olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Скасування "прописки": в Україні кардинально змінять правила реєстрації.

*


В Україні пропонують повністю скасувати прописку і впровадити нові правила реєстрації. У разі прийняття нового закону українці зможуть скористатися електронною системою реєстрації. При цьому нова реформа викликає і багато питань - чи не будуть зміни лише на папері і як діяти, якщо у вашому житло прописалися незнайомці.

На ці та інші питання OBOZREVATEL знайшов відповіді разом з експертом Офісу реформи адміністративних послуг Людмилою Рябчинської.

Так. У законопроекті 9218 написано, що прописка у вигляді штампу в паспорті не обов'язкова. Але якщо українець захоче, то її повинні поставити. Також якщо людина дійсно проживає в житлі, йому не треба питати ні в кого дозволу на те, щоб зареєструвати його як своє місце проживання.

Як тепер реєструватися?

Для цього пропонують подавати лише заяву-декларацію. Її можна заповнити, відвідавши будь-який орган реєстрації, або в ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг), в режимі онлайн або по пошті. Послуги надаються в електронному вигляді, все повинно бути автоматизовано.

Буде єдина база зареєстрованих?

Єдиної бази не буде, але все реєстри територіальних громад будуть за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем обмінюватися між собою даними в електронному автоматичному режимі. Така взаємодія, зокрема, унеможливить одночасну реєстрацію особи в двох і більш реєстрах.

Скільки це коштує?

Вартість реєстрації буде залежати від прожиткового мінімуму на 1 січня поточного календарного року. У 2018 році сума за реєстрацію в терміни складе 15 гривень, в разі прострочення - 43 гривні. Далі може бути більше.

Якщо хтось із власників проти реєстрації?

Власник не надає згоди на реєстрацію. Якщо людина проживає в житло, він має право зареєструвати його як своє місце проживання.

Якщо людина зареєстрована в квартирі, він є її власником?

Ні. Реєстрація не є правом власності. Людина, який знімає квартиру і тимчасово там зареєстрований, не може претендувати на власність.

Як тепер будуть вважати комунальні послуги?

Згідно із законодавством, житлово-комунальні послуги оплачуються за даними лічильників (скільки було спожито, стільки і заплатив). У разі якщо лічильник не встановлено, береться фактична кількість осіб, які постійно проживають в житло споживача, а не зареєстрованих. Кількість проживаючих береться також для розрахунку плати за вивезення побутових відходів.

Надання житлово-комунальних послуг здійснюється на договірних засадах. Зокрема, договором встановлюються випадки і порядок надання постачальникам комунальних послуг інформації про фактичну кількість осіб, які постійно проживають в житло споживача.

Для того щоб не допустити незаконну практику розрахунку комуналки за кількістю зареєстрованих осіб, законопроект додає норму, що нарахування плати за житлово-комунальні послуги у зв'язку зі зміною кількості зареєстрованих в житло осіб здійснюється тільки за умови зміни фактичної кількості осіб, які постійно проживають в житло споживача.

Чи не будуть фіктивними реєстрації, де в квартирі записані 10,20,30 ... людина?

Ні. Якщо за допомогою програмних засобів - прізвищ, віку і статі осіб, які проживають в одному помешканні, з'ясується, що там пройшли реєстрацію більше трьох сімей, - вона буде тимчасово заблокована до підтвердження факту проживання.

Якщо написав неправду - загрожує в'язниця?

Ні. Якщо людина зазначила неправдиві дані, його оштрафують. Згідно з нормами, покарання буде від 850 до 1700 гривень, за повторне порушення - від 1700 до 3400 гривень. При цьому від відповідальності звільняються ті, хто проживає не в тому місці, в якому зареєстровані. Кожен може мати кілька місць проживання, але зареєструвати можна тільки одне.

Які нововведення вносяться для батьків новонароджених?

Для батьків новонароджених проект закону пропонує в пологовому будинку: провести реєстрацію народження дитини; призначити допомогу при народженні; зареєструвати дитину в системі охорони здоров'я; видати посвідчення багатодітного батька та дитини з багатодітної сім'ї; присвоїти дитині номер в Демографічному реєстрі; визначити походження дитини, якщо його батьки в розлученні; визначити громадянство дитини.

Якщо в квартирі живе сім'я орендарів з неповнолітньою дитиною, чи може власник квартири її продати?

Згідно із законом кожна дитина повинна мати реєстрацію. Якщо орендарі живуть в квартирі, вони мають право зареєструвати її як своє місце проживання. Якщо вони там не проживають, але зареєстрували її, власник квартири, в тому числі новий, може їх зняти з реєстрації в досудовому порядку.

При этом на правовой режим квартиры регистрация абсолютно не влияет. А маленький ребенок должен быть зарегистрирован там, где он проживает со своими родителями. То есть регистрация является производным от проживания.

Когда закон вступит в силу?

Все зависит от голосования в Верховной Раде. В комментарии OBOZREVATEL один из авторов законопроекта, народный депутат от Блока Петра Порошенко Сергей Алексеев, заявил, что закон будет принят до конца января 2019 года. В переходных положениях закона сказано, что после принятия он официально вступит в силу лишь с 1 января 2021 года.

Сrossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/265553.html

Tags: Про паспорти
Subscribe

Posts from This Journal “Про паспорти” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment