olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Поворожимо сьогодні ввечері ?

*
© Ще є час купити свічки, сірники, насіння льону, квасолю або горох, якщо в когось немає. ;)))

Завтра, 13 грудня, - Андрія (день Андрія Первозванного, одного з 12 апостолів), і у святий вечір перед цим днем можна поворожити, якщо у когось є таке бажання.;))) Ворожуть у більшості молоді дівчата на судженого, але можна ворожити будь-кому, на долю, або на бажання.©


Фото: olga_den_f

*1. Ворожіння на квасолі або на горосі

Це ворожіння є одним з найдавніших і простих. Беремо жменю квасолі, загадуємо питання, який нас цікавить найбільше, а потім перебираємо, примовляючи "так" і "ні". Остання фасолинка і буде відповіддю на ваше запитання. А якщо дівчина хоче дізнатися про заміжжя, можна примовляти: "заміж піду" - "в дівках сиджу".2. Ворожіння на лляному насінні.

Для цього гадання потрібно вийти на вулицю і кинути лляне насіння( колись конопляне) в сніг. А потім нагорнути снігу в долоньку, потримати, щоб він розтанув. Якщо в руці буде парна кількість насінинок- це до заміжжя.

3. Ворожіння на дровах (які зараз якраз актуальні у зв'язку з ціною на газ)

Якщо в будинку є камін, або грубка, можна поворожити на дровах на судженого. Потрібно набрати їх в оберемок, скільки влізе, і перебирати, примовляючи: "козак", "молодець", "заїжджий", "вдівець". Останнє поліно повідає вам, ким буде суджений. Таким же чином можна дізнатися чи збудеться бажання. Набираючи оберемок дров, треба загадати бажання, а потім перебираючи їх примовляти: "так" і "ні", яке слово припаде на останню дровину те і підкаже чи здійсниться загадане бажання.

4. Ворожіння на млинцях.

Для цього ворожіння потрібно приготувати млинці, але не простим способом. В ідеалі для цього гадання дівчатам потрібно було піти до джерела, набрати ротом води і замісити на цій воді невеликий млинець або балабушку. Спекти її і дати спробувати коту або собаці. А так як ворожіння зазвичай відбувається в колі подруг, то чий млинець домашній улюбленець спробує першим, та й швидше за все вискочить заміж.

5. Ворожіння на взутті

Такий вид ворожіння весело проводити в компанії подружок. Потрібно, щоб кожна зняла з однієї ноги черевичок. Потім чергуючи взуття потрібно виміряти кімнату. Наприклад від вікна до порога. Чий черевик найперший до порогу прийде, та й перша вийде заміж.

6. Ворожіння зі склянкою, кільцем і волосом (ниткою)

Для цього ворожіння потрібна каблучка, найкраще золота. Потім, потрібно висмикнути на своїй голові волосок і підвісити каблучку. Якщо волосся коротке, то каблучку можна підвісити на нитку чорного, білого або червоного кольору. У склянку на 3/4 наливається вода. Кільце на нитці опускається в воду. Воно не повинно торкатися води, але має повністю зануритися в стакан. А далі загадуємо, що ми хочемо дізнатися. Наприклад, чи вийде дівчина заміж. Якщо маятник хитнеться, значить - відповідь "так". Якщо вдариться об стаканчик, потрібно порахувати, скільки разів. Через стільки років і заміжжя.

7. Ворожіння на сон грядущий

З давніх-давен вважалося, що уві сні можна заглянути в майбутнє, особливо в ніч на Андрія. Щоб дізнатися ім'я другої половинки, або побачити його уві сні, потрібно було перед сном виконати деякі ритуали. Наприклад, розчесати волосся думаючи про судженого, а потім покласти гребінець під подушку, примовляючи "Суджений-ряджений, причеши мені голову". І він прийде уві сні.

Ще можна було приготувати мисочку з водою і взяти соломинку, або гілочку і попросити: "Суджений-ряджений, переведи мене через місток". Після таких ритуалів, дівчата сподіваються, що можна побачити свою долю уві сні.

Також можна спробувати вгадати ім'я майбутнього нареченого. Написати на папірцях безліч чоловічих імен, один можна порожній залишити, і покласти їх під подушку. А вранці витягнути з-під подушки не дивлячись. Яке ім'я попадеться - так і зватимуть майбутнього чоловіка. Якщо дісталася "пустушка", значить - ім'я судженого поки залишається таємницею або час заміжжя ще не настав.

8. Ворожіння на воді свічкою і воском

Для цього ворожіння потрібно приготувати миску з водою і свічку. А коли вона розгориться, потрібно дати воску капати на воду. Утворені хитромудрі фігури і підкажуть майбутнє - їх виймають з води і тлумачать. Якщо утворилося багато маленьких круглих фігур - це до грошей. Якщо два колечка - до заміжжя.

9. Ворожіння на спаленому папері

Для цього беремо аркуш паперу, мнемо його і запалюємо в темряві так, щоб тіні падали на стіни. При цьому загадуємо, що ми хочемо дізнатися. Наприклад, професію майбутнього чоловіка. Або що вас чекає в майбутньому. Якщо побачите кота, чекає флірт, романтичні відносини, якщо тінь птиці - до великих змін.*

**10. Викликання віщого сну

В давнину у цей святий вечір дівчата намагалися викликати віщий сон, в якому хотіли побачити свого майбутнього нареченого. Для цього під подушку клали шматочок дерева з паркану вподобаного хлопця або чоловічу шапку, додавали дзеркальце, ніж (обережно !!! якщо ніж, то обов'язково у футлярі !, - прим olga_den_f) і трошки куті, а під ліжко ставили миску з водою. Частіше зустрічався більш простий спосіб: під подушку клали шматок хліба і виголошували нині відому фразу "Суджений-ряджений, приходь до мене поїсти".

Також серед способів зустріти уві сні коханого зустрічався і такий, коли дівчина сіяла в горщику із землею льон і над ним читала "Отче наш" стоячи, сидячи і навіть лежачи по 9 разів, після чого вимовлялося наступне: "Святий Андрію, я на тебе льон сію, дай же мені знати, за ким я буду той льон рвати". Потім потрібно було лягти спати, поставивши під ліжко засаджений льоном горщик.

На заміжжя ворожили і на фруктових деревах – у них зрізали гілочку і ставили її в будинку у воду. По Різдву судили про те, як скоро дівчина вийде заміж: якщо на гілці розпустилися листочки, то весілля чекати вже навесні.**

*https:/ukranews.com/ua/news/601597-sogodni-vorozhat-u-nich-na-andriya-top-10-naybilsh-cikavykh-i-prostykh-vorozhin
**https:/ukranews.com/ua/news/601605-vorozhinnya-u-peredden-svyata-andriya-pervozvannogo-yak-vorozhyly-v-kolyshni-stolittya

Сrosspoct: https://olga-den-f.dreamwidth.org/276092.html

Tags: Ворожіння.
Subscribe

Posts from This Journal “Ворожіння.” Tag

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments