olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Про розмови і зустрічі Зеленського з Трампом , і про їх наслідки для України.

*
Попри всю резонансність політичних подій у США дід не схильний перебільшувати їх значення по одній простій причині - кардинальних змін у розкладі глобальних сил у світі не відбудеться. Світ як був україноцентричним, так ним і залишається. І вчора ми отримали додаткове цьому підтвердження.

Україноцентричність сучасного нам світу – давня теза сільської аналітики, яку дід свого часу висунув напівжартома. Але всі, хто мають очі, могли не раз і не два пересвідчитися наскільки сучасні світові процеси детерміновані українськими подіями. І наскільки політична доля лідерів різних держав залежить від їхнього поводження з Україною.

Неповаги до себе Україна не терпить і суворо за це карає - це аксіома, яка справедлива не лише для політиків зарубіжних. Але й вітчизняних. Хоча на цьому етапі розвитку геополітичної думки багато хто досі тримається застарілих, сформованих ще у ХХ столітті антинаукових вірувань про периферійність України. Втім, з учорашнього дня дедалі більше світових лідерів почали поглядати в наш бік не без деякого містичного остраху. А даремно. Боятися України не варто, їй слід допомагати та дбати, аби українці були усім задоволені. Інакше...

Але досить лірики, пора заварить собі кави чи чаю й розібратися що там у тій Америці відбулося і що там взагалі коїться. І яке це може мати значення для нас. Ітак.

Учора, як містер Трамп вийшов на трибуну ООН й почав свою промову, необачно повернувшись до Конгресу спиною, спікер палати представників Ненсі Пелосі зрозуміла, що її час нарешті настав. І в ту пафосну мить, коли до президента США була прикута увага усіх американських та світових ЗМІ, підкралася до нього ззаду, навшпиньках... та гучно вигукнула – Impeachment! Slava Ukraini! Чим дала потужний старт передвиборчій кампанії демократів, бо ніякого імпічменту судячи з усього не буде, але той імпічмент демократам не дуже й потрібен. Їм потрібно отруїти життя Трампу і якомога серйозніше підірвати його політичне здоров’я. Аби до виборів 2020 року містер Трамп дістався не на верхи на коні, а на карачках, захеканий, кволий і немічний.

Більш ніж прикметно, що формальний привід для такої небуденної справи, як офіційне проголошення початку процедури імпічменту президента США, тісно й безпосередньо пов’язаний із Україною. І таким чином, нескладно передбачити, що уся президентська кампанія в Америці тепер проходитиме під серйозним впливом ситуації в / і навколо України.

Що це означатиме для самої України? Як мінімум безпрецедентно високу увагу з боку американських політиків, експертів та американських медіа. Адже тепер вони увесь наступний рік створюватимуть свої офіційні, а також незалежні слідчі групи, які ретельно шукатимуть в Україні сліди гріхопадінь своїх американських політиків. Заодно знаходячи свідчення таких гріхопадінь і діячів українських. Бо може так виявитися, що й українські діячі не святі. А деякі з них, можливо, навіть звернули колись із путі добродєтєлі на ухабистий путь порока й перетворилися з респектабельних законослухняних громадян на корумпованих мерзотників. Може таке буть? Цілком.

Тому для отих українських діячів учорашній торжествующий вигук пані Пелосі також мав пролунати як грізний набат грядущих неприємностей. Бо опинитися під пильною увагою Конгресу США з цілком реальними юридичними наслідками, для залежного від банківських рахунків українського корупціонера задоволення невелике. Думаю, багато хто з них зараз у тривозі дивиться новини і нервово гризе нігті. А якщо ще не гризуть, то даремно. Уже пора гризти. Бо шторм розігрується не на шутку, ставки високі і тому навряд чи розстеження обмежаться лише Бурісмою та сином Байдена.

Втягнення України у внутрішньополітичну американську кризу загрожує серйозними наслідками, адже Хуйло досі живий і ще дихає – застерігають нас вдумливі аналітики і така загроза дійсно є. Справа в тому, що Хуйло саме сьогодні приймає в себе Ніколаса Мадуро з Венесуели і затіяв він ту зустріч явно як асиметричну відповідь на зустріч Трампа з Зеленським. Так ніби натякає – ти мені Зеленського, а я тобі Мадуру. Торгаш дебільний. Але візит Мадуро в Сочі готувався давно, коли Хуйло ще не знав, як усе обернеться. А обернулося так, що Трамп із Зеленським зараз уже сіамські близнюки. Відірвати його від себе та віддати Хуйлу Трамп не зможе, якби навіть і схотів. Адже Зеленський – єдина зараз надія Трампа, що з української халепи він вибереться без відчутних втрат. А може навіть зуміє і містера Байдена завалити.

У Зеленського ж ситуація іще складніша і його щастя, якщо він не розуміє наскільки вона складна. Поки що він поводиться стримано і об’єктивно кажучи – єдино в існуючій ситуації правильно. І я дуже сподіваюся, що в цій серйозній та напруженій атмосфері, коли кожне необережно сказане ним слово може мати шкідливі для України наслідки, Зеленський дослухатиметься не до своїх друзів по КВН. А до розумних порад досвідчених українських дипломатів. Які може Зеленського ніжно і не люблять. Але його падіння ціною зовнішньополітичної катастрофи України точно не бажають.

Хоча ряд серйозних професіоналів вважає, що Україні оце потрапляння в епіцентр американського політичного скандалу стратегічних загроз не несе. І дід із ними згоден, більше того - допускаю, що воно може навіть обернутися позитивними для України наслідками. Хоча б тому, що шантажувати Київ блокуванням фінансової допомоги Трампу в сложившихся обстоятєльствах буде нєсколько затруднітєльно. Пані Пелосі лише й ждатиме подібних вибриків Дональда Фредовича, аби майстерно огріти його чимсь важким по розкішному по загривку за тиск на суверенну державу у власних корисних цілях. Так шо в питаннях регулярності виділення Україні допомоги містер Трамп тепер має бути покладіст і пушист.

Може посилитися, і найвірогідніше посилиться контроль з боку Вашингтону за використанням американської допомоги, але що ж у цьому поганого? Нехай контролюють, дід дозволяє. Головне, щоб ця допомога безперебійно ішла, бо Америка зацікавлена у сильній Україні аж ніяк не менше, ніж Україна в Америці. Цього не всі іще в Америці, та і в Україні розуміють, але це так. І взагалі, наступні виборчі перегони між республіканцями та демократами мають вилитися у боротьбу між їхніми кандидатами, хто сильніше буде допомагати Україні – ось дідова американським політикам настанова. Нехай їхні кандидати змагаються між собою в тому, хто сильніше прагне допомогти Україні подолати корупцію й забезпечити торжество демократії і процвітання. Ну а якщо жертвами цього змагання стануть українські олігархи й корупціонери, то жаль канєшно. Але хер з ними. Може саме така очищаюча злива якраз зараз Україні і потрібна.

Зовнішній імпульс до такої зливи таки потрібен, бо за моїми спостереженнями, зелена команда взялася за справу не зовсім із того кінця. І почали щемити ФОПів. Не з ФОПів треба починати наводити лад в економіці. ФОПи цю країну годують, одягають, обслуговують і якраз вони чесно платять податки. Якщо й потрібне реформування цього сектору економіки, то точно не в напрямку відбивання у людей охоти до підприємництва чи заганяння їх у тінь. А ось із олігархами та корупціонерами серйозна розмова давно назріла. Й вибори у США напрочуд зручний привід таку розмову нарешті із ними провести. З відповідними оргвисновками.

Вчора президент Трамп у своїй промові, яку так нечемно перебила пані Пелосі, заявив, що “майбутнє належить не глобалістам, воно належить патріотам”. – “Патріотам України” – звично поправив дід американського президента, якому постійно бракне розуміння ролі і значення України в сучасному світі. Хоча я йому не раз радив взятися до діла, допомагати Україні, а не балуватися. Він діда не послухав, балувався... ну й добалувався...

В ці хвилини, здається, має початися зустріч Трампа з Зеленським – центральна подія цьогорічної Генасамблеї ООН. Яку багато хто вже встиг назвати історичною. Про що вони тепер говоритимуть, дід точно не знає, але думаю, обидва будуть ісключітєльно обережні у висловлюваннях. Бо розуміють, що стенограму і цієї розмови цілком можливо скоро доведеться оприлюднити. Тому нічого крамольного сказано не буде, обидва будуть до тошноти чемні та один із одним ввічливі. Але це вже не дуже й важливо, важливо, що цією розмовою справа не закінчиться. Це лише початок.

Отже в Америці учора стартували президентські перегони, стартували початком процедури імпічменту Трампа за спробу тиснути на Україну. І це значить, що принаймні до листопада наступного року Україна знаходитиметься в центрі уваги американських та світових ЗМІ. Житимемо, друзі, як у телевізорі, але ж нам до цього не звикать? Тому тих діпутатів госдури РФ, які ще недавно у Страсбурзі чванливо заявляли українським парламентарям “Привыкли быть в центре мирового внимания? Отвыкайте!”, аргументовано назвемо дебілами й пошлемо їх у сраку. Україна є і буде у центрі цивілізованого світу, там наше місце, а Росія – то лише тимчасове лімітрофне утворення між Україною й Китаєм.

Зберігаємо бадьорий бойовий дух, тримаємо кулаки за полонених та продовжуємо турбуватися про невпинне зміцнення Армії й Флоту.

І слєдім, щоб віздє був порядок! А не то, що січас

Свирид Опанасович

Tags: s.o., п* Зеленський
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Як павильно, Оброкоси, чи Абрикоси ? ;)

  * Онучка : - Бабусю, та не ОбрОкоси, а Абрикоси ! Бабуся : - ОбрИкоси. - Та не ОбрИкоси, а Аб-ри-ко-си !!! - Ну ладно, ЖЕРДЕЛІ ... ;))) А це…

 • © Зливаємо воду ...

  * © Для тих хто має приватний будинок. DEFREEZE® - нетоксична рідина світло-жовтого кольору, що складається з природного гексагідрату хлориду…

 • © Велопрогулянка. ;)

  * © Сьогодні прогулялася з дачі в райцентр на велосипеді. Ну, там на базар, у супермаркети ... Проїхала не багато, всього 30 кілометрів, з зупинками…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments