olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Для чого та як використовують мідний купорос.

*
Мідний купорос - це фунгіцид для призупинення розвитку і поширення грибкових захворювань плодових і деяких ягідних культур. Якщо спори грибка вже проникли в тканини листя і плодів, то цей засіб вже не допоможе.За своїм хімічним складом мідний купорос являє собою кристалічну сірчанокислу мідь (CuSO₄ ∙ 5H₂O), тобто неорганічну сполуку, що робить його менш шкідливим для навколишнього середовища в порівнянні з новими препаратами - пестицидами на основі органічних компонентів.

Від яких хворіб допоможе мідний купорос

Препарат непогано зарекомендував себе в боротьбі з паршею і різними видами плямистостей на яблуні, груші та айві. Кісточкові породи дерев обробляють розчином мідного купоросу проти моніліозу, коккомікозу, плямистостей, троянди та декоративні чагарники - проти борошнистої роси та плямистості. Також мідним купоросом можна проводити дезенфікацію грунту, та насіння.
. . . . . .
Не рекомендується застосовувати мідний купорос на ягідних культурах (крім агрусу і смородини).

Приготування розчину з мідним купоросом

Для приготування розчину потрібно взяти емальовану або скляну тару, так як купорос швидко взаємодіє з металом. Розчин заздалегідь готувати не можна, він стане менш ефективним. Для кращого розчинення кристалів мідного купоросу використовують тільки теплу воду. Далі доливають чисту воду до отримання необхідної концентрації (1% або 3%). У домашніх умовах розчин доводять до 10 л (на 10 л води 100 г мідного купоросу при концентрації 1%). Перед обприскуванням розчин потрібно процідити.

Щоб мідний купорос не спалив листя рослин, найчастіше його застосовують в суміші зі свіжогашеним вапном або содою (отриманий розчин називають бордоською рідиною). Так, для приготування 3%-ного розчину потрібно 300 г мідного купоросу, 400 г вапна і 10 літрів води, а для 1%-ного - 100г мідного купоросу, 100-150 г вапна і 10 літрів води. Весь приготований розчин необхідно відразу використовувати, так як зберігати його немає сенсу.

Особливості застосування мідного купоросу

З метою профілактики захворювань плодового саду мідний купорос використовують :

* пізньої осені (середина або кінець листопада);
* ранньою весною (перед розпусканням бруньок, при температурі 5 ° C)до появи листочків.
* до посіву насіння (гарячим розчином поливають грунт)

На одне дерево, в залежності від його віку і сорту, в середньому витрачається 2-10 л розчину, який використовують тільки в ранкові або вечірні години, коли температура повітря падає нижче 25-30 ° C (без опадів). Для обробки свіжих ран краще збільшити концентрацію до 3%. Особливо ретельно потрібно обробляти рослини в місцях прикріплення скелетних гілок до стовбура дерева.

Важливо: змішувати мідний купорос з іншими пестицидами заборонено.

Мідний купорос як добриво

Іноді мідний купорос використовують і в якості добрива. Застосовується він на грунтах, бідних гумусом, а також пісковиках і торфовищах, оскільки в їх складі мідь практично не присутня. Усунути дефіцит цього елемента допомагає мідний купорос, який слід вносити у вигляді порошку з розрахунку 1 г на 1 кв.м грунту. Таку процедуру досить проводити 1 раз на рік, а на грунтах з іншим хімічним складом - 1 раз в 5 років.

Мідний купорос від грибка і цвілі в приміщеннях

Цвіль і грибок в приміщеннях не тільки виглядає непривабливо, але і згубно впливає на здоров'я господарів. Боротися з ними можна різними способами, в тому числі і з застосуванням мідного купоросу. Щоб приготувати розчин для обробки уражених грибком ділянок, потрібно розвести 100-300 г препарату в 10 л теплої води. Також в розчин можна додати 1 ст.л. білого оцту. Наносити рідину найкраще за допомогою губки або пульверизатора. Через 5 годин, коли поверхня висохне, слід провести повторну обробку. Загальна кількість повторень процедури залежить від ступеня ураження поверхонь цвіллю. Зазвичай буває достатньо 2-5 разів.

Мідний купорос - антисептик

Застосовується мідний купорос і в будівництві для обробки деревини. Дерево, оброблене фарбою або лаком, не захищене від внутрішнього гниття. Але цього можна уникнути, обробивши деревину мідним купоросом. Для приготування антисептичного розчину необхідно змішати 0,7-1 кг мідного купоросу з 10 л води. Розчин мідного купоросу, як правило, наносять звичайними малярськими пензлем або валиком.

Запобіжні заходи

Мідний купорос відноситься до класу малотоксичних пестицидів для людини і тварин, проте слід уникати його потрапляння на шкіру і особливо в очі. Для цього необхідно використовувати захисні окуляри, халат, гумові рукавички, а також (по можливості) респіратор.

https:/kvitkainfo.com/sad-gorod/midnii-kuporos-dlya-sadu-i-gorodu.html?fbclid=IwAR1YMM3Yju67qcI9enrw16er5xAleq9EHYU_v7URP4cD8ihqzcWRCRKj4mY

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/318166.html

Tags: Сад : Захист рослин
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment