olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

На Здвиження - до лісу зась !

27 вересня православні християни відзначають велике церковне свято – Воздвиження. У народі цей урочистий празник називають також Здвиження або Чесний Хрест.

За народними віруваннями, в очікуванні холодної зими вужі та гадюки ховаються у нори. А перед тим змії востаннє влаштовують «шабаш», вигріваються на сонці, кубляться на пеньках. Тому старі люди попереджають: на Чесний Хрест не можна ходити до лісу, бо «гадина не спить». Особливо застерігали від цього дітей. А то як підеш в ліс по гриби та ягоди, то, мовляв, або змія вкусить, або впадеш у зміїну яму і залишишся там на цілу зиму «і будеш лизати там гадячий камінь». А в деяких місцевостях взагалі в цей день зачиняли двері на замок, бо часто змії, відчуваючи тепло, заповзали в хату.

ЗМІЯ 1

У ці дні птахи вже готуються летіти у вирій. Якщо в цей день хтось бачив високо в небі пташиний вирій – обов’язково загадував бажання.

В народі ще й досі побутують різні вірування і прикмети, пов’язані з цим празником і зі словом «двигати». Адже на Воздвиження приходить похолодання і починається справжня осінь. Колись давно люди вірили, що земля «на Здвиження здвигається», тобто закривається, а осінь починає швидко до зими рухатися.

Доказ цьому - народна мудрість: «На Здвиження земля движиться ближче до зими», «В цей день здвигається земля з літа на зиму». Колись господарі намагались до Чесного Хреста зібрати весь врожай на полі, в садку та городі, викопати картоплю, посадити молоді дерева.

На Здвиження, за старими народними віруваннями, не можна починати важливих справ, бо інакше все задумане піде прахом. І взагалі не слід виконувати важкої роботи, особливо пов’язаної з деревом: рубати ліс, пиляти дрова, стругати дошки. А краще відстояти ранкову службу, сходити на ярмарок і потім покропити святою водою всі кутки у хаті, щоб вигнати звідти всю нечисть.

27 вересня - велике православне свято Воздвиження Хреста Господнього.
Навіть якщо 27 вересня припадає на неділю, церква радить у цей день дотримуватися посту, відмовитися від м’ясних, молочних страв, яєць та риби. У цей день і напередодні не відправляється таїнство вінчання.

Tags: СвЯта.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments