olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Ох, ох ! Не дай Бог, закохатись в одну втрьох !

*Якщо вдатися до зрозумілого порівняння, то електорат - це примхлива недолуга панянка, яка до пуття сама не знає, чого хоче. Але з приданим. А політик - чоловік, який мав намір панночку звабити, і з видами на те саме придане.

Тоді виборча кампанія перетворюється в залицяння, а #вибори - в весілля.

А потім починається спільне життя, в якому, по українській практиці, з'ясовується, що електоральна дружина вийшла за негідника, обманщика і пустодзвона, який до того ж ще й тягне з сім'ї. А обраний чоловік, аналогічно, журиться, що йому дістався абсолютно невдалий народ.

Такий собі реаліті-шоу з передбачуваним сюжетом.

Виходячи з соціології ... Так-так, у нас є об'єктивна соціологія, наприклад, на замовлення західних структур або спільна від декількох фірм! Так ось, на вихід у фінальну стадію претендують Юлія Тимошенко, Володимир Зеленський та Петро Порошенко. Решта відстають ще на старті.

Якщо повернутися до матримоніальної схемки, то вибір Порошенко - це продовження шлюбного контракту зі старим чоловіком. Прожили разом довго, було всяке - падіння і те, що здавалося злетами. Він їй навіть каблучу подарував, на якій ще й іноземне слово "томос" вигравірувано. Словом, все взаємно вивчено до рефлексів. Петро Порошенко - це вибір тих, хто боїться, щоб не стало гірше.

А Юлія Тимошенко - для тих, хто хоче кращого і для цього готовий міняти своє життя. Але не так, щоб зовсім вже міняти, і не так, щоб серйозно потрудитися, а так, щоб воно змінилося на краще як-небудь саме.

Тобто піти від старого чоловіка до нового, який всім бажаним електоральну принцесу забезпечить - і миром міцним, і тарифами низькими, і мінімалкою максимальною. А ще й колишнього, обридлого, суворо покарає за всі його обмани і рукоприкладства. Ну і що, що так буває лише в різдвяних казках і передвиборних програмах!

Ось тільки не треба про нетрадиційний шлюб: Тимошенко - жінка, але непохитність її характеру визнають багато чоловіків. Кажуть, навіть письменник Паоло Коельо в їх число потрапив.

Орієнтація на Володимира Зеленського виглядає інфантильним протестом.

Як, мовляв, задовбали мене ці дорослі проблеми - робота, посуд і діти немиті, ось подамся в хіпі і занурюся в квіти і любов. І буде це життя ... Головне, що буде. Так, власне, яка різниця! Але веселою вона буде - точно. А ще він піцою обіцяє пригостити.

Це до того, що всі три лідируючих варіанти далеко не ідеальні. Хоча інших, судячи по зірках, не передбачається. Але визнати це і заспокоїтися суспільство не поспішає.

Але і це ще не головна проблема.

Ходять чутки, ніби Україна - потенційна аграрна наддержава. А на селі є традиція, що весілля без гарної бійки - як сало без горілки: наруга якась. Особливо якісною виходить весільна бійка, коли в ній беруть участь колишні суперники за наречену.

Передвиборна істерія і чисто релігійна нетерпимість до іншої думки, що нагнітається в суспільстві, мають період напіврозпаду, як у стронцію-90. І таку ж ядовитость.

Якщо за підсумками другого туру різниця між кандидатами складе кілька відсотків, то тим, хто програв себе ніхто не визнає. Тим більше що кожна сторона буде виправдовуватися порятунком України. І можуть полетіти спочатку звинувачення, а потім міни і люстри зі стель, як погрожувала незабутня Надія Савченко.

Третій Майдан за п'ятнадцять років - він як третій інфаркт: країна ризикує не пережити.

І слава богу, що в усі головні передвиборчі команди, а не тільки президентську, почали інтегруватися фронтовики. Для них, як людей знаючих справжню ціну життя і смерті, бойове братство має виявитися сильнішим за підбурювання політичних авантюристів. На що і надія. Або на переважну, понад десять відсотків, перевагу кандидата-переможця.

Так, зрозуміло, всіх проблем можна уникнути, якщо навчитися вибирати не політиків, а ідеї. І вже під ідею, яка надихнула суспільство, підбирати адекватних їй виконавців з політиків. Але для цього треба керуватися розумом, а не серцем.

І вже точно не тим загадковим органом, який відповідає за звично ірраціональний український вибір.

Олександр Кочетков ; https:/www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2170474363212825&id=100007508473639

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/295146.html

Tags: #вибори, вибори
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment