olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Хто вбив борт UR-PSR?

*
08.01.2020
Авіалайнер Boeing 737-8KV (борт UR-PSR) авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ), виконує міжнародний рейс PS752 за маршрутом Тегеран - Київ. В 6:12 за місцевим часом, літак піднявся в повітря зі злітної смуги 29R аеропорту імені Імама Хомейні.

6:14 за місцевим часом при виконанні вказівок диспетчерського центру щодо коригування курсу зв'язок з бортом UR-PSR обривається.

* Важливий момент. Пізніші заяви представників іранської організації цивільної авіації Алі Абедзаде і Реза Джафарзаде, про те, що зв'язок з бортом рейсу PS752 було втрачено через технічні причини є не зовсім достовірними

Саме час 06.14 за місцевим часом можна вважати початком надзвичайної ситуації на борту літака, що призвела до його загибелі.

За час з моменту початку надзвичайної ситуації до моменту падіння, борт UR-PSR встигає здійснити маневр розвороту в бік аеродрому вильоту. Характеристики руху, виконаний поворот, свідчать про те, що не дивлячись на виниклу НС літак зберігав часткову керованість. Пілоти намагалися здійснити маневр повернення на аеродром.

06.20 - 06.22 за місцевим часом борт UR-PSR падає в точку з координатами 35 градусів 33 '43' 'пн.ш. 51 градус 06'12 '' східної довготи.

Перед падінням літак зберігав обмежену керованість з креном на лівий борт близько 15 градусів. Кут зіткнення літака із землею в момент падіння становив приблизно 25-30 градусів, що свідчить не про хаотичне падіння, а про маневр планування.

Положення систем і механізмів в уламку заднього лівого шасі авіалайнера Boeing 737-8KV (борт UR-PSR) відповідає положенню "випущеного на посадку".

Сліди на землі вказують, що борт повз по землі якийсь час, потім вдарився в перешкоду і вибухнув.

Фактичний розкид тіл, багажу і особистих речей пасажирів не зовсім характерний для розкиду при вибуху на місці падіння. Більша частина всього цього, знаходиться безпосередньо на місці падіння і має характерні сліди термічного впливу. Менша частина розкидана уздовж лінії передбачуваного руху перед падінням літака. Найдальше виявлення предметів - 2116 м від місця падіння, найдальше виявлення останків - 1460 м.

Безпосередгьою причиною надзвичайної ситуації, що виникла на борту був деструктивний вплив вибухового характеру обмеженої сфери впливу. Ця причина не привела до негайного знищення лайнера, дозволила зберегти його часткову керованість і здійснювати якийсь час маневрування літаком.

Виходячи з цього можна з великою часткою ймовірності говорити про те, що така поразка не характерна для ракет ЗРК "Тор" в слідстві їх великої потужності. Швидше за все мова йде або про вибух вибухового пристрою орієнтовно 2-3 кг в тротиловому еквіваленті, безпосередньо в літаку, або поразкою літака якимось із варіантів переносних ЗРК (враховуючи час доби - "Голка-С").

Пошуково-рятувальні заходи в районі падіння.

06.42
Прибуває підрозділ Служби кризових ситуацій ісламської республіки Іран. До складу групи входило чотири машини - пожежна, дві санітарні та спеціалізований автобус.
Частина групи займалася гасінням осередків займання, частина - стандартним оглядом місцевості і спеціалізованим маркуванням виявлених останків. Надалі ці ж роботи тривали розширеним складом новоприбулих служб.

07.10-07.40
В районі адміністративних будівель населеного пункту Sabashahr сталася збройна сутичка між групою невідомих у військовій формі, що пересуваються на відкритому пікапі Toyota і патрульним підрозділом дорожньої поліції СПРІ. Двоє людей були затримані, один убитий при затриманні. В кузові пікапа очевидці бачили два плоских довгих контейнера. Поліція ніяких коментарів з цього приводу не дає.

близько 08.00
Прибувають підрозділи Police Āgāhi (кримінальна поліція) і невизначені поліцейські охоронні підрозділи. Починається встановлення периметра оточення і периметра охорони.

08.00-12.00
Прибувають нові підрозділи рятувальників і пожежників. Фіксуються множинні точкові загоряння на землі від залишків палива, що горить.

близько 10.00
Зона падіння повністю закрита по периметру. Уздовж периметра рухаються наряди поліції.

близько 11.00
Прибуває близько 20 людей не ідентифікованого (спецодяг) підрозділу з обладнанням, яке дуже нагадує переносні детектори електронних пристроїв. Разом з підрозділом поліції, воно починає круговий обхід місцевості. Вибрані ними предмети складаються в спеціальні мішки, які носять поліцейські.

близько 13.30
Починаються заходи щодо панорамного картографування місця падіння з виставленими пошуковими маркерами. (Працюють два вертольоти)

14-16.00
Прибувають платформи і крани для навантаження великотоннажних уламків. Всього вивезено 28 уламків великого розміру.

15-19.00
Проведення спеціалізованих заходів зі збору останків і речей пасажирів.

близько 19.00
Зону покинули всі спеціалізовані служби. Зона падіння залишається під охороною. Переміщення по зоні заборонено.

За винятком інциденту в населеному пункті Sabashahr, 08 січня 2020 року всі спеціалізовані служби прибули на місце події виконували стандартні заходи і діяли в суворій відповідності з нормами таких робіт.

Певні питання викликає тільки вивезення великотоннажних уламків, але так як їх положення зафіксоване, можливо їх вивезли для розміщення в спеціалізованих ангарах для подальшого вивчення і реконструкції.

/тЗЕ інформ/

Далі буде.

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/405260.html

Tags: аварія рейсу PS752
Subscribe

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments