olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Україна - Росія. Вихідні позиції сторін.

*
Просто обірвати транзит зараз Росія просто не в змозі. Як показали переговори на Заході, ідею "форс-мажор Україна" там сприймають вельми і вельми негативно. Запаси газу на стороні Європи і України рекордні, погода тепла - шантаж не пройде.

Головне завдання Росії - збереження транзиту через територію України до моменту початку функціонування "Північного потоку-2" - це літо 2020. Отже Росії потрібен або короткостроковий контракт на рік, або контракт з нелімітованим об'ємом прокачування через українську ГТС, що дозволяє обірвати транзит в будь-який момент.

Друге за важливістю завдання - ні в якому разі не допустити диверсифікації поставок газу в Україну і зберегти за собою основний обсяг продажів. Тому активно продавлюється питання "Газ замість грошей з арбітражу" і висуваються пакетні умови на переговорах. Тут їм відверто підіграє і Зеленський і "Нафтогаз". Згорнуті переговори по польському коридору і хабовому зберіганню американського скрапленого газу на українських сховищах і власне весь цей дуже важливий переговорний процес щодо постачання американського газу в Україну.

Всі ті, хто радісно сподіваються на зниження споживчих цін на газ для населення, можуть не хвилюватися - зниження ціни на газ не буде. Кабінет міністрів вже розробив механізм, згідно якого газ буде пропонуватися кінцевим споживачам за ринковою ціною, а різниця між нею і ціною зі знижкою, запропонованою "Газпромом", буде направлятися на реалізацію "соціально важливих заходів, в тому числі на субсидування незахищених споживачів".

Фактично російські знижки на газ будуть використовуватися як засіб погашення наростаючої соціальної незадоволеності нинішнім режимом.

Донбас Росію на сьогоднішній момент цікавить найменше. Керівництво РФ вже прийняло рішення про "консервацію" ситуації на кшталт Абхазії / Придністров'я і продовженням спроб домогтися від України політичного інтегрування структур ОРДЛО в політичну систему України. При тому ніякими тимчасовими рамками це не обмежується. Головне - поступово перекладати витрати на утримання цих утворень на бюджет України - пенсії, виплата збитків, гроші на дітей і т.п.

Tags: к Росія - Україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Злісний шкідницюра.

  * © Почалося. Повилазили кравчики і давай щосили ритися. Вигони перериті повністю, нора біля нори. Лізуть на городи, у садки, у квітники. Покищо…

 • 19 квітня: народні прикмети і заборони

  * Народні прикмети 19 квітня Туман вранці віщує суху погоду до кінця місяця. Чим прозоріші хмари, тим тихіша буде погода, але може піти і дощ.…

 • © Зацвіло.

  * © Щось зацвіло дрібненько, білим. Квітки діаметром десь пів сантиметра. Оцей дрібненький бур'янець з'явився у нас років 10 тому. Спочатку він…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments