olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

Деревій

*
Трава деревію містить олію ефірну (до 0,8 %), до складу якої входять проазулен, a- і b-пінени, камфора, борнеол, туйон, цинеол, каріофілен тощо, а також флавоноїди (лютеолін-7-глікозид, рутин), сесквітерпени (матрицин, мілефолід, балханолід), речовини дубильні й гіркі, ахілеїн, вітамін К, кислоти органічні (оцтову, мурашину, ізовалеріанову).

Фармакологічна дія

Має кровоспинну, протизапальну, бактерицидну, антиалергічну дію, подразнює смакові рецептори і посилює секреторну активність шлунка, розширює жовчні протоки і збільшує жовчовиділення, підвищує діурез.

Історична довідка

Описи деревію звичайного свідчать про те, що його використовували ще в період середнього палеоліту. Траву застосовували для обробки ран, подолання головного болю, при подагрі.

Деревій у народній медицині з XIX століття використовується при носових, маткових, гемороїдальних кровотечах, а також для поліпшення травлення, і в ролі седативного засобу. Деревій отримав застосування у народній медицині різних країн. Лікування деревієм передбачає внутрішнє і зовнішнє застосування.

Дія і застосування деревію

Лікувальні властивості деревію зумовлені, насамперед, кровоспинною і протизапальною дією. При цьому гомеостатичні властивості трави деревію до кінця не вивчені. Відомо, що застосування препаратів на її основі не призводить до виникнення тромбів.

Протизапальний ефект, а також бактерицидні та ранозагоювальні властивості пояснюються наявністю дубильних речовин, азулену та цинеолу.

Корисні властивості деревію також проявляються у жовчогінній дії, активізації виділення шлункового соку, посиленні апетиту. Завдяки спазмолітичній дії трава деревію використовується для зменшення больових відчуттів, викликаних спазмами кишківника.

Лікарські властивості деревію відомі також завдяки антибактеріальному і протигрибковому ефектам.

Деревій у гінекології та косметології

Трава деревію у гінекології застосовується завдяки кровоспинним властивостям. Трава деревію при місячних дозволяє зменшити виділення крові.

Широковідома трава деревію у косметології. Її застосовують при фурункулах, для поліпшення стану жирної, проблемної шкіри. Трава деревію для шкіри обличчя застосовується з метою позбавлення від жирного блиску, очищення шкіри і отримання матового відтінку.

Трава деревію для волосся ефективно бореться з себореєю завдяки бактерицидним і протизапальним властивостям. Також вона позитивно впливає на стан ламкого волосся, запобігає випадінню.

Як приготувати чай

2 чайні ложки подрібнених квітів і листочків деревію, залити склянкою окропу і дати настоятись.Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/435692.html

Tags: Корисні властивості рослин
Subscribe

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments