olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Павутинний кліщ на винограді, малині, смородині і лимоні. Як боротися.

*
Павутинний кліщ — це шкідник, Що паразитує на листках рослин. Самка кліща може мати до 1 мм в довжину, самець менше за розміром в 2 рази. Ці членистоногі найчастіше молочно-білого кольору, але зустрічаються і червоні, зелені або помаранчеві особини.

Вражають вони, як правило, нижню сторону листа — спочатку він покривається з нижньої сторони білими точками, потім шкідник починає плести павутину і стрімко розмножуватися.

В кінцевому підсумку павутина може покривати кілька сусідніх листя, а по краях накопичується шевелящаяся маса з тіл кліщів і їх екскрементів. При цьому лист сохне, рослина втрачає необхідні для росту мікроелементи.

Боротьба з цим паразитом, як правило, комплексна, І її методи залежать від того, яку рослину було уражено, на якій стадії знаходиться зараження і від того, в якій фазі зараз сама рослина (Цвітіння, вегетація і т.д.). У цій статті ми розглянемо як самостійно впоратися з павутинним кліщем на ягоді.

На винограді

Павутинний кліщ на винограді — фото:Шкідник вражає виноград досить часто. Павутинний кліщ на винограді — як боротися? Методи боротьби з цим шкідником включають в себе комплекс хімічних і агротехнічних заходів:

видалення бур'янів. Це дуже важливий пункт, так як більшість видів павутинного кліща зимує на залишках рослини, а з приходом весни починає бурхливо розмножуватися на сусідніх бур'янах. Саме тому бур'яни потрібно видаляти негайно, як тільки вони з'являються.
викорінює обприскування.

З приходом осені, після того, як листя повністю опала, виноград обприскують препаратом ДНОК. Це можна зробити і навесні, головне встигнути до того, як почнуть розпускатися бруньки.

При появі кліща під час вегетації виноград можна обробити спеціальними акарицидами, серед яких Санмайт, Омайт, Демітан. Обробку рослин цими препаратами слід проводити тільки в тому випадку, якщо чисельність паразитів досягла економічного порогу шкодочинності — для винограду він становить 5 особин кліща на лист.

Народні засоби боротьби з павутинним кліщем. Серед них — різні відвари на цибулинні, часнику, кульбабі. Обприскування такими складами виробляють навесні, до розпускання бруньок.
Існує кілька способів боротьби з павутинним кліщем на малині:

1. Ретельне видалення бур'янів і опалого листя — самки кліща зимують саме на них.
2. Обприскування кущів розчином сечовини. Цей метод швидше є профілактикою зараження. Робити це потрібно навесні, до того, як нирки почнуть розпускатися.
3. Обробка кущів малини фуфаноном. Застосовується при сильному ураженні куща.
4. Обробка акрекса або актеліком. Проводиться після збору ягід. Якщо зараження сильне, може знадобитися два обприскування. В цьому відношенні акрекса сильніше, ніж Актеллік.

На малині

Павутинний кліщ на малині — фото:На смородині

Павутинний кліщ на смородині — як боротися? Позбутися від шкідника на кущах смородини за допомогою таких дій:

1. Навесні, коли розпускаються бруньки, виробляють обприскування акарицидами — Антіо, метафосом, Акартаном, Золоном, вофатоксом, фосфаміду, колоїдної сіркою або будь-яким іншим.
2. Напередодні цвітіння смородини, якщо поразка кущів сильне, слід зробити повторне обприскування.
3. Необхідно очищати простір навколо куща від опалого листя та бур'янів, а також час від часу прокопувати грунт — це сприяє зниженню популяції павутинного кліща.
4. Обприскування настоєм лушпиння цибулі раз в 5-7 днів.

Павутинний кліщ на смородині — фото:На лимоні

Лимонне дерево найбільш часто вражає червоний павутинний кліщ. він харчується соком молодого листя, І спочатку виявити його досить важко.Павутинний кліщ на лимоні — заходи боротьби з ним:

1. Обприскування дерева сірою.
2. Обприскування акарицидами. Застосовується в промислових масштабах. Якщо лимон росте будинку, хімікатами його краще не обробляти.
3. Обробка листя мильним розчином. Кожен лист при цьому протирають губкою, змоченою в розчині. Особливу увагу потрібно приділити нижній частині листка. Для приготування розчину найкраще використовувати натуральне господарське мило.
4. Обробка листя спиртовим розчином. Для цього підійде звичайний медичний 96% -й спирт. Перед обробкою слід обов'язково видалити всі пошкоджені частини рослини. Через тиждень процедуру повторюють.
5. Обробка 35% -й пастою сульфарід.

Боротьба з кліщем за допомогою ультрафіолету. Цей шкідник не переносить ультрафіолетове випромінювання (тому і розміщується він переважно на нижньому боці листка). Для того, щоб його знищити, дерево поміщають під спеціальну лампу на півтори-дві хвилини.

Павутинний кліщ на лимонному дереві — фото:http:/valest.com.ua/pavutinnij-klishh-na-smorodini-polunici-vinogradi/

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/342714.html

Tags: Сад : Захист рослин
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Велопрогулянка. ;)

  * © Сьогодні прогулялася з дачі в райцентр на велосипеді. Ну, там на базар, у супермаркети ... Проїхала не багато, всього 30 кілометрів, з зупинками…

 • © 14 вересня. Сьогодні Семен Літо продає.

  * © Сьогдні День Семена літопродавця. Недолюблює Семен літо, не подобається йому спека, і тому він кожного року, 14 вересня влаштовує торги - продає…

 • © 11 вересня. Останній день бабиного літа.

  * © Останній день бабиного літа. Був теплий але дув дуже сильний вітер і вихрилося. Закінчилося перше молоде бабине літо. Через два дні настане…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment