olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Варіант імовірного походження вірусу COVID-19.

*
Створений вірус кажана викликає суперечки щодо ризикованих досліджень.

Лабораторний коронавірус, пов'язаний із SARS , може заразити клітини людини.

Примітка редакторів, березень 2020 року: Ми знаємо, що ця історія використовується як основа для неперевірених теорій про те, що був розроблений новий коронавірус, що викликає COVID-19. Немає доказів того, що це правда; вчені вважають, що тварини - найімовірніше джерело коронавірусу.

Деклан Батлер
12 листопада 2015 року

Експеримент, який створив гібридну версію коронавірусу кажана - вірусу, що викликає SARS (ГРВС - гострий респіраторно-вырусний синдром) - викликав нову дискусію щодо того, чи варто створювати ризиковані інженерно-лабораторні варіанти вірусів з можливим пандемічним потенціалом.

У статті, опублікованій в Nature Medicine1 9 листопада, вчені дослідили вірус під назвою SHC014, який зустрічається у підковоподібних летючих мишей у Китаї. Дослідники створили мутований вірус, що складається з поверхневого білка SHC014 та основи вірусу SARS, який був пристосований для росту на мишах та імітації хвороби людини. Коронавірусом-мутантом єкспериментально інфікували клітини дихальних шляхів людини - це доводить, що поверхневий білок SHC014 має необхідну структуру, щоб зв’язуватися з ключовим рецептором на клітинах та інфікувати їх. Це також спричиняло захворювання у мишей, але не вбивало їх.

Хоча майже всі коронавіруси, виділені з кажанів, не змогли зв’язатися з ключовим рецептором людини, SHC014 - це не перший, хто може це зробити. У 2013 році вчені вперше повідомили про цю здатність в іншому коронавірусі, виділеному з тієї ж популяції кажанів.

Отримані дані підсилюють підозри, що коронавіруси кажанів, здатні безпосередньо інфікувати людей (а не спочатку потребувати еволюції в проміжних тваринах-господарях), можуть зустрічатися частіше, ніж вважалося раніше.

Але інші вірусологи сумніваються, чи виправдовує отримана інформація від експерименту потенційний ризик. Хоча ступінь будь-якого ризику важко оцінити, Саймон Вайн-Хобсон, вірусолог з Інституту Пастера в Парижі, зазначає, що дослідники створили новий вірус, який «надзвичайно добре росте» в клітинах людини. "Якщо контроль над вірусом буде втрачено, і вірус витече з лабораторії, то ніхто не може передбачити траєкторію його подальшого розповсюдження", - говорить він.

Створення хімери

Цей аргумент по суті є повторенням дискусій щодо того, чи дозволяти лабораторні дослідження, що збільшують вірулентність, легкість розповсюдження або збільшують кількість різновидів небезпечних патогенів - те, що називають дослідженнями «приросту функцій». У жовтні 2014 року уряд США наклав мораторій на федеральне фінансування таких досліджень на віруси, які спричиняють SARS, грип та MERS (респіраторний синдром Близького Сходу, смертельне захворювання, спричинене вірусом, який спорадично стрибає з верблюдів на людей).

Останнє дослідження вже проводилось до початку мораторію в США, і Національний інститут охорони здоров'я США (NIH) дозволив його продовжувати, поки він переглядався агентством, каже Ральф Барік, дослідник інфекційних хвороб Університету Півночі Кароліна з Chapel Hill, співавтор дослідження. Зрештою, NIH зробив висновок, що робота не така ризикована, щоб потрапити під мораторій, каже він.

Але Вайн-Хобсон не схвалює дослідження, оскільки, за його словами, воно дає мало користі і мало розкриває ризик, який дикі віруси SHC014 у кажанів становлять для людини.

Інші експерименти в дослідженні показують, що вірус у диких кажанів мав би самостійно розвиватися, щоб становити будь-яку загрозу для людини - і такі зміни, навряд чи колись відбудуться, хоча цього не можна виключити. Барік та його команда реконструювали дикий вірус із його послідовності геномів та виявили, що він погано росте в культурах клітин людини, та не спричиняє значних захворювань у мишей.

"Єдиний вплив цієї роботи - це створення в лабораторії нового, неприродного ризику", - погоджується Річард Ебрайт, молекулярний біолог та експерт з біозахисту в Університеті Рутгерса в Піскатейве, штат Нью-Джерсі. І Ебрійт, і Уейн-Гобсон є давніми критиками досліджень з приводу функціонування.

У своїй роботі автори дослідження також визнають, що ті, хто має намір фінансувати такі дослідження, повинні подумати над тим, чи варто дозволяти такі експерименти в майбутньому. "Експерти наукового огляду можуть вважати подібні дослідження створених штучно химерних вірусів на основі циркулюючих штамів надто ризикованими для проведення", - пишуть вони, додаючи, що необхідна дискусія щодо того, "чи вимагають ці типи хімерних віруснів подальших досліджень, враховуючи порівняно високі ризики пов'язані з цим ".

Корисні дослідження

Але Барік та інші кажуть, що дослідження мали користь. Результати дослідження "доводять що цей вірус не просто потенційний збудник хвороби, а явна існуюча загроза", - каже Пітер Дасак, який був співавтором статті 2013 року. Дазак - президент Альянсу екологічного здоров’я, міжнародної мережі вчених, зі штаб-квартирою в Нью-Йорку, який відбирає віруси у тварин та людей у ​​гарячих точках, що виникають, по всьому світу.

Дашак погоджується, що дослідження, що випробовують гібридні віруси в культурі клітин людини та на моделях тварин, обмежені тим, що вони можуть сказати про загрозу, яку представляє дикий вірус. Але він стверджує, що вони можуть допомогти вказати, яким збудникам слід надавати пріоритет для подальшої уваги досліджень.

Без експериментів, каже Барик, вірус SHC014 все ще не вважався б загрозою. Раніше вчені вважали, на основі молекулярного моделювання та інших досліджень, що він не може мати можливості заразити людські клітини. Найновіша робота показує, що вірус вже подолав критичні бар'єри, такі як можливість зачепитися за рецептори людини та ефективно заразити клітини дихальних шляхів людини, каже він: "Я не думаю, що ви можете проігнорувати це". Він планує провести подальші дослідження з вірусом у приматів, що не мають відношення до людини, що може дати дані, більш важливі для людини.

https:/www.nature.com/news/engineered-bat-virus-stirs-debate-over-risky-research-1.18787#/b1

Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/435236.html

Tags: covid-19
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Невідкладна робота на завтра.

  * © Щойно ми з Мурзею спіймали мишу. В хаті (!) під столом. З одного боку Мурзя, з іншого я з бухобійкою, миші діватись було нікуди. Завтра будемо…

 • © Вітаю зі святами, чотирма у один день !

  * 14 жовтня Україна відзначає одразу чотири славетних свята – День Покрови Пресвятої Богородиці, День захисників та захисниць України, День…

 • © Для покращення зору.

  * © Почався горобиновий сезон. Раніше я думала що горобина їстівна лише для птахів, але згодом з'ясувалося що горобина їстівна і для людей і навіть…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments