olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Яєчна шкаралупа, як добриво для рослин та захист від шкідників.

*


Яєчна шкарлупа вже давно відома як добриво, але не всі знали, що вона також може захищати рослини від шкідників.
В основі яєчної шкарлупи є карбонат кальцію (92-95%) і важливі для розвитку рослин мікроелементи: калій, кремній, магній, фосфор і ін. На підживлення таким добривом раді такі рослини : цибуля, морква, вишня, смородина , листовий салат, пасльонові культури, квіти та кімнатні рослини.

Яєчна шкаралупа навіть у великій кількості не завдає шкоди рослинам. Тому таке добриво можна класти в лунки безпосередньо перед висаджуванням будь-яких культур. Просто насипте невелику жменю яєчної шкарлупи - і ваші рослини відгукнуться активним ростом і багатим врожаєм.

Як правильно використовувати яєчну шкарлупу для рослин.

Шкаралупу використовують в сільському господарстві як в подрібненому вигляді, так і у вигляді розчину. Але врахуйте: чим дрібніші шматочки яєчної шкаралупи, тим легше витягнути з неї всі необхідні речовини. Тому яєчну шкарлупу в більшості випадків рекомендується перетворювати в борошно.

Висушену яєчну шкаралупу подрібнюють в м'ясорубці, ступі або кавомолці.

Користь яєчної шкарлупи для розсади

Щоб швидше з'явилися паростки – сім’ядольні листочки, посіяне насіння зверху необхідно посипати мукою з яєчної шкарлупи. Це сприятиме вирощуванню міцних і здорових рослин.

Кореневе підживлення яєчною шкарлупою городніх культур

Сухі шкарлупки від 4-5 яєць подрібнюють до порошкоподібного стану. Потім заливають кип’ятком і накривають кришкою. Після чого дають відстоятися протягом 5-7 днів. Отриману суміш щодня перемішують. Потім рідину розводять водою 1: 3 і поливають нею розсаду перців, баклажанів, буряків та інших овочів і коренеплодів.

А можна просто подрібнити яєчну шкаралупу до порошкоподібного стану і посипати навколо рослин на городі.

Яєчна шкарлупа - дренаж для розсади та квітів

В цьому випадку шкаралупу НЕ подрібнюють в порошок, а тільки злегка мнуть.

Потовчену шкаралупу також можна використати як дренаж для кімнатних та інших рослин , які ростуть в горщику .

Яєчна шкарлупа як засіб для поліпшення структури грунту

Порошок з яєчної шкаралупи знижує кислотність грунту і разом з тим живить рослини. Для цього зазвичай використовують 1-2 склянки подрібненої шкаралупи на кв.м. А якщо грунт дуже кислий, то потрібно насипати більше - до 1 кг на кв.м.

При осінньому перекопуванні ділянки шкаралупу грубого перемелюють змішують з грунтом. Це робить землю більш пухкою і покращує доступ повітря.

Яєчна шкарлупа як захисний від хвороб і шкідників

Порошком з шкаралупи припудрюють розсаду рослин для захисту від "чорної ніжки", а якщо дрібно подрібнити шкарлупу і висапати в ямки для рослин, вона захищає коріння від кротів.

А ще насипана під рослинами шкаралупа перешкоджає навалі слимаків, яким неприємні шорсткі поверхні.

Яєчна шкаралупа також є надійним засобом боротьби з капустянкою (медведкою). Для цього шкаралупу розмелюють, додають соняшникову олію і закопують між рядами висаджених рослин. Після такого "частування" комаха-шкідник гине.

https:/kvitkainfo.com/sad-gorod/yaechna-shkarlupa-yak-dobrivo-i-zahist-vid-shkidnikiv.html?fbclid=IwAR3ERUeS-cCvlF0kKCYx98JhKvOLkLZDi0LBAdYQ53zH0jfKOuKtD4OalyU

https:/olga-den-7.dreamwidth.org/286778.html

Tags: Город, Сад : Захист рослин
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments