olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Як стати власником легальної зброї: ціни і поради

Українці хочуть мати законну зброю для самозахисту. Про це свідчить і петиція до Президента про узаконення права громадян України на захист. І поки Порошенко розглядатиме цю пропозицію, сайт "24" з'ясував, яка зброя і за яких умов доступна нам вже зараз.

Види зброї

Зброя існує, як відомо, для полювання, спорту і самозахисту. Аби захистити себе можна обрати пістолет чи пристосування на свій смак. Адже кожен з цих видів зброї має свої плюси і мінуси.

Газові балончики

Плюси: не потрібен дозвіл від влади. Дешевий – від 20 гривень. Компактний. Доступний – можна купити і в спеціалізованих магазинах, і в Інтернеті. Не становить загрози життю.

Мінуси: слабка ефективність проти нападника, потрібно влучити в обличчя на відстані 1-2 метри. Ефект від балончика настає тільки за кілька секунд. Також легко можна отруїтися ним самому.

Електрошокери

Плюси: відносно недорогі – від 300-400 гривень. Доступні. Компактні.

Мінуси: офіційно не дозволені, але продаються в інтернет магазинах. Для ефекту потрібен контакт з оголеною частиною тіла, чого іноді неможливо досягти. Якщо у нападника виявиться слабке або хворе серце - може померти.

Пневматична зброя

Плюси: не вимагає отримання дозволу. Можна вільно придбати як у спеціалізованому магазині, так і у кіоску. Не становить смертельної загрози.

Мінуси: невелика ефективність. Якщо нападник у одязі – така зброя його не зупинить. Ефективна при влучанні в око, але це не просто зробити. Пневматику також не можна носити з собою: стиснений газ часом "підтікає".

Газова зброя

Плюси: доступна.

Мінуси: малоефективна. Влучити в нападника потрібно зблизька, з 2-3 пострілів. Можна легко отруїтись газом від пострілу самому. Потрібен дозвіл на придбання і носіння.

Травматична/вогнепальна зброя

Плюси: відносно ефективна проти нападника в різних ситуаціях. Фахівці називають її зброєю непрогнозованої дії.

Мінуси: травматика доступна не для всіх, а лише окремим категоріям населення. Для вогнепальної зброї потрібен дозвіл, велика кількість довідок, а також – відповідна підготовка. Вартість дозволу – від 1300 гривень, зброї – від 4 000 гривень. Недоліки чинного законодавства дозволяють кваліфікувати захист зі зброєю як перевищення меж самозахисту, що карається законом.

Як отримати дозвіл на зброю?

Якщо ви твердо вирішили, що для захисту вам потрібна саме вогнепальна зброя, підготуйтесь до отримання дозволу на неї від держави. Процедура включає в себе наступні пункти.

1. Отримати медичну довідку форми 127/о

Потрібно пройти медогляд у поліклініці за місцем проживання, це займе кілька днів і коштуватиме від 200 гривень. Або у спеціалізованому медичному центрі – за годину і 250-350 гривень.

2. Придбати сейф

Вартість сейфу для 3 одиниць зброї – від 700 гривень. За законом він має бути прикріпленим до підлоги і несучої стіни.

3. Пройти курс підготовки володіння зброєю

Навчають цьому у будь-якому крупному тирі. Вартість у Києві – від 90-150 гривень. Термін навчання – до трьох тижнів. По завершенню – здається екзамен, після цього можна отримати довідку для міліції.

4. Сплатити послуги МВС і викликати дільничого

Після отримання пакету документів інспектор видає квитанції на оплату послуг МВС та вартості бланка посвідчення на право зберігання зброї – всього близько 200 гривень. Після їх сплати упродовж 30 днів має прийти дозвіл на купівлю зброї. Дільничий має перевірити сейф (про це краще заздалегідь з ним домовитися).

5. Отримати дозвіл на купівлю зброї

У райвідділі дозвільної системи МВС отримати сам дозвіл. Упродовж 3 місяців купити зброю. Якщо за цей час ви так і не зробили покупку – необхідно здати назад дозвіл або продовжити його.

6. Відвідати дозвільний центр МВС і купити страховку

Подати заяву про видачу дозволу на придбання зброї, картку-заяву (зразки на місці), докласти медичну довідку і документ про курси володіння зброєю. Обов'язково придбати поліс страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути вчинена третім особам від необережного поводження зі зброєю – 51 гривня на три роки. До заяви додається ксерокопія паспорту і чотири фото 3 на 4.

Вогнепал: що обрати

При виборі зброї експерти радять керуватися своїми цілями. Для захисту домівки підійде гладко ствольна зброя – рушниці, що стріляють шротом. Якщо хочете носити з собою – варто обрати травматику. Для тренувань та самозахисту окремі спеціалісти звертають увагу на калібр 22. А найсильніший психологічний ефект, на їх думку, мають мисливські карабіни, наприклад АК, АКМ, калібру 7,62х39. Але ця інформація досить суб'єктивна.

Ефективною для захисту будинку, квартири є і мисливська зброя. Але вона не придатна для захисту на вулиці, де власне і відбувається більшість злочинів.
Українці взагалі не мають права на справжні пістолети і револьвери на відміну від громадян усіх європейських країн. Тільки деяким категоріям доступні “травматичні” сурогати,
— прокоментував тему зброї для самозахисту сайту "24" голова Наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін

Орієнтовна вартість вогнепалу починається від 4000, або навіть від 10 000 гривень за одиницю.

Тонкощі законодавства

В Україні немає спеціального закону, який би регламентував придбання, зберігання та використання вогнепальної зброї. Згідно ст. 263 Кримінального Кодексу носіння, зберігання, придбання, збут вогнепальної зброї, вибухівки та набоїв карається в'язницею на строк від 3 до 12 років.

Журналістам, депутатам, співробітникам судів та членам формувань з охорони громадського порядку (дружинникам) — дозволене придбання та носіння травматичних пістолетів. Процедура їх отримання така ж як вогнепальної зброї, додатково потрібна позитивна довідка-характеристика з роботи.

Яніна Ткачук.

Tags: п-ка : Легальна зброя в Україні
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Велопрогулянка. ;)

  * © Сьогодні прогулялася з дачі в райцентр на велосипеді. Ну, там на базар, у супермаркети ... Проїхала не багато, всього 30 кілометрів, з зупинками…

 • © 14 вересня. Сьогодні Семен Літо продає.

  * © Сьогдні День Семена літопродавця. Недолюблює Семен літо, не подобається йому спека, і тому він кожного року, 14 вересня влаштовує торги - продає…

 • © 11 вересня. Останній день бабиного літа.

  * © Останній день бабиного літа. Був теплий але дув дуже сильний вітер і вихрилося. Закінчилося перше молоде бабине літо. Через два дні настане…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments