olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Ознаки "совкової " суті людини, "совкового" менталітету.

^
© Радянського союзу немає вже 27 років, але він наглухо засів у підсвідомості багатьох громадян України. Навіть якщо вони клянуться що вони душею і серцем за Україну, "совковий" менталітет від того не змінюється.

Найяскравіші ознаки "совкової" суті:

1. Ненависть до націоналістів, недовіра їм або страх перед ними.

За часів совка, націоналістів називали ворогами народу, і це зрозуміло, тому що вони весь час прагнули незалежності України і боролися за неї. А в Україні до націоналістів ставляться з підозрою тільки тому, що у підсвідомості засіли намертво "совкові" постулати. Багато людей націоналізм вважають злом, націоналістів називають принизливо "нацики", під час виборів за них не голосують щоб не допустити їх до влади. А це якраз і заважає викоріненню "совка", з яким ніби-то борються українці.

Коли Україна стала незалежною, українці обрали президентом Леоніда Кравчука, який був :

* з 1980 — завідувач відділу агітації та пропаганди ЦК КПУ,

* У 1981–1991 — член ЦК КПУ.

* У 1988–1990 — завідувач ідеологічного відділу,
* з жовтня 1989 — секретар ЦК КПУ,
* у 1990 — другий секретар ЦК КПУ,
* У 1989–1990 — кандидат у члени Політбюро,
* у 1990–1991 — член Політбюро ЦК КПУ.

* У 1989 відстоював ухвалення постанови Політбюро ЦК КПУ про заборону Народного руху України, проте зазнав невдачі.

А тепер українці лають Леоніда Кравчука за те, що він віддав арсенал атомної зброї в обмін на "бомажечку" з гарантіями безпеки України.

Шановні українці !

А хто ж вам не давав обрати на пост Президента того ж В'ячеслава Чорновола, або Левка Лук'яненка, або Ігоря Юхновського ? За них не голосували тому що вони "нацики"? Тому що вони сиділи у таборах за незалежність України ?

"А Леонід Макарович у таборах не сидів, а був весь час у владі, а раз був у владі", - нашіптував совковий менталітет українцям з підсвідомості, - " то і Президентом потрібно обирати його". А у якій саме владі він був, над тим не замислювалися.

І українці голосували за Леоніда Кравчука, не дивлячись на те (чи може якраз тому?), що він був проти "Народного руху України" боровся за його заборону.

Леонід Макарович дуже мудра людина від природи, і багато зробив хорошого для України, але політичну школу він пройшов за часів Союзу і цінності тієї школи не пройшли безслідно. Тому не дивно що ми "маємо те, що маємо".

А найгірше те, що люди в наш час не змінилися, хоча і пройшло 27 років, і всі бачили що відбувалося в країні.

Люди знову вперто обирають людей із влади, не дивлячись на те, що життя не покращюється, і забуваючи про те, що проклинали тих людей починаючи з другого дня після попередніх виборів. І продовжують ненавидіти націоналістів і називати їх "нациками", або просто ігнорують їх, недовіряючи їм по інерції, за підказкою того ж таки "совкового" менталітету.

2. Відношення до української мови.

За часів "совка ", українці змушені були вивчати російську мову, тому що у Союзі вона була державною. З тих українців які говорили рідною українською мовою, відверто глузували, називали українську мову селянською, а людей які нею говорили - селюками.

Від такого відношення у людей виникало відчуття меншовартості, і щоб його позбутися, люди вивчали російську мову і старалися говорити нею без українського акцента, щоб ніхто навіть не запідозрив, що їхня рідна мова - українська. Так багато українців стали російськомовними.

Союз розвалився. Україна стала незалежною. Українська мова стала державною. А у підсвідомості людей назавжди залишився відбиток того відчуття меншовартості, яке виникло і закріпилося за часів "совка". Це і є ознака "совкового" менталітету, якої багатьом людям дуже важко позбутися.

Вони знають і розуміють українську мову. А не говорять нею тому, що "совковий" менталітет нашіптує з підсвідомості : "Це не твоя мова, тобі це не личіть, ти будеш виглядати як селюк ...". І людина впевнено починає говорити : " Мой родной язик рускій, но я всьо равно за Укаіну ... акакаяразніца ..."

Насправді різниця є ! Тому що мова - то фундамент нації ! А коли фундамент не стійкий, то і споруда міцною бути не може !

Причиною отого багатьом відомого "акакаяразніца", Якраз і є "совковий" менталітет - "совок", з яким усі нак невтомно борються, а перемогти ніяк не можуть.

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/294735.html

Tags: #вибори, Роздуми., Совок., вибори
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 12 comments

Recent Posts from This Journal