olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Вправи і гімнастика для очей при далекозорості

*
Патологія зору, за якої людині важко розглядати об'єкти, розташовані в полі його видимості, називається далекозорість. Захворювання змушує напружувати очні м'язи, що робить негативний вплив на здоров'я очей. Вони швидше втомлюються, виникають неприємні відчуття, можуть з'явитися «мушки», мігрень і запаморочення. Допомогти очам можуть регулярні заняття. Вправи для очей при далекозорості - дієвий і простий спосіб тренування.

Щоб контролювати зорове навантаження, фахівці рекомендують виконувати своєрідну зарядку для очей. Подібні тренування зменшать напругу, поліпшать кровообіг і допоможуть очним м'язам розслабитися. При щоденному виконанні такої гімнастики зникає відчуття різі, печіння, з'являється чіткість зору.

Найефективніші вправи

Солярій

Після тривалого читання або перегляду телевізора, очним м'язам необхідно розслабитися. Для цього знадобиться свічка. Слід запалити її і сконцентрувати погляд на язиці полум'я. Періодично потрібно повільно і плавно здійснювати повороти корпуса тіла приблизно на 90°. При цьому корпус повинен бути розслаблений, думки усунуті від повсякденних турбот.

Тривалість заняття повинна становити близько 10 хвилин, протягом яких необхідно провести близько 160 поворотів (16 за хвилину). Подібну вправу також можна виконувати, дивлячись на не надто інтенсивне, ранкове або вечірнє, світло сонця, яке замінить полум'я свічки.

Годинник

Заплющивши очі потрібно уявити циферблат великого годинника і робити повороти головою зліва-направо, а після - в протилежному напрямку. Повторюється рух 6 разів.

Масаж

Такий масаж допомагає досить швидко позбутися від напруги в м'язах і/або головного болю. Подушечки пальців ставлять на точки, розташовані біля самої основи брів з боку носа, і роблять повороти голови з натиском. Потрібно 5 повторень.

Від втоми очей

Це зарядка є дуже ефективним заходом у боротьбі з далекозорістю. Займатися можна сидячи або лежачи. Найголовніше - максимально розслабитися. Для виконання необхідно прикрити долонями очі, прилягти або присісти в зручному положенні протягом 5 хв. Бажано щоб думки в цей момент були позитивними, можна уявляти, як з долонь виходить лікувальне тепло.

Пильний погляд

Для збільшення гостроти зору можна використовувати наступний прийом. Виконують його з закритими повіками. Носом необхідно плавно виводити букви, ворушачи головою. Можна писати будь-які слова.

Спостереження

Приємна і проста вправа. Полягає у спостереженні, переведенні погляду на рухомі об'єкти або предмети. Наприклад, за летючими птахами, машинами, що рухаються, бігом собаки.

Читаємо між рядків

Людині, яка страждає далекозорістю, не завадить наявність в арсеналі таблиці Сивцева. Саме її ми можемо бачити при візиті в кабінет офтальмолога. Читаючи її щоранку можна значно підкоригувати зір. Головне не вчитуватися у букви, а читати між рядків. «Читати» хвилин 15, щоб очі не встигли втомитися.

Процес читання корисно переривати, переводити погляд і перемикати увагу на різні об'єкти, що знаходяться навколо (пейзаж за вікном, землю, листя), або читати між рядків. Такий прийом дозволяє розслабити очі.

Профілактичні вправи

Відомо, що профілактика - найефективніший метод лікування, і далекозорість не виняток. Вправи при далекозорості відмінно підійдуть людям, які мають схильність до цього захворювання або помітили його розвиток. Комплекс виконується сидячи.

1. Розташовуємося зручніше, спрямовуємо погляд вперед, тіло розслаблене. Плавно і повільно повертаємо голову вліво і погляд, після чого приймаємо початкове положення. Повільно повторюємо рух вправо і повертаємося. Необхідно виконати близько 5-10 поворотів в протилежні сторони.

2. Для виконання згинаємо в ліктьовому суглобі праву руку. Вказівний палець має бути на рівні очей, приблизно 30 см від них. Дивимося вдалину на протязі 2-3 секунд, потім «вивчаємо» кінчик пальця близько 4-5 секунд. Закінчуємо після 10 повторень.

3. Сідаємо на стілець, спину утримуємо рівно. Згинаємо руки і кладемо їх за голову, прогинаємося назад, при цьому ногами опираємось на пальці, приймаємо початкову позицію, руки розслаблені. Їх можна опустити вниз або скласти на колінах. Всього 7 повторень.

4. Сідаємо на стілець, обидві руки розслаблено звисають вниз. Піднімаємо праву руку і згинаємо її в ліктьовому суглобі, прикладаємо кисть долоні до плеча. Повторюємо рух з лівою рукою. Потім руки витягаємо паралельно підлозі і приймаємо вихідну позицію. Виконати 5 повторів.
5. М'якими рухами подушечок пальців масажуємо зверху вниз область шиї, потилиці. При бажанні можна погладжувати або енергійно розтирати.
6. Ліву руку піднімаємо і, пальцями, на рівні очей в 40-50 см від них, здійснюємо плавні рухи по колу, в напрямку ходу годинникової стрілки. За пальцями стежимо, уникаючи поворотів голови. Повторюємо цю ж вправу на іншу руку, змінивши напрямок рухів пальців. Потрібно 7 повторів.

Щоб домогтися найкращого результату, комплекс вправ при діагностованій або ймовірній далекозорості краще виконувати щодня.

Важливо!

Людям з далекозорістю допоможе і зарядка для короткозорих. Тільки вправи необхідно виконувати з точністю до навпаки. Наприклад, якщо потрібно змінювати концентрацію погляду від віддаленого предмета до наближеного, то спочатку потрібно подивитися на той, який ближче, а після перемістити погляд на предмет, що далі.

Розслаблюючі вправи

Втома, викликана напругою очних м'язів, характерна для людей, які страждають далекозорістю. Зняти його допоможе проста гімнастика для очей при далекозорості.

• Встаємо рівно, випрямляючи спину, спрямовуємо погляд вдалину і рахуємо до 5. Піднімаємо руку до тих пір, поки вказівний палець не виявиться на достатній (близько 30 см) відстані, і одній лінії з рівнем очей. Погляд концентруємо на кінчику пальця і рахуємо до 5. Переходимо у вихідну позицію. Виробляємо 10 повторів.

• По черзі виробляємо повільні плавні рухи головою в протилежні сторони. Проробляємо 3-4 повторення вправи.

• Закриваємо очі і міцно заплющує, рахуємо до 5, відкриваємо очі і 5 секунд відпочиваємо. Досить 7-8 повторень.

• Ставимо руки на пояс, лікті зводимо вперед. Після повільно відводимо їх назад і обережно прогинаємося. Рух повторюють 3-4 рази.

• Кладемо ліву руку на пояс, а праву на голову, напружуючись, повертаємося вправо і займаємо початкову позицію. Повторюємо 3-4 рази.

Порада:

Дієва зарядка, здатна допомогти в лікуванні далекозорості, як патології зору, - безперервне стеження за рухами вказівного пальця. Його потрібно повільно опускати і піднімати. Повторювати рух 10-12 разів.

Всі ці прийоми ефективні, дієві і доступні, виконати їх зможуть і маленькі, і старенькі! Було б бажання!

Нехай очі будуть здоровими!

Сrossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/306081.html

Tags: Для Глаз
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Пилова буря.

  * © Вчора (12 квітня) у нас була пилова буря. Світа Божого не видно було за пилюкою. Поля пересохші і сильний вітер змітав верхній шар ґрунту і…

 • © То пережитки давнини ...

  * Тарас Шевченко : - Село! І серце одпочине: Село у нашій Україні — Неначе писанка, село. Зеленим гаєм поросло. Цвітуть сади, біліють хати, А на горі…

 • © Проліски.

  * © Цвітіння триває. ;) Фото: olga_den_f Фото: olga_den_f

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments