olga_den_f (olga_den_f) wrote,
olga_den_f
olga_den_f

© Про паліїв, зайців і кліщів.

*
© Дуже суперечлива тема. Зима була без снігу і майже без дощу, торішня суха трава не полягла і не перепріла. А у тій траві прекрасно перезимували всілякі комахи, яких тільки можна собі уявити, у тому числі така напасть як кліщі. А ще в наших лісостепах, як відомо, мешкає багато всяких звірят і птахів. Також туди на пасовисько виганяють свійську худобу - корів, кіз, овець.

Так от, оті кліщі, які дуже небезпечні, зараз розвелися у надмірній кількості, і коли худоба повертається з пасовиська, то вона у прямому сенсі обліплена кліщами. Перед тим, як загнати худобу у сарай, господарі змушені общупувати кожну тварину, і виколупувати кліщів які повпиналися намертво ! Їх з кожної худобини, знімають до 50 штук на день ! І знімають їх не лише з худоби, а і з того хто пасе худобу.

А уявіть собі як себе почувають дикі звірі ? Якщо кліщ впинається в такому місці, що тварина кігтями і зубами зможе його виколупати, тро вона його позбудеться. А уявіть собі, якщо ці паразити присосуються на задній частині шиї, на маківці голови, або за вушком, або ще гірше у вушках ? Це ж просто жах ! Спочатку тварина мучиться, а потім, якщо кліщ її заражає тяжкими хворобами, то вона гине взагалі.

Не знаю як в інших місцях, а в районі де я народилася, за часів совка, всі оті ділянки, на яких зараз росте висока трава в перемішку з різними бур'янами та колючками, були зорані і засіяні. На тих ділянках які були біля річки (зараз там луки) вирощували городину - огірки, помідори, капусту. А на тих ділянках, які були на буграх, вирощували жито, кукурудзу, і баштан. Там такі кавуняки росли, що більше одного неможливо було підняти. А на тих невеликих ділянках, які були не орані, завжди траву скошували, для корму худобі. Сухостою трави та бур'янів тоді не було, і кліщив було менше. І не дивлячись на те що їх було не багато, їх труїли акарицидами. І тому я їх навіть не бачила у дитинстві, хоча в полях проводила більшу частину літа - то кіз пасла, то гусей.

Зараз же все це у минулому. Людей у селах мало. Поля обробляти нікому, старі доживають свого віку і оробити поля не мають сили, а молодих залишились одиниці, а більшість побросала хати, які для них будували батьки, і поїхала жити у міста, щоб не бути селюками. Тому поля позаростали бур'янами, і нема кому їх ні обробляти, ні косити на них траву. Кліщи живуть як у раю.

А люди, які тримають худобу, не маючи ані сили, ані можливості обробити поля, або скосити всю траву, потерпають від нашестя кліщів, а щоб знищити ту напасть, починають палити суху траву. Якщо стоїть погожа осінь і трава встигає висохти, то її палять восени, а якщо осінь дощова, то палять весною, як тільки налагоджується суха погода.

Хто не занурюється у суть, починають волати : "Ідіоти ! Палії ! Не паліть траву ! Нічим дихати ! Погорять тварини !" А ті хто живе у селі і тримає худобу, просто у розпачі, вони зазвичай посилають усіх захисників дикої природи далеко і на довго, тому що знають, доказати свою правоту, і змусити захисників природи захистити тварин і людей від кліщів НЕРЕАЛЬНО.

Зараз для паліїв, ніби-то, ввели покарання у вигляді штрафів, замість того щоб вирішувати проблему. Це все одно, що штрафувати людей за те, що вони ходять без масок, у той час коли маски в продажу відсутні.

Ото таке ... Якщо не вирішити проблему очищення полів від сухої трави, палії знайдуться завжди. Хось просто по дурості. Та часто люди палять траву, щоб спалити хоч якусь чстину кліщів, бо їм же там жити.Crossposts: https://olga-den-f.dreamwidth.org/438921.html

Tags: Наші реалії, Про сміття і паліїїв
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • © Велопрогулянка. ;)

  * © Сьогодні прогулялася з дачі в райцентр на велосипеді. Ну, там на базар, у супермаркети ... Проїхала не багато, всього 30 кілометрів, з зупинками…

 • © 14 вересня. Сьогодні Семен Літо продає.

  * © Сьогдні День Семена літопродавця. Недолюблює Семен літо, не подобається йому спека, і тому він кожного року, 14 вересня влаштовує торги - продає…

 • © 11 вересня. Останній день бабиного літа.

  * © Останній день бабиного літа. Був теплий але дув дуже сильний вітер і вихрилося. Закінчилося перше молоде бабине літо. Через два дні настане…

promo olga_den_f march 19, 2016 17:35 13
Buy for 200 tokens
​* ( Розповідь жінки буде написана мовою - оригіналом, тобто суржиком Луганської області. ) Мені треба було проконсультуватися у лікаря, і дали мені направлення у обласну лікарню. Я підійшла до кабінету в якому йшов прийом. Біля кабінету сиділи на стільцях і стояли люди, я зайняла чергу. Раптом…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments