olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Вчені виявили рослину віком 115 мільйонів років: нова загадка планети

*
У вчених тепер виникло нове питання про клімат Землі

Команда дослідників-ботаніків вивчали донні відкладення колишнього прісноводного озера Крато в північно-східній частині Бразилії та натрапили на цікаву знахідку. Про це вчені повідомили в онлайн-журналі Nature Plants.Виявляється, дослідники знайшли найстарішу лілію в світі, вік якої – майже 115 мільйонів років.

За словами ботаніків, квітка має назву Cratolirion bognerianum і досягає майже 40 сантиметрів в довжину.

Експерти вже створили тривимірну модель древньої квітки і, завдяки комп’ютерній томографії, змогли оцінити її забарвлення. З’ясувалося, що пелюстки мали жовто-оранжевий, а стебло і листя – бірюзово-зелений кольори.Відзначається, що рослина належить до одного з найдавніших класів однодольних, до складу якого входять також орхідеї і конвалії.

Скам’яніла квітка має всі типовими для свого сімейства характеристики, в які входять: специфічна коренева система, потрійні суцвіття і паралельно-прожилкові листя.

В результаті вчені можуть з упевненістю говорити, що за останні 115 мільйонів років зовнішній вигляд лілій майже не змінився. Дана знахідка призводить до нових питань про формування земного клімату і тропічної флори на нашій планеті.https:/politeka.net/ua/life/1088229-uchenye-obnaruzhili-rastenie-vozrastom-115-millionov-let-novaja-zagadka-planety/?utm_source=lng-switcher&utm_medium=desktop&utm_campaign=ua

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/348255.html

Tags: Історичні Факти., Рослини.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments