olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Неприємності з малиною. Малинова стеблова галиця.

*


Малинова стеблова галиця.

Це чорний комарик (мушка) довжиною всього 1,5-2 мм з коричневою спиною і двома прозорими крилами. Личинки оранжево-жовті. Пошкоджують стебла малини і ожини, викликаючи утворення добре помітних здуттів (галлів) в нижній і середній частині стебла.

Зимують личинки усередині галлів по 2-11 штук в кожному. Навесні вони продовжують харчуватися і, досягнувши довжини 3-4 мм, заляльковуються, а в кінці травня, в період цвітіння малини, з’являються дорослі комарики, що відкладають яйця на молоді пагони (по 8-15 шт.). Через місяць в місцях пошкоджень утворюються бочонкові галові здуття. Вони особливо добре помітні восени, після листопаду. Ці здуття досягають довжини 3 і ширини 2 см. На галлах утворюються тріщини, шкірочка на них відстає. Вище ушкоджень всихає або обламується.

Комаха здатна пошкодити більше 70% пагонів малини. Для боротьби з цим шкідником малини навесні і восени вирізують і спалюють пошкоджені стебла. Зрізати необхідно на 2-3 см нижче галли-здуття, а не біля самої основи. Коли здуття розташоване вище 40-60 см від землі, на частині втечі ще можливий урожай ягід.

Чим обробити малину від цих шкідників, щоб знищити Галицю?

Хімічне обприскування проводять одним з препаратів ( «АЛАТАР», «Фуфанон», «Інта-Вир» або «Іскра-М», «Актеллік») в період літа шкідника і відкладання яєць. Обприскують внизу зростальну поросль при появі перших квіток на торішніх пагонах. Якщо поросль густа, її спочатку проріджують, залишаючи на 1 м2 не більше 10-12 штук найсильніших. Для захисту малини від шкідників при обприскуванні кущів препарати бажано чергувати.

Ці ж препарати діють проти будь-яких шкідників малини.

=============================

Чим можна обробити малину від хвороб, щоб не допустити поширення інфекцій по саду? Обприскуйте чагарники будь-яким медьсодержащим препаратом (1% бордоською рідиною, «Хлорокис міді», «Хом», «оксіхом» або «Абіга-Пік»). У разі дощової погоди обробку малини від хвороб повторюйте через 10-14 днів.

Шкідники та хвороби малини бояться наступних заходів:

* Щоб рослини самі боролися із захворюваннями, необхідний високий рівень агротехніки (гарне місце посадки, регулярний полив, підживлення, прополювання, розпушування, мульчування і т. Д.).
* Підбір та вирощування стійких сортів.
* Застосування здорового посадкового матеріалу. Для цього влітку виділяють сильні, здорові кущі, кореневу поросль яких восени використовують як посадковий матеріал.
* Хорошим попередником для малини є бобові культури (квасоля, горох). Поганим попередником слід вважати яблуню, суницю, з овочевих культур — картопля, томати, баклажани.
* Повертати малину на старе місце можна тільки через 3-4 роки.
* Проводити дезінфекцію коренів малини перед посадкою в 1% -му розчині мідного купоросу (100 г на 10 л води) протягом 5 хвилин з наступним промиванням у чистій воді або «Фітоспорін-М».
* Слід уникати загущених посадок, не розташовувати малину в низинах або біля водойм. Відразу після плодоношення вирізати дворічні пагони, не залишаючи пеньків.
* При формуванні куща малини восени або рано навесні видаляти всі ослаблені, дрібні однорічні пагони.
* Систематична боротьба протягом вегетаційного сезону з попелиць — переносником збудників вірусних захворювань.

https:/www.xpert.com.ua/shkidnyky-ta-khvoroby-malyny.html

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/333228.html

Tags: Сад : Захист рослин
Subscribe

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments