olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Чи читали ВОНИ Конституцію.

*
© Я вже не раз писала, що будь-яка влада скурвиться, якщо її не контролювати.

Я розумію, що у кожного свої справи, але ... якщо ми вже мамємо право обирати, то, напевно ж, маємо обов'язок прослікувати за роботою обранців. Так що ж говорить головний юрист нової Верховної Ради, представник Президента у ВР Руслан Стефанчук : " У перший же день роботи 29 серпня ми маємо намір прийняти зміни до Конституції і близько 100 законів, які в цей же день як першочергові внесе в парламент президент Володимир Зеленський ".

Виникає запитання : "А чи читали "слуги народу" Конституцію ?"

Приймати будь-що 29 серпня парламент просто не має права. Про це говорить Регламент Верховної Ради, який є Законом України.

Якщо 29 серпня законопроект буде внесений до парламенту, він повинен бути зареєстрований, пройти через юридичну службу, його повинні вивчити експерти Верхловной Ради, потім розглянути профільні комітети (один або кілька), тільки після цього законопроект виноситься в сесійний зал і може бути розглянутий у першому читанні. Тобто "З коліс", як це вимагає зробити "слуга", - незаконно. До того ж, сам Зеленський раніше клявся, що не підпише жодного закону, прийнятого з порушенням регламенту. Але тут, нате вам, він сам і вимагає порушити регламент, - підпише.

А тепер процитати норми українського законодавства, яке Зеленський і його представник в ВР не збираться (якщо вірити їхнім заявам) виконувати.

Стаття 93. Попередній розгляд законопроектів, проектів інших актів у комітетах

1. Кожен законопроект, проект іншого акта після його реєстрації не пізніш як у п’ятиденний строк направляється Головою Верховної Ради України або відповідно до розподілу обов’язків Першим заступником, заступником Голови Верховної Ради України в комітет, який відповідно до предметів відання комітетів визначається головним з підготовки і попереднього розгляду законопроекту.


Стаття 103. Експертиза законопроектів

2. Зареєстрований та включений до порядку денного сесії законопроект при підготовці до першого читання в обов'язковому порядку направляється для проведення наукової експертизи.

Глава 19

РОЗГЛЯД ЗАКОНОПРОЕКТІВ У ПЕРШОМУ ЧИТАННІ

Стаття 108. Розгляд законопроектів головним комітетом

1. Після включення законопроекту до порядку денного сесії Верховної Ради підготовка його до першого читання здійснюється головним комітетом.

2. Розгляд законопроекту при підготовці його до першого читання здійснюється в порядку, передбаченому для попереднього розгляду законопроектів (стаття 93 цього Регламенту), з урахуванням особливостей, визначених цією главою.

Стаття 96. Включення законопроектів до порядку денного сесії Верховної Ради

2. Питання про включення законопроекту до порядку денного сесії розглядається Верховною Радою протягом 30 днів після ухвалення висновку головного комітету чи тимчасової спеціальної комісії, але не раніше ніж через два дні після надання народним депутатам висновку головного комітету (або тимчасової спеціальної комісії у разі її створення), висновків інших комітетів.

=================

Тобто як мінімум два дні після висновку профільного комітету. А ще можуть бути внесені альтернативні законопроекти - тоді паралельно розглядаються всі.

Можна, звичайно, Регламент поміняти. Але швидко не вийде - бо він був прийнятий як Закон, а тому - всі формальності повинні бути дотримані (див.вище).

Тож - слідкуймо за слугами разом, і робимо правильні висновки !

Crssposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/363825.html

Tags: слідкуємо за НИМИ разом
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments