olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Чому люди палять суху траву.

*
© Ніякі штрафи не примусять людей НЕ ПАЛИТИ суху траву

І ось чому.

Раніше в селах тримали худобу, косили для неї траву. Батьки косили, а діти, поки малі, допомогали, сіно сушити, згрібати, складати у копиці. Коли підростали, сини починали косити й самі.

Стерну, яка підростала після скошування, палити заборонялося, щоб не спалити насіння трави і коріння. Щоб трава могла вирости і наступного року. Така заборона передавалась від батька до сина і сприймалася з розумінням.

Зараз часи змінилися, а разом з ними і люди. Зараз у селі батько сину не пояснює що треба берегти луки для майбутнього сінокосу. Зараз батько косить траву, а діти у багатьох сім'ях від роботи на сінокосі відсторонені. Вони зайняті смартфонами і батьки не забороняють їм сидіти у смартфонах, а навпаки, кажуть : "Шукай синку дорогу собі у місті, щоб не мучився тяжкою працею так як я".

У підсумку, обривається споконвічний зв'язок з землею, і заборона палити суху траву не сприймається. Людина яка весь час у смартіфоні, яка має на меті покинути чим скоріше село, ніколи не зрозуміє чому не можна палити траву. Для неї це так - ну пихнуло, згоріло, і все. І що тут такого кримінального ? Дим ? Так він же пихнув і все. А плекати стерну, для того щоб наступного року трава була густішою, для сучасної людини, яка марить красивим життям у місті, немає ніякого сенсу.

А заборони, підтверджені аргументами яких людина не відчуває, практично не діють.

Я не проти смартфонів, але проти відсторонення дітей від сільської роботи на користь сидіння у смартфоні. Бо результат буде саме такий, як я описала вище. Все повинно бути в міру, всьому свій час. І дітям повинні пояснювати це в першу чергу батьки. Тоді буде все гармонійно. Люди по іншому будуть ставитися до лук, до трави, і взагалі до природи.

Якщо змалечку дитині не будуть втовкмачувати що треба їхати з села у місто, а привчати її допомогати батькам і правильно використовувти час на роботу і відпочинок, і на той же смартфон, то людина сама визначиться де їй краще жити і чим займатися у житті.

І траву палити ніхто не буде.

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/383890.html

Tags: Наші реалії, Роздуми.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Дідько насіяв.

  * © Таку рослину міг насіяти лише Дідько Лисий щоб нашкодити людям. І росте тепер така гидота скрізь. А якщо заведеться в саду чи на городі, то так…

 • © Перші.

  * © Зацвіли перші нарциси. Вони низенького зросту, а сьогодні хлюпнув ливень, тож трохи їх забгуднив розкисшим ґрунтом. Фото: olga_den_f…

 • © Злісний шкідницюра.

  * © Почалося. Повилазили кравчики і давай щосили ритися. Вигони перериті повністю, нора біля нори. Лізуть на городи, у садки, у квітники. Покищо…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments