olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Хто присутній на Круглому столі стосовно продажу землі, і причини його скликання.

*
Круглий стіл, стосовно питання продажу сільськогосподарської землі, який проводиться за ініціативою фракції "Батьківщина". Нещодавно до Верховної Ради внесений за ініціативою Президента України закон про продаж сільськогосподарської землі. Сьогодні практично всі аграрії, по всій Україні, і більшість громадян України знають що такий законопроєкт внесений. В цьому законопроєкті багато таких положень, які викликають великі дискусії в суспільстві. І ми зараз про це поговоримо.

І я хочу пдоякувати аграріям, педставникам ассоціацій, Аграрний Союз України, Ассоціацію Фермерів та Приватних Землевласників України, Всеукраїнську Аграрну Раду, хочу подякувати депутатам інших фракцій, представників профільних комітетів, які сьогодні долучилися до нашої з вами роботи.

Мета - за круглим столом обговорити всі виклики, які повстали перед країною після прийняття рішення Президентом України щодо продажу сільськогосподарської землі.

Глянувши на закон, ми бачимо що доповнення до статті 130 закону говорять про те, що після прийняття цього закону, землю зможуть купити громадяни України в тому числі, якщо вони мають подвійне і потрійне громадянство. Тобто паспорти не лише України, а також інших держав світу. Можуть також придбати землю за цим законом юридичні особи, утворені за законодавством України, але, за законодавством України можуть бути утворені юридичні особи, де 99,9 % власності цих підприємств українських, можуть належати іноземним власникам не резидентам. Можуть також купувати і держава і територіальні громади. Але із ції правки до 130 статті закону, ми читко бачимо, що не тільки громадяни України не тільки наші фермери, малі і середні сільгоспвиробники, будуть мати право придбати сільськогосподарську землю, а будуть мати право придбати її втому числі і іноземці, через отримання паспорту України як другого, а також через реєстрацію українських юридичних осіб, але з участю іноземного капіталу. Тобто іншими словами, за цим законом іноземці зможуть купувати сільськогосподарську землю України.

Крім того, те що викликає сьогодні суперечки в суспільстві, це ще одна стаття цього законопроєкту, яка передбачає, що можуть бути придбані окремими громадянами або юридичними особами дуже великі обсяги сільськогосподарської землі. Наприклад, в цьому законі говориться, що в межах однієї області, або автономної республіки Крим, не може купити одне юридичне підприємство, або один громадянин України, більше 15 відсотків території окремої області або автономної республіки Крим.

Що таке 15 % землі області на одну юридичну особу, чи на одну людину ? Це означає, це означає що для середньої області, 6 - 7 людей можуть викупити всю сільськогосподарську землю в області. Тобто 6 -7 людям буде належати по суті область. Немає розумного обмеження в обсязі купівлі на одного господарюючого суб'єта або одного громадянина. Також цим законом передбачено що одне підприємство, або одна людина можуть купити не більше 0,5 % земель сільськогосподарського призначення всієї України. А це вже означає, що на кожне підприємство, або на кожну людину, можна викупити не більше, ніж 200 000 гектарів землі.

А це вже говорить про інше. Якщо будуть ще зареєстровані приховано афільовані особи, то на декілька корпорацій можна впринципі розприділити всю землю сільськогосподарського призначення. Включаючи і іноземні великі корпорації, які можуть прикритися власне юридичною особою України.

Велику дискусію викликає ще одна стаття, яка говорить про переважне право купівлі земельної ділянки с.п. арендарем за умови сплати ним ціни, за якою вона продається. Це, по перше буде означати що для наших малих і середніх сільгоспвиробників, для фермерських господарств, по суті не буде ніяких приференцій в купівлі землі. Тому що вони мусять просто заплатити ту саму ціну, яку пропонують ринок аукціони і це означає що їм непосильно буде купити цю землю. Але, з іншого боку, для великих аграрних монополій, для великих агрохолдінгів в Україні, зберігається право, притому що у них в розпорядженні фінансові ресурси необмежені, купувати ці великі обсяги землі, які у ниє сьогодні в аренді, вже тепер у власність. А ви знаєте, що у нас починаючи від 100 000 може бути на одного господарюючого суб'єкта, на один агрохолдінг, і закінчуючи 600 000-ми гектарів на один агрохолдінг.

Це говорить про те, що ця позиція закону, де факто, зберігає великі олігархічні агрохолдінги, які сьогодні і так володіють більшою частиною землі україни с.п., закриваючи до цієї землі шлях фермерам малим і середнім.

Громадяни, яким належить право постійного користування, або право довічного успадкованого володіння земельними ділянками державної та комунальної власності, тобто, по суті це ті фермери, яким в свій час давалася в користування пожиттєве 50 гектарів землі, згідно цього закону повинні будуть викупити ці ділянки протягом 5-ти років по ринковим цінам. Тобто іде по суті повна зачистка нашого фермерства, сільгоспвиробництва малого і середнього, буде процвітання іноземної власності на сільськогосподарську землю, а також зміцнення процвітання і укріплення своєю власністю великих монопольних агрохолдингів, які сьогодні вже арендують землю, і мають в своїй власності контрольні пакети іноземних корпорацій.

Це нам пропонується новим Президентом.

Юлія Тимошенко

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/373299.html

Tags: Продаж землі
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments