olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

В Україні з'явився небезпечний отруйний середземноморський павук з-за потепління клімату.

*


У кількох українських областях був помічений отруйний павук, якого раніше бачили тільки в Європі.

Жовтосумний колючий павук (Cheiracanthium punctorium) відноситься до сімейства Eutichuridae. Він вважається найбільш отруйним з 25 представників роду Хеїракантиум, що мешкають в Європі.

Раніше цей вид можна було помітити лише в Західній та Центральній Європі. В Україну даний вид потрапив недавно.

Перший випадок укусу цим павуком, зафіксовано 10 років тому. З того часу з цією комахою стикалися жителі Запорізької, Кіровоградської та Дніпропетровської областей.

Ці павуки населяють переважно сухі відкриті місцевості з різними біотопами. Їх приваблюють ділянки з високою трав'янистою рослинністю, оброблювані землі та зарості чагарників.

Значно рідше вони селяться на вологих луках і поблизу населених пунктів, де ростуть злакові культури.Притулком їм служать листя і суцвіття злакових рослин, де вони споруджують тимчасове гніздо. Воно являє собою якусь подобу спального мішка.

Вдень арахніди ховаються в ньому, а з приходом ночі відправляються на полювання. Іноді вилазки здійснюються у світлий час доби при похмурій погоді.

Визначити сумочного павука можна по коричневому кольору черевця з глянцевим відблиском. Розмір його всього 1,6 см.

Його укус не смертельний, але здатний викликати сильну алергічну реакцію. У потерпілих спостерігається гострий пекучий біль, набряк вкушеного місця, блювання, запаморочення, озноб, підвищення температури та артеріального тиску.

Зазвичай хворобливі симптоми проходять через 24-30 годин, у противному випадку необхідна госпіталізація.

=============

09.08.2921

В Донецке замечены ядовитые пауки «желтый мешок».

Об обнаружении ядовитых пауков «желтый мешок» в Донецке в социальных сетях сообщают местные жители.

«Замечен не одинокий паук, а целый выводок, произошло это в Буденновском районе на улице Заперевальная», - пишет автор.

Таких же пауков встречают в Макеевке.

«Вчера дома такого убили, лапы огромные, в диаметре почти 20 сантиметров", - рассказала жительница Советского района.

«Его укус в 15 раз больнее, чем укус осы, - написала комментарий в группе ВКонтакте «В Макеевке» Валентина Романовская. - В прошлом году укусил мою беременную дочь за палец дома, слава Богу все обошлось. Врачи сделали все необходимое, но она натерпелась, да и мы сильно переволновались за нее».

Раньше этот вид пауков обитал на южных территориях, теперь его можно встретить и умеренно континентальной климатической зоне.

СПРАВКА: Сheiracanthium punctorium - сумочный паук, или желтосумный колющий паук, также известный как желтый мешок. Яд не способен вызвать летальный исход, но в месте укуса может начаться отмирание тканей – пораженный участок краснеет и воспаляется, у пострадавшего поднимается температура, начинается тошнота, головокружение, слабость. Поэтому обязательно следует после укуса обратиться к медикам.

В УКРАЇНІ ОСЕЛИВСЯ НОВИЙ ВИД OТРУЙНИX ПАВУКІВ ЯКІ НAПAДAЮТЬ НА ЛЮДЕЙ: ЯК УБEРEГТИСЯ - https://ukr-space.com.ua/news/78348


https:/ukr.media/animals/390687/?fbclid=IwAR0j_tAJLdjv0zSEb1VM0aXXoSOhiU_dB51VGVxLOohpuPFRP3z5zwpKdaw

Tags: Ядовиті істоти
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments