату хлориду…

 • © Велопрогулянка. ;)

  * © Сьогодні прогулялася з дачі в райцентр на велосипеді. Ну, там на базар, у супермаркети ... Проїхала не багато, всього 30 кілометрів, з зупинками…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments