olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Як отримували в Стамбулі Томос і чому там був присутній пан Нарік.

*
Цікаво вийшло, тільки мені написали в коментах, що "якщо мене послухати, то можна подумати, що в світі правлять бандити", як на наступний день ми побачили світове шоу гідне пера Кафки, коли дніпровський авторитет Петровський ака Нарик, прихований грузинський єврей і його права рука Гулямов, мусульманин, який купив собі титул протоієрея РПЦ, разом з греко-католиком Парубієм отримували в Стамбулі для православних Томос. Навмисно не придумаєш. Тема досі б'є всі рекорди в мережах. Порохоботи спочатку писали, що це був не Нарік, потім, що Нарік, але він не бандит, а бізнесмен і меценат, який врятував нас від Путіна. А ті, хто вважають, що порохоботи пі ** ри, почали сипати цитатами Юри Луценка про бандита Наріка і довідками про нього з архівів СБУ. Так що ви спочатку визначиться, хто для вас бандит, а хто меценат, а потім і вирішуйте самі, хто вами керує.

"А, до речі, розкажіть про "Наріка"- це дійсно особистість рівня перших осіб України, або рівень України це "Нарік"?"

Питання, звичайно, цікаве і правильне. Якщо врахувати той факт, що рейтинг Порошенко не можна назвати таким, який може влаштувати кандидата в президенти, і цей Томос, як і сам піар на ньому, Петі був необхідний, то питається, навіщо було влаштовувати весь цей цирк ? Для того щоб після цього про Томос вже ніхто не говорив, а всі тільки й говорили, що про Наріка ? Петя не знав, що буде скандал ? Тоді навіщо він його спеціально засвітив, та ще й на такому заході ? Публіка реагувала однаково, десь так.Офігенний піар вийшов - тільки Наріка. За великим рахунком Пороху просто плювати на те, що ви про нього думаєте. В його реальності весь цей гротеск не був абсолютно випадковим. Навпаки, він був продуманий від початку і до кінця. Байка про те, що Наріка запросив в Стамбул в президентську делегацію Філарет, якого самого туди не пустили, не більше ніж анекдот. Порох його запросив. І засвітив він там Наріка саме як свій актив. Це була, по-перше, демонстрація всім потрібним людям, типу Джуліані, того, що наші бандюки на стороні Петі залізно, а по-друге, нахабна демонстрація його впевненості у своїй перемозі. Він порахував, що Томос і Нарік - втре носа усім.

Про що тут ще можна розповісти, крім того, що всім давно і без мене відомо про Наріка ? Мені важко сказати, яку кримінальну сагу він прочитав першою - "Хрещений батько" Маріо П'юзо або Кримінальний кодекс, але Нарік - це прототип образу Дона Віто Корлеоне. Хоча книга П'юзо була написана ще до народження Наріка, але Нарік знайшов в ній своє втілення. Багато хто вважає Віто Корлеоне кращою роллю актора Марлона Брандо, однак зіграти і намертво вжитися - зовсім не одне і те ж. Фільм Френсіса Копполи по цій книзі мав 10 номінацій на Оскара і отримав три нагороди, від однієї з них - кращий актор - Марлон Брандо просто відмовився, і не з'явився на саму церемонію. Але потім в СРСР народився Нарік, і книга дочекалася свого героя. Це не жарт, просто, щоб розуміти, хто такий Нарік, досить знати, що цей чувак вже багато років живе в образі Віто Корлеоне і живе тупо по цій книзі, до смішного копіюючи на свій лад відіграний і забутий ним образ Брандо. Саме так, по-книжному, він вибудовує свої взаємини з людьми: так само розставляючи їх у владу, так само підгодовуючи. І живучи за тими ж правилами сім'ї Корлеоне, де, наприклад, сім'я «винного» є недоторканною. З цієї ж книги і любов Наріка до релігії. І його розуміння дружби. Як говорив Віто Корлеоне: "Дружба - це все. Дружба понад талант. Сильніше будь-якого уряду. Дружба означає лише трохи менше, ніж сім'я. Ніколи цього не забувай ".

І як людина любляча символи, думаю, що він і прізвище змінив саме з цієї причини. Корлеоне - це назва сицилійської села, багато років служила притулком для мафіозі. Це прізвище Віто отримав при в'їзді в США, коли реєстратор помилково вписав в графу «Прізвище» місце народження Дона. Нарік теж змінив прізвище, прив'язавши його до міста, яке дало йому прихисток. Так що жарт з мережі, що Дніпро скоро знову перейменують в Дніпропетровськ, але вже в честь Наріка, може виявитися зовсім не таким уже й жартом. Я завжди дуже побоююся і таких символів, і таких спроб - грати вже кимось відіграну на сцені роль - в житті, втілитися в чужого героя. Як говорив Коппола: "Ми багато думали, як позначити на екрані контраст між добром і злом, світлом і темрявою. Як на чорному полотні писати картину в яскравому світлі". Треба мати талант, щоб розуміти, де ця грань і щоб не переступити межу. У житті це небезпечні ігри, які ламають чужі життя і власні душі, що гинуть під тиском власної відповідальності, влади та інтересів сім'ї, що і призвело до трагедії молодого героя війни Майкла Корлеоне, перетворивши його в жорстокого й підступного боса. Щось подібне ми спостерігали як пародію в Януковичі, тепер в Порошенка, ще більш пародійно виглядає образ мафіозі сімейства Трампа, якого американці так само пародійно звуть Донні. Нарік - це в якійсь мірі гротескна пародія на всю сьогоднішню владу. Подушка у вигляді голови коня з написом "Дон Корлеоне схвалює", побачена мною в якомусь магазині, що загнала мене в стан шоку кілька років тому. Тепер і цей Томос з написом «Нарік схвалює».

"Який сенс сповідатися, якщо я не розкаюсь?" - Корлеоне.

Нарік дійсно давно фінансує Київський патріархат, як і синагогу. По суботах Нарик в синагозі, а по неділях в церкві, як каже народ. І тільки завдяки йому Київський патріархат отримав таке добре намолене місце, як Шкірвендиспансер, де багато до Бога зверталися, особливо до отримання аналізів. Тепер там єпархіальне управління УПЦ КП. Смішно? А що у нас не смішно? Я не знаю, скільки у нього паспортів, але не менше, ніж у Бені. Пишуть, що є ізраїльський, німецький і швейцарський. А хтось пише, що Нарік мітить на місце Філатова, що я вважаю маренням. Навіщо йому мерство, якщо він господар області і Філатов з ним погоджує всі свої дії? Його за масштабами можливостей можна порівняти з Бенею. Зараз навіть крутіше. Я чула, що він зі своїми 8 класами освіти і купою куплених дипломів мітить не менш, ніж в прем'єри. Хтось здивується після Яника, якому вдалося посидіти і в прем'єрському, і в президентському кріслах ? А у Наріка можливостей більше, ніж було у Яника. Він мільярдер з серйозними активами і під ним вся область. І він вважає себе гравцем порівняним не тільки з Бенею, але і з Ахметовим, хоча Рінат, звичайно ж, сильніший і системніший. Але дніпропетровські, як при Кучмі хочуть і можуть очолити країну. Це війна угруповань, що триває ще з часів СРСР. Нарік бачить себе головою клану, як Паша Лазаренко. А Паша - його ідеал, хоча себе він вважає розумнішим за нього, але по факту він такий же.

"Один законник з портфелем в руках награбує більше, ніж сто невігласів з автоматами" - Корлеоне.

Нарік - це вся історія Паші і він єдиний хто його не зрадив. І ось в цьому зв'язку DW дав цікаву інформацію про те, що Лазаренко зараз сильно затягує переговори з Мін'юстом США про те, скільки з його заарештованих грошей він готовий віддати добровільно. Йдеться про $ 200 млн в Швейцарії і офшорах. Якщо з ним не домовляться і він не назве суму, яку йому залишать на життя, віддавши добровільно інше, то конфіскують все, і повернуть в Україну. Суд дав йому два місяці, а 18 грудня закінчилися всі терміни для переговорів, але його адвокати заявили, що ще не провели переговори з третьою стороною тобто з Україною. Мін'юст втратив терпіння і стурбований тим, що в Україні скоро вибори, і вони мають намір вирішити це питання до виборів. Вони вже розуміють, що Паша саботує судовий процес по конфіскації його активів. Йому призначили остаточний термін - 31 січня. До цього моменту всі документи з України повинні бути у нього на руках, інакше штраф $ 500 тис і конфіскація. Однак тут є одна деталь. Вони бояться, що переможе Тимошенко і тоді Паша з нею домовиться, за версією DW. Наївні, вони не знають, що Паша вже через Наріка давно домовився з Петром.

"Все своє життя, я намагався піднятися в суспільстві. Туди, де все законно, чесно. Але чим вище я піднімаюся, тим гидкіше стає "- Корлеоне.

Не пам'ятаю вже в якому це було році, але пам'ятається, що це було на програмі у Шустера, тоді там був Наливайченко, який розповів про те, як при Кучмі закрили справу Лазоренко. Тоді американці повернули в Україну конфісковані у Паші, здається, 2 млрд (у мене погана пам'ять на цифри), але мільярди пам'ятаю. Наливайченко в той час очолював СБУ і точно знав все про це. Він і повідомив про те, що Кучма з друзями швидко закрили справу Лазаренка, а бабло це розпиляли. Американці, коли дізналися, сказали, що фіг ми вам більше повернемо, так тоді сказав Наливайченко. І що тепер, скажіть мені, завадить Паші повернутися в Україну, якщо його справи тут немає? З іншого боку, що йому робити в Штатах, де у нього забрали все нажите "непосильною працею"; кому він там може бути корисний ? І де він ще зможе швидко повернути собі хоча б частину конфіскованого - роки вже не ті, але Петя перетворив Україну в ідеальне місце для мафії, і саме такі схемщики, як Паша і Нарік дуже йому потрібні. Інших-то кадрів у нього немає з такими можливостями.

А про те, що Петя веде переговори з Пашею, було давно відомо. Я сумніваюся, що Юля цього не знає. І чомусь мені здається, що Юля, яка до сих пір не може відмитися від Пашиних схем, як і Ахметов від свого минулого, навряд чи буде відчувати велику радість від Пашиного повернення. Вона Паші платила відкати, Кучма пиляє повернення, а винна вона. Навіщо їй зараз в це лізти, мріючи вскочити в президентське крісло? Він для неї токсичний, а для Пороха - ні. Крім того, два конкуруючих клани - Ріната та Наріка - це для Петі дуже вигідно. Тому всі вкидання, якщо вони зараз будуть, проти Наріка - це буде або від Бені, або від Ахметова. Але Нарік тепер майже що родич Петі, видавши вдало заміж дочку. І навіть отримав від нього "Хрест Івана Мазепи", а від Полторака нагородний пістолет. І фільм про нього зняли на 5 каналі в 2017 році не випадково. У Петі вже тоді були плани на Наріка. Перша думка, яка мені прийшла в голову, коли я почула про нарик-прем'єра, що в Москві помруть від сміху, якщо це станеться; друга думка, яка мені тут же прийшла в голову - а хто мені сказав, що він не їх людина?

Судячи з біографії, і останньої кримінальної сходки злодіїв в Ростові на Дону в кінці вересня, де були присутні кримінальні авторитети Росії, України і ЛНР, ДНР, і де ділили сфери впливу, там Наріка представляв його заступник Сергій Олійник (Умка), якого Нарік коронував замість себе. Цікаво й те, що Юру Єнакіївського там представляв Олександр Батурин (Батура), який тісно пов'язаний з Януковичем. У зв'язку з цим я задумалася і про втікача Януковича. Американці пишуть про те, що представники кількох громадських організацій України змоталися в США і там провели зустріч з сенаторами-республіканцями. Хто це були - таємниця, покрита мороком. Ключовим питанням, що обговорювалося на цій зустрічі, було питання національного примирення як рішення для України. "Журналісти не були запрошені на зустріч, тому що українські представники пояснили, що вони не зацікавлені у висвітленні в ЗМІ через зростання радикальних рухів і зростання агресії в українському суспільстві. Цивільні лідери пояснили, що альтернативні точки зору в Україні відкинуті".

Я погано собі уявляю, що це за цивільні "лідери" шарились по сенату США і чому їм потрібні були тільки республіканці, але вони стверджували, що суд над Януковичем - це провал політичних реформ в Україні і приклад "позасудової страти". В Україні, а тепер і в інших місцях це часто називають "пародією на судовий розгляд", і Європейський суд з прав людини може реабілітувати Януковича. Це все, звичайно ж, смішно чути від захисників Яника після судової пародії у справі Тимошенко. Однак Україну ці гінці називають "державою, що не відбулася у війні з Росією і з самою собою". І заявляють, що "в рамках примирення може виявитися доцільним залучити Януковича в процес примирення в охопленому війною Донбасі. Україні потрібно повернути Донбас додому". Яника всі ненавидять, навіть його колишні соратнічки. Мені важко собі уявити, хто вирішив за нього поклопотатися ? І я думаю, що весь цей шалман можливий тільки в одному випадку, якщо Яник, як і Паша почав домовлятися з владою, а для цього треба спочатку переконати американців, щоб потім не шуміли.

Але щоб закінчити тему Наріка і Томосу, який виявився великим бізнесом, додам. Віктор Балога написав, що в 2008 році ми не отримали Томос, тому що Ющенко хотів Патріархом бачити Філарета, а Варфоломій з цим категорично не погоджувався і хотів бачити на цьому місці Блаженнішого Володимира. Це мене здивувало, і якось відразу згадалася історія 2004 року, коли Ющенко на якомусь каналі перед виборами сказав, що він ходив до Лаври і його там Патріарх Володимир благословив на президентство. Далі була досить кумедна історія, розказана телевізійниками з Інтера. Їх начальство з каналу викликало на роботу і відправило в Лавру. Чого вони туди їдуть і що їм треба там знімати - не знають. Начальство сказало, що вас там зустріне Медведчук і все пояснить. Вони приїхали, тиняются по Лаврі, нічого зрозуміти не можуть, коли з'являється Медведчук в компанії Януковича і його кишенькового донецького попа; хапають знімальну групу і чешуть до Володимира, і змушують його на камеру сказати, що він свого благословення Ющенко не давав. Володимир пручається, каже, що він не може це сказати, оскільки він зобов'язаний дати своє благословіння кожному, хто у нього його попросить. Але Яник каже, що якщо він зараз же не скаже на камеру те, що йому говорять, то Патріархом замість нього буде він - показуючи пальцем на свого донецького попа. І Володимир тоді здався, сказав на камеру, що веліли.

Я подумала, що може після цієї епічної історії Ющенко більше полюбив Київський патріархат, а з ним і Філарета, але люди, які в ті роки безпосередньо займалися церквою, сказали мені, що це не так. Ющенко взагалі не обіймав жодної твердої позиції по першій особі, а Філарета він теж вважав проблемою через його "бажання", але для нього було важливіше визнання, а не ім'я патріарха. І він ніколи б собі не дозволив призначати Патріархів. Але тоді саме Варфоломію важливо було домовитися з РПЦ і він шукав спосіб відкласти питання. Тому і були названі побажання, серед яких була озвучена і проблема неканонічність Філарета. Десь третя за важливістю. Сам же Філарет говорив тоді, що в 2008 Ющенко тільки просив визнати український патріархат, і що Вселенський запропонував їм модель, яка Філарета не влаштовувала - увійти до складу Константинопольського патріархату і вже в його складі отримати визнання. "Але ми не хотіли бути рабами ні московськими, ні константинопольськими", говорить він. Сам же Ющенко в одному зі своїх інтерв'ю розповів про те, що коли він запросив до Києва Вселенського, і той приїхав, то сюди збіглися всі московські попи і, хоч він прямо про це і не сказав, але і так зрозуміло, що московські попи наш Томос тоді просто перекупили. А тепер, коли Володимир Бойко написав, що Нарік потрапив до складу державної делегації, тому що в обмін на Томос він вніс пожертвування з "общака" Варфоломію, у мене вже ніяких сумнівів не залишилося, що так і було. Таки так, виходить, що батько українського Томаса - це Нарік. І завдяки йому Філарет отримав Героя України і у відповідь нагородив Порошенко орденом Андрія Первозваного. Задоволені всі, крім Гундяєва. Це ж якраз і пішло від гундяевских попів, яким конгломерату церкви з КДБ не вистачило, вони поєднали цю алхімію в 90-их спочатку з військовими, а потім і з бандюками. А Порошенко у всьому копіює Росію, тому ні Томос, ні Петя мені вже нецікаві.

ofeliyadd

https:/olga-den-7.dreamwidth.org/277041.html

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/289329.html

Tags: хто є хто
Subscribe

 • © У мене на підвіконні.

  * © За вікном дощ. Краплі жваво цокають по металевому відливу і по шибках. А на підвіконні розквітли ось такі квіточки. Фото: olga_den_f…

 • © Мій калачик.

  * © У минулому році висаджувала свої калачики у відкритий ґрунт на літо. Вони ціле літо рясно цвіли, і на деяких квітках зав'язалось насіння.…

 • © Для душі

  * Фото: olga_den_f Фото: olga_den_f Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/434213.html

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments