olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Рідна мова українців одна - УКРАЇНСЬКА. І ось чому.

*
© Чужа мова не шкодить державі лише тоді, коли її вивчають з цікавості, добровільно, а не примусово, як в Україні російську. Так, наприклад, у нас вивчають англійську. Вона не заборонена, але її ніхто не возвеличує.

Російська ж мова в Україні нав'язана, за часів совка її возвеличували, пропагували і поширювали. Через те багато людей перейшли на чужу мову, і навчили говорити нею своїх дітей змалечку, та дозволили дітям вважати мову чужої, та ще і ворожої нам держави, своєю рідною. Насправді рідна мова в українців одна - УКРАЇНСЬКА. В Україні немає жодної людини, яка б не знала українскої мови. Українці всі двомовні. Просто возвеличення за часів совка, залишило свій відбиток на деяких людях у вигляді відчуття меншовартосні україномовних.

Такі люди ще і досі відчувають свою меншовартість коли говорять українською мовою, і через те говорять що їхня рідна російська. З іншого боку, такі люди розуміють що часи змінюються, і російську мову в Україні вже не возвеличують, і знову відчувають дискомфорт та починають вигадувати за що б сховатися. Такою схованкою стало "акакаяразніца".

Та скільки не ховайся, у схованці віками сидіти не вийде. Треба не приховувати свою меншовартість, а ПОЗБУВАТИСЯ ЇЇ ! Всім українцям треба врешті решт визнати, що рідна мова В УКРАЇНІ (!) ОДНА - УКРАЇНСЬКА !!! Як мати в людини. ЇЇ можна любити, або не любити, але вона від того не перестає бути рідною.

Всі інші мови можна вивчати, знати, говорити ними але не можна називати їх рідними для українців. Не рідні вони українцям, тому що не говорили ними люди нашого роду глибше третього коліна. А слово "РІДНА", таки від слова РІД.

Все що нав'язане, воно є чуже, воно тимчасове, воно приносить лише шкоду, як вірус. Воно приносить хворобу, від якої треба одужати. Воно приходить і йде в небуття, зруйнувавши частину організму в який вселялося. Але повне одужання неминуче, воно прийде обов'язково, треба лише міцно триматися за своє, за рідне. Рідне ніколи не зрадить.

Будь-яка держава - це в першу чергу люди. Ідентичність це в першу чергу мова. Люди хворіють мовою чужої держави - хворіє держава. Перехворіють і одужають люди - одужає держава.

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/420814.html

Tags: Про мову
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments